Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 08:16 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Śluz a owulacja.

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Śluz a owulacja.

Postprzez Anita_T » 3 września 2004, o 07:53

Witam,
ciekawi mnie, w jakim mniej więcej okresie po dniu szczytu śluzu następuje jajeczkowanie, czy jest to jakoś określone? :lol: Bo ostatnio miałam troszkę podrózy i temperatirka niestety nie jest zbyt czytelna, więc opieram się na obserwacjach śluzu i szyjki macicy.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez admin » 3 września 2004, o 09:59

Jeśli nie może Pani brać pod uwagę temperatury, to można polegać również na obserwacjach samego śluzu. Jeśli pod pojęciem "szczyt objawu śluzu" rozumiemy ostatni dzień, w którym śluz ma jakąkolwiek cechę śluzu płodnego (np. rozciągliwość, przejrzystość) bądź daje wyraźne odczucie mokrości, to okres niepłodności poowulacyjnej rozpoczyna się wieczorem czwartego dnia po tak oznaczonym szczycie.

Według badań owulacja najczęściej ma miejsce w dniu szczytu śluzu, może jednak u nielicznego odsetka kobiet wystąpić dzień przed szczytem albo dzień lub dwa po szczycie, do tego trzeba jeszcze uwzględnić 1 dzień jako czas przeżycia uwolnionej komórki jajowej.

O metodzie owulacyjnej, czyli opartej na samej obserwacji śluzu może sobie Pani poczytać po angielsku tutaj:
http://www.billings-centre.ab.ca/general/index.html
a po polsku tu:
http://www.woomb.org/index_pl.html

Pozdrawiam
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Anita_T » 3 września 2004, o 11:45

Bardzo dziękuję za odpowiedź, właśnie o to mi chodziło.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron