Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Podwyższone tempki i dobry śluz

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Podwyższone tempki i dobry śluz

Postprzez AleksandraSz » 29 kwietnia 2009, o 08:31

Proszę o poradę...
Od 6 dni mam podwyższone tempki (nie jestem przeziębiona, ani nie było innych zakłóceń) i od tego też czasu zamkniętą, twardą i opuszczoną szyjkę macicy. Nie zniknął mi jednak śluz - w bardzo niewielkich ilościach (raz dziennie "żyłka" takiego śluzu), lecz wciąż pojawia się przezroczysty. Czy mogę przyjąć już czas niepłodności? Od ponad trzech lat obserwuję cykle i jeszcze takiej sytuacji nie miałam...
AleksandraSz
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 kwietnia 2009, o 08:17

Postprzez katiia » 1 czerwca 2009, o 10:47

cześć...napisze Ci z własnego doświadczenia (tylko prosze nie przerażaj sie bo w Twoim przypadku może to być zupełnie coś innego). kiedy ja miałam śluz dobrej jakości w fazie poowulacyjnej okazało sie ze mam mała torbiel na jajniku. Ale to wcale nie świadczy, że Ty też tak masz.
Może to być też jakis stan zapalny szyjki. Gdyby Ci sie utrzymywało do końca cyklu....ja sugerowałabym to sprawdzić. Lepiej dmuchać na zimne...
pozdrawiam
katiia
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 31 maja 2009, o 13:30

Re: Podwyższone tempki i dobry śluz

Postprzez Bright » 2 czerwca 2009, o 21:48

AleksandraSz napisał(a):Proszę o poradę...
Od 6 dni mam podwyższone tempki (nie jestem przeziębiona, ani nie było innych zakłóceń) i od tego też czasu zamkniętą, twardą i opuszczoną szyjkę macicy. Nie zniknął mi jednak śluz - w bardzo niewielkich ilościach (raz dziennie "żyłka" takiego śluzu), lecz wciąż pojawia się przezroczysty. Czy mogę przyjąć już czas niepłodności? Od ponad trzech lat obserwuję cykle i jeszcze takiej sytuacji nie miałam...

Co to "znaczy podwyższone tempki" - są tak wyraźnie wysokie, jak normalnie w fazie wyższych temperatur?
Jesteś pewna, że to śluz? Bo to trochę nielogiczne, jak masz szyjkę twardą i zamkniętą i śluz jednocześnie. Nie bierzesz żadnych leków, witamin?

Jaką metodę stosujesz? Bo Roetzer pozwala określić w takiej sytuacji niepłodność, ale to już zależy od Twojej tolerancji ryzyka.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron