Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 09:13 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jaki to śluz???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Jaki to śluz???

Postprzez kaja_denisek » 28 kwietnia 2009, o 11:22

Witam,

obserwuję obecnie 4 cykl i niestety zawsze mam problem z określeniem pewnego rodzaju śluzu. Na przykładzie obecnego cyklu:

Szczyt śluzu - wczoraj (lało się ze mnie! same rozciągliwe i przejrzyste "gluty"), odczucie "mokro"

Ból owu. - wczoraj, prawie cały dzień czułam prawy jajnik

Pierwszy dzień wzrostu temp. - dzisiaj rano


Dzisiaj od rana obserwuję śluz i jedyne co widzę, to jakies plamki na papierze toaletowym - tzn. ni to śluz lepki, ni to sluz rozciągliwy, po prostu "coś". Jest tego bardzo mało i muszę sięgać dość "głęboko", żeby w ogóle cokolwiek znaleźć. Czy to są te dni "suche"? Bo ja nigdy nie mam tak, że nic na tym papierze nie znajdę... Czy określenie "dni suche" traktować dosłownie, czy własnie takie "nic" jak dzisiaj traktować jako dni suche?

Podobne sytuacje są w poprzednich cyklach.

Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23

Postprzez oreada » 28 kwietnia 2009, o 12:52

Nie każda kobieta nawet w trzeciej fazie musi mieć, jak piszesz, "dni suche". Jesteś po szczycie - no i super, odliczaj trzy wyższe i heja. :) Często jest w trzeciej fazie "coś" jakieś lepkości, mętności i takie tam. Najważniejsze, że jest to śluz GORSZEJ JAKOŚCI, który następuje po szczycie.
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez kaja_denisek » 28 kwietnia 2009, o 13:08

Hej, dzięki za odpowiedź :)

Problem z tym, że ja po @ mam takie same objawy (1-2 dni), a potem przychodzi czas na "ewidentny" śluz najpierw lepki, a potem rozciągliwy.

Wiem, że każdy organizm inaczej reaguje, stąd moje pytanie czy opisane w pierwszym poście objawy można zaklasyfikować jako "dni suche" (zanaczam, że nie czuję się ani "mokro" ani "wilgotno", ale boję się na karcie zanaczyć "sucho", bo dla mnie "sucho" znaczy "SUCHO" a nie "coś tam na papierze toaletowym"... :( ) I jak wtedy patrzeć na takie same objawy zaraz po @ - jako dni suche, czy już jako pojawienie się śluzu?

Szczerze mówiąc im dalej brnę w to wszystko (a staram się bardzo dokładnie przerabiać kurs domowy NPR), tym mniej wiem i chyba zaczynam wątpić w ten npr... Chociaż z narzeczonym nie wyobrażamy sobie innej metody w małżeństwie... :(
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23

Postprzez Pani Kleks » 28 kwietnia 2009, o 13:34

Nie ma co watpic! ja mam tak samo jak ty z tym sluzem (zawsze sie "cos" znajdzie, po miesaczce i po fazie plodnego sluzu) i juz od 2 lat z powodzeniam stosujemy npr, wiec glowa do gory! grunt to zaufac metodzie i swojemu rozsadkowi, a wrazie watpliwosci...pisac na forum :)
trzeba najpierw dobrze poznac swoj organizm, a z tego co widac to wlasnie zetelnie to robisz jeszcze przed slubem, wiec nie powinnas miec problemow!powodzenia!
Pani Kleks
Przygodny gość
 
Posty: 41
Dołączył(a): 12 stycznia 2009, o 15:32

Postprzez vanillka » 28 kwietnia 2009, o 14:59

Roetzer oprócz sucho, wilgotno i mokro daje jeszcze do wyboru "nic nie widzę, nic nie czuję" (oznaczane na wykresie jako takie przekreślone zero) oraz tzw. "wnikliwa obserwacja" (oznaczana na wykresie jako "w") - wtedy kiedy nie czujesz ani sucho, ani wilgotno, ale czujesz, że "coś się w pochwie dzieje", bulgocze, jakby spływa. No i jest jeszcze "stała wydzielina" (oznaczana jako "c").

Ale na początek wystarczy, że własnymi słowami opiszesz to, co danego dnia czujesz. Z czasem będzie Ci coraz łatwiej to zaklasyfikować to konkretnego oznaczenia.
vanillka
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 stycznia 2009, o 10:35
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kaja_denisek » 28 kwietnia 2009, o 15:15

vanillka dzięki! już mi trochę rozjaśniłaś sprawę

rzeczywiście czuję jakby coś "bulgotało" i spływało, a ostatecznie widzę tylko te śladowe ilości na papierze, któych nie potrafię określić.
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23

Postprzez mmadzik » 28 kwietnia 2009, o 15:57

Kaja - ja też tak miewam zazwyczaj. Po samej @ - w zasadzie najczęściej brak konkretnego śluzu, ale na pewno nie "sucho". W zasadzie taka wodnista wilgotność, nic poza tym, czasami nawet całkiem spora wilgotność. Hm, gdybym zaliczała to już do właściwego śluzu to były cykle, gdzie miałabym ok. 25 dni oznaczonych jako płodne przed skokiem PTC. :shock: Po skoku też prawie nigdy mi się nie zdarzało całkiem "sucho" - zawsze albo taka wilgotność, albo jakieś glutki, albo coś lepiącego. To chyba po prostu taki "typ mokry". :)
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez małe słoneczko » 28 kwietnia 2009, o 22:59

Po @ tez mam coś podobnego, 2-3 dni po@ mam mało śluzu, który nazywam po swojemu "biały, mleczny"
małe słoneczko
Bywalec
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2 stycznia 2008, o 00:27
Lokalizacja: Niebo:)

Postprzez Amazonka » 29 kwietnia 2009, o 10:12

U mnie też zaraz po @ pojawia się odczucie spływania, a następnego dnia gęsty, żółty już jest na zewnątrz. Do skoku zazwyczaj jeszcze daleko.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kaja_denisek » 29 kwietnia 2009, o 11:38

Dzięki kochane Kobiety za rady i Wasze opisy :) to naprawdę pomaga :)

Początkująca w NPR... ;)
Kaja

Ps. Do ślubu pozostały jakies dwa pełne cykle wg moich obliczeń. Ciekawe czy III faza przypadnie na noc poślubną ;) pewnie z tych nerwów wszystko mi się poprzesuwa jak znam siebie...
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23

Postprzez MAKG » 29 kwietnia 2009, o 13:06

Mi zostały całe 24 dni do ślubu i 3 dzień cyklu :) Przez ostatni rok miałam cykle 34-36 dni a ten poprzedni jak na złość się skrócił do 30 dni...
Wszystko tylko nie ślub w pierwsze 4 dni cyklu!!!!!! :((

Coby się nie denerwować (i nie skrócić następnego cyklu) zajadam magnezik ;)
MAKG
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): 30 października 2008, o 11:21

Postprzez vanilia1985 » 12 kwietnia 2010, o 09:54

Witam, chciałam zadać pytanie odnośnie śluzu. Mam trudności z odróżnieniem śluzu płodnego od niepłodnego... Znam opis jednego i drugiego śluzu i teoretycznie wiem, czym się różnią, niestety trudności wyszły podczas obserwacji. Otóż zawsze zauważam u siebie niewielkie ilości gęstej, białej, lepkiej wydzieliny. Uznałabym ją za śluz niepłodny, ale ona pojawia się przez cały cykl. Mogę ją zaobserwować zarówno w przedsionku pochwy jak i przy ujściu szyjki macicy. Czy to możliwe, że nie mam śluzu płodnego? A może to co obserwuje, to nie śluz a naturalna wydzielina?

Kiedyś, kiedy jeszcze nie stosowałam obserwacji, zauważałam u siebie śluz płodny, jak białko jaja. Teraz nawet kiedy mam uczucie większej wilgotności, to tego typowego śluzu jak białko jaja nie zauważam. Zawsze jest odrobina tej białej wydzieliny. Również kiedy zakładam ciemną bieliznę zauważam na niej jaśniejsze plamy. Nie widać wtedy żadnej "serkowatej" wydzieliny, tylko po prostu takie jaśniejsze plamy, jak na przykład podczas przybrudzenia mąką, kiedy zostaje na ubraniu taka jaśniejsza plama.

Czy ktoś mógłby mi pomóc w interpretacji tego?...
vanilia1985
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, o 09:37

Postprzez abysia » 28 maja 2010, o 12:17

Czytałam na stronie LMM albo na stronie INER-u, że niektóre kobiety nie mają typowego śluzu płodnego jak surowe białko jajka i wtedy jakiekolwiek objawy płodności: uczucie mokrości, śluz bardziej płynny, przezroczysty wskazują na fazę płodną.
abysia
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 15:58


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron