Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:24 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak się odnaleźć w tym bałaganie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Jak się odnaleźć w tym bałaganie?

Postprzez saabena » 28 kwietnia 2009, o 08:16

Witajcie.
Pomóżcie mi rozpoznać w której fazie cyklu jestem, bo mi się pochrzaniło.
Poprzedni cykl - z dwufazowym wykresem temperatur, zaburzony infekcją dróg moczowych ok. 20 dnia.
Potem krwawienie, o czasie, dość obfite i długie. Zgodnie z zasadami NPR to była miesiączka, bo było 3 temperatury wyższe przed krwawieniem, a nawet 5, bo potem nie mierzyłam.Zniknęły też objawy PMSu,które zazwyczaj miewam o różnym natężeniu. W związku z tym, że krwawienie było długie - to pomiary w tym cyklu zaczęłam dopiero
7 dnia. I tu niespodzianka -temp. 37 C. Nie byłam mocno zdziwiona bo wstawałam w nocy i piłam alkohol - to jest coś, co zawsze podnosi mi PTC.
8. dnia - temp. 36.6 C plus lekkie uczucie wilgoci i niewielka ilość przejrzystego, ciągliwego śluzu.
9. dzień - temp. 37C plus objawy jak poprzednio, ale zaczęła mi się infekcja dróg oddechowych -
zatoki, gardło, krtań.
10. dzień - 36.85, objawy - sucho, śluz w mikroskopijnej ilości, lepki gęsty, biały.
11. dzień - 36.85,objawy - sucho jak na pustyni, śluz jak poprzedniego dnia.
12 dzień - temp. 37.07. Objawy jak wyżej.
13 dzień - temp. 37.20, objawy jak wyżej.
14. dzień - temp. 37.20. objawy jak wyżej.
15. dzień - temp. 37.0 C
Trwa infekcja dróg oddechowych, obecnie z uwagi na zapalenie zatok zażywam antybiotyk.
Dodam, że obywa rodzaje śluzu w tym cyklu były typowe dla moich cykli, tylko że ten ze znamionami płodności - w bardzo niewielkich ilościach.
Szyjki nie obserwuję - miałam konizację, i szyjka, a raczej to co z niej zostało jest pogrubiała, zbliznowaciała i nie ma żadnej różnicy w wyglądzie w zależności od fazy cyklu.
Jak si.ę połapać w tym bałaganie? mam możliwość zrobienia sobie USG, bo moja koleżanka ginekolog zna się na monitorowaniu cyklu, więc pewnie można by było podglądnąć co tam na jajnikach się dzieje, mogę też zrobić sobie profil hormonalny, tylko które hormony oznaczyć?
Liczę na pomoc i pozdrawiam.
saabena
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 kwietnia 2009, o 08:05

Postprzez Amazonka » 28 kwietnia 2009, o 08:26

W poprzednim cyklu nie korzystałaś z okresu płodności?
Może to antybiotyk zakłóca PTC? Brałaś go już kiedys?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez saabena » 28 kwietnia 2009, o 08:33

Nie korzystamy z okresu bezpłodności przedowulacyjnej, a tym bardziej płodności ;) W poprzednim cyklu współżycie było dopiero 5. czy 6. dnia wyższych temperatur, a 7. dnia po ostatnim dniu śluzu najlepszej jakości, bo tradycyjnie wykresy mi sie rozjechały.
Ja sobie zdaję sprawę, że leki, że choroba - ok, nie ma sprawy.
Bardzo chciałabym się dowiedzieć, co mam zbadać, żeby dowiedzieć się, która to faza cyklu, bo obserwacje w tym cyklu to chyba trzeba spisać na straty.
saabena
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 kwietnia 2009, o 08:05

Postprzez Amazonka » 28 kwietnia 2009, o 13:19

Niepłodności, nie bezpłodności. :-)

Teraz na pewno nie spisuj obserwacji na straty, lecz obserwuj się dokładnie i zwracaj uwagę na wszystko. W takich sytuacjach ona jest szczególnie potrzebna.
Może USG coś powie?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron