Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:38 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

śluz, pot, mocz....? prosze o pomoc

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

śluz, pot, mocz....? prosze o pomoc

Postprzez katarzynka » 27 kwietnia 2009, o 22:11

witam, jestem nowa i dopiero zaczelam obserwacje, dlatego witam :) od poczatku mierze temperature, jestem teraz w 5 dc, prawie skonczyla mi sie @ i chcialabym zaczac obserwowac sluz. no i wlasnie mam problem. dzis prawie caly dzien nie bylo juz prawie zupelnie zadnych pozostalosci @, wiec stwierdzilam, ze moge patrzec czy jest sluz. no i co widze na pap. toalet. - mikroskopijne ilosci czegos co sie blyszczy i zupelnie nie wiem jak taki objaw zinterpretowac - czy to moze byc juz sluz lepki, czy moze zwyczajna wilgoc z pochwy (jestem typem raczej mokrym - mimo ze dopiero zaczynam z npr, to do tej pory zauwazam u siebie wiele roznych "mokrosci" w trakcie cyklu), czy moze pot, mocz... mam cykle w miare regularne (ostatnie poltora roku od 28 do 33) wiec mysle, ze powiny pojawic sie chociaz ze 2 dni suche po miesiaczce, tym bardziej, ze tez miesiaczki mam raczej krotkie i malo obfite... kurcze, jakbyscie mi doradzili, jak zinterpretowac to, co dzis widzialam?
aha i jeszcze jedna kwestia - szyjka, tez chcialabym zaczac ja badac, ale jestem jeszcze dziewica i troche ciezko mi sie tam dostac, poza tym krotki palec :) no ale mam determinacje i jeszcze poprobuje, ale od ktorego dnia byloby najlepiej? pewnie juz, tak?
pozdrawiam i jeszcze raz witam :)
katarzynka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 kwietnia 2009, o 22:40

Postprzez Olenkita » 27 kwietnia 2009, o 23:36

Najlepiej poobserwuj sobie caly cykl pod katem sluzu to bedzie Ci latwiej cos powiedziec, zauwazysz roznice. A tak jak czlowiek zupelnie zaczyna i nie ma odniesienia do niczego to moze sie zupelnie pogubic. Tak wiec-miej oczy otwarte i notuj wszystkie zmiany. :)
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez Amazonka » 28 kwietnia 2009, o 08:23

Na początku możesz używać własnych słów w opisie tego, co widzisz i czujesz.
Z czasem obserwacje zaczną się układać w spójną całość przemian w cyklu.

Mocz wsiąka w papier toaletowy, a śluz jakiejkolwiek jakości zostawia przynajmniej błyszczącą warstewkę na powierzchni - taka jest różnica.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez katarzynka » 29 kwietnia 2009, o 23:16

dziekuje za podpowiedzi. w sumie to troche sie rozczarowalam, bo zawsze wydawalo mi sie ze nie mam tak dlugiego okresu plodnosci, ze przy takich cyklach I faze mam dluzsza, a tu sie okazuje, ze jeszcze dobrze sie @ nie skonczyl a tu juz sluz, ktory pewnie potrwa ze dwa tygodnie...:( smutno.
katarzynka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 kwietnia 2009, o 22:40

Postprzez Pani Kleks » 30 kwietnia 2009, o 08:58

zajzyj do tematu "jaki to sluz"! sluz plodny nie moze trwac 2 tygodni ;) jestes moze po prostu typem "mokrym" tzn, ze zawsze jest jakis sluz...trzeba sie tylko nauczyc rozpoznawac, ktory jest jaki, zobaczysz, ze jak przyjdzie juz ten wlasciwie "plodny" to na pewno zobaczysz roznice!
jezeli mowisz, ze masz cylke w miare regularne 28-33 to malo prawdopodobne, zeby sluz byl plodny od razu po @, no chyba, ze to bedzie wyjatkowo krotki cylk... ALe poki co obserwuj :)
Pani Kleks
Przygodny gość
 
Posty: 41
Dołączył(a): 12 stycznia 2009, o 15:32


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron