Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

POMOCY! Od wiedzy zaczyna mnie głowa boleć!...

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

POMOCY! Od wiedzy zaczyna mnie głowa boleć!...

Postprzez kaja_denisek » 22 kwietnia 2009, o 12:26

Witam,

od długiego czasu śledzę forum, a dzisiaj postanowiłam się zalogowac i napisać o swoich wątpliwościach...

Kilka słów wstępu:
1. Za 3 m-ce wychodzę za mąż i razem z Narzeczonym chcemy stosować NMPR (jesteśmy chrześcijanami i nie uznajemy innych metod)
2. Obserwowałam cykle rok temu, ale bez szczególnych zapisów. Tak po prostu chciałam mniej więcej zacząć obserwować siebie.
3. Dokładne obserwacje prowadzę od 4 miesięcy (teraz jestem w trakcie 4 cyklu)
4. Mam ksiązki i materiały NPR, czytam, uczę się, rozwiązuję przykładowe cykle... i chyba od tej wiedzy już głupieję, WSZYSTKO MI SIĘ MIESZA :(

PYTANIA:

1. Śluz rozciągliwy - u mnie zazwyczaj nie więcej niż 2 cm, w książkach piszą, że niby powinien być ponad 2 cm. Czy wystarczy, że widzę śluz przejrzysty i rozciągliwy na 2 cm? A jeśli śluz się rozciąga na te 2 cm a jest mętny, to nadal jest płodny? Bo zaczynam głupieć już...

2. Czy zmiana diety wpływa na ilość / jakość śluzu lub zmianę temperatury? (pomiar term. elektr. Microlife w ustach) Ostatnio jestem na diecie (wiecie, przed ślubem...), trochę stresu do tego dochodzi i moja temperatura w tym cyklu (1 faza) nie jest super stabilna, a wykres wygląda zygzakowato. Czekam teraz na dni wzrostu temp.

3. Czy zbyt mała ilość wypijanej wody wpływa na ilość wydzielanego śluzu?

4. Czy można stosować płyny do higieny intymnej?

5. Czy wieczór 4 dnia wzrostu temp. po szczycie można bezwględnie uznać za początek III fazy? A jeśli nadal utrzymuje się śluz trudny do określenia? Tzn. nadal trochę się rozciąga, ale jest bardziej mleczny i nie jest taki sam jak ten (w mojej opinii) płodny?

6. Rok temu wszystkie cykle miałam 28-dniowe (aż dziw!). Ewentualna rozbieżność 1-2 dni, ale BARDZO rzadko. Ostatnio obserwuję cykle naprzemian:
styczeń - 25 dni
luty - 32 dni
marzec - 27 dni
kwiecień - w toku
Czy jest normalny taki co-dwu-miesięczny rozrzut ilości dni cyklu?

7. Trochę nie z tematu NPR, ale też dla mnie ważne. Jak obserwować śluz np. po odbytym stosunku? Bo rozumiem, że w pochwie pozostaje przez jakiś czas pozostałość nasienia. Współżycie odkłądamy do nocy poślubnej, ale zaczęłam się zastanawiać jak się ma obserwacja śluzu do pozostałości nasienia. Jak to rozpoznawać?

Ja już nie wiem, czy to wszystko wynika ze stresu, że chcę się nauczyć dobrze obserwować swój cykl i dobrze wyznaczać dni płodne i niepłodne... Może za dużo czytam o tym wszystkim, próbuję się wglębiać tak, żeby być dokłądną w tym co robię (generalnie jestem perfekcjonistką...).

Dziękuję z góry tym, którzy przetrwają w czytaniu mojego posta :)

Kaja
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23

Postprzez kaja_denisek » 23 kwietnia 2009, o 11:56

widzę, że dużo ludzi czyta mój post, a nikt nie chce na niego odpowiedzieć... :(
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23

Postprzez fuer_immer » 23 kwietnia 2009, o 14:30

4. mozna stosowac, tak samo jak wkladki higieniczne.
7. jak poznasz nasienie to sie nauczysz. w III fazie ci to niepotrzebne wkoncu, bo jak sie zacznie to sluz jest juz nie wazny. za to w I fazie juz na to trzeba zwracac uwage. ale jak pisalam, najpierw musiz znac zapach, konsystencje nasienia.
fuer_immer
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 20:35

Postprzez Gagusia » 23 kwietnia 2009, o 14:48

1. Dla mnie rozciągliwy mętny jest już gorszej jakości niż przejrzysty. A ten przejrzysty czasem jest tak płynny, że się nie rozciąga.

6. Spokojnie mogą być takie różnice, człowiek to nie automat, a w stresie może się owulacja przesuwać.
Gagusia
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 17:48

Postprzez Bright » 24 kwietnia 2009, o 21:31

Na każdym śluzie przed dniem szczytu można zajść w ciążę, nie tylko na tym rozciągliwym i przejrzystym. Pojawienie się jakiegokolwiek śluzu, wilgotności itp. po okresie to początek fazy płodnej!
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron