Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pora pomiaru

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

pora pomiaru

Postprzez małe słoneczko » 5 kwietnia 2009, o 22:56

Gdzieś tu już był taki temat, ale nie mogę go odnaleźć.

Jestem w trakcie zbierania przedwzrostowej szóstki. Zwykle mierzę temp. o 6.40, ale dziś nie usłyszałam telefonu od narzeczonego (mamy układ, że budzi mnie na pomiar) i obudziłam się dopiero o 7.40.

Ponoć od 7.30 temperatura ciała zmienia się. No, ale skoro tydzień temu przestawialiśmy zegarki, to może tę dzisiejszą temp. można uznać za niezakłóconą, tym bardziej, że wynik był bardzo zbliżony do temp. z poprzednich dni?
małe słoneczko
Bywalec
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2 stycznia 2008, o 00:27
Lokalizacja: Niebo:)

Postprzez minnesota » 7 kwietnia 2009, o 23:07

Chyba powinnaś tę temperaturę oznaczyć jako zakłóconą, no bo jednak jest mierzona o innej porze. Ale zobacz sobie odpowiedź Bright w moim temacie - tylko jedna zakłócona temp. to żadna strata w szóstce. Pewnie musisz się więcej pooobserwować, żeby wiedzieć, jakie odchylenia w czasie mierzenia powodują już u Ciebie zakłócenia, a jakie nie, i w którą stronę. A póki co, skoro nie jesteś pewna, lepiej wszystko zaznaczać, nie?

pozdrawiam :)
minnesota
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 12:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bright » 9 kwietnia 2009, o 10:51

Zależy do tego, jaką metodę stosujesz. U Roetzera niezakłócona temperatura to taka o odchyleniu do 45 minut w obie strony, ale zmierzona nie później niż o 7.30. Dla 6.40 będzie to więc przedział 5.55-7.30.

Jeśli to inna metoda, to musisz zajrzeć do podręcznika.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron