Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 03:01 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nieregularne cykle

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

nieregularne cykle

Postprzez magda772 » 1 kwietnia 2009, o 09:33

Witam, swoją przygode z NPR rozpoczełam 3 miesiące temu. mam problem odnośnie miesiączki, gdyz rzeczywiście odnotowuje w swoich cyklach przed miesiączką zwyżki temperatur jednak moja miesiączka trwa bardzo krótko od 2 do 3 dni i tak jest juz od 3 miesięcy czy mimo wszytsko moge przyjmowac to za normalna miesiaczke czy moga byc to krwawienia sródcykliczne?
magda772
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 kwietnia 2009, o 09:25

Postprzez Pani Kleks » 3 kwietnia 2009, o 11:24

jako ze nikt sie nie pokusil na odpowiedz, to ja sprobuje, choc zaden ze mnie specjalista...mysle, ze krwawienie mozesz uznac za miesiaczke przede wszystkim jesli po serii wyzszych temperatur odnotujesz SPADEK w dniu miesiaczki (moze tez nastapic nieco wczesniej, lub pozniej , to chyba indywidualna sprawa). Inne objawy ktore potwierdza, ze to miesiaczka sa chyba bardziej indywidualne : mnie np. zawsze boli brzuch w taki sposob, ze wiem, ze to okres, inni maja inne objawy (biegunka, bol w krzyzu itd...), wiec obserwuj sie pilnie i zobacz jak jest u ciebie. Powodzenia!
Pani Kleks
Przygodny gość
 
Posty: 41
Dołączył(a): 12 stycznia 2009, o 15:32

Postprzez Fruzia » 3 kwietnia 2009, o 12:17

Żeby krwawienie uznać za miesiączkę, cykl musi być ze wzrostem temp. Muszą być co najmniej 3 wyższe. Spadek może nastąpić już w trakcie miesiączki, nie ma to znaczenia.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez zielona » 3 kwietnia 2009, o 13:00

U mnie spadek następował często dopiero po miesiączce.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez magda772 » 3 kwietnia 2009, o 14:57

Dziekuje bardzo za odp:):):) w tym problem ze nie obserwuje u siebie jakis szczególnych objawów , ze te dni juz sie zblizaja no ale moze cos przeoczylam teraz spróbuje sie baczniej przyjrzeć sobie;)
magda772
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 kwietnia 2009, o 09:25

Postprzez vanillka » 3 kwietnia 2009, o 15:28

Tak jak napisała Fruzia. Jeśli mierzysz temperaturę, to żeby uznać krwawienie za miesiączkę nie potrzebujesz żadnych dodatkowych, często subiektywnych, objawów. Wystarczy, że są 3 temperatury powyżej linii podstawowej, z których trzecia jest o co najmniej 0.2 stopnia nad linią (jeśli trzecia wyższa nie spełnia tego warunku, wtedy potrzebna jest jeszcze czwarta temperatura, która wystarczy już, że będzie o 0.05 stopnia nad linią). Krwawienie, które wystąpi po takich trzech (lub czterech) temperaturach uznaje się za miesiączkę.
vanillka
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 stycznia 2009, o 10:35
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron