Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 09:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Problem z owulacją,pomocy!!!

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Problem z owulacją,pomocy!!!

Postprzez stokrotka14 » 26 marca 2009, o 00:53

Witam,jestem początkująca i nie zabardzo jeszcze znam się na tych sprawach. :? Moje zmartwienie dotyczy owulacji,czy jest mozliwe aby w jednym cyklu owulacja byla miedzy 14-15 dc(wykryte przez test owulacyjny) a w następnym miesiącu w 12dc?
Musze zaznaczyć że mam regularne cykle co 30 dni. W 12dc test owulacyjny nie wykryl owulacji,a z obserwacji śluzu podejżewam że był to szczyt śluzu płodnego-szklisty rozciagliwy jak bialko kurze i temperatura podwyższona 36.08 Z rana 11dc miałam straszny ból w okolicy jajników-czy to był ból owulacyjny?
W dniu 13dc śluz był biały lepki i ogólnie odczucia małej wilgotności i temperatura 36.09,czyli poczatek okresu niepłodności? Dzisiaj w 14dc temperatura 37.00 śluz lepki,biały,mała wilgotność..
Nie prowadziłam pomiaru temperatury od poczatku, bo sadziłam ze testy owulacujne pokarzą mi zbliżajaca się owulacje,niestety zawiodły.
Planuje 3 miesiąc dzidzie i nic z tego nie wychodzi(chyba cały czas omijam owulacje). Z piewszym dzieckiem poszło szybko i nie mialam żadnych problemów.
Zaczynam sie martwić :( i bardzo byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki,opinie. W związku z tym czy mogło dojść do zapłodnienia jeśli stosunek miałam 8,9,10,11dc, zwłaszcza że od 8dc zaczoł pojawiać się śluz biały i mokro?
stokrotka14
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 marca 2009, o 00:16

Postprzez Bright » 26 marca 2009, o 09:41

Wypisz dni z obserwacjami śluzu i temperaturą w słupku, to będzie coś widać.

Poza tym w ciąże rzadko się zachodzi szybko. W jednym cyklu współżyjąc, jak jest płodny śluz i nie przestając aż się ustali III faza, ma się poniżej 40% szans na ciąże, a nie 100%! Starania po prostu trwają trochę i warto się nacieszyć tym, że ma się kilka cykli seksu do woli.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez stokrotka14 » 26 marca 2009, o 10:31

8dc - śluz biały, mokro
9dc- śluz biały, mokro
10dc- śluz biały,mokro
11dc- śluz szklisty rozciągliwy,bardzo mokro,z rana ból w okolicy obu jajników
12dc- śluz, szklisty,rozciągliwy,bardzo mokro, temp 36.08
13dc- śluz biały lepki, wilgotno(śluzu jest mniej), temp nie całe 36.09
14dc- śluz lepki biały,wilgotno(śluzu jest mniej), temp 37.00
15dc- temp 37.00( nie wiem czy jest wiarygodna,bo wstawalam w nocy do syna)

Nie mam pomiaru temperatur od poczatku,bo wyręczałam sie testami owulacyjnymi,które do dzis nie pokazują nadchodzącej owulacji. Wydaje mi się że owulacja była w 12dc,czy to możliwe?jak rozpoznać nadchodząca owulacje?Dziękuje,za twoja pomoc i cenne wskazówki :P
stokrotka14
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 marca 2009, o 00:16

Postprzez Amazonka » 26 marca 2009, o 12:04

Testy owulacyjne wprowadziły w błąd już wielu.

Owulację można rozpoznać wyłącznie w czasie monitoringu USG u gina. Możesz zajść w ciążę po współżyciu podczas owulacji i wcześniej. Jesteś płodna dłużej niż tylko podczas owulacji.
Okres płodności - czas, kiedy możesz zajść w ciążę - możesz rozpoznać za pomocą obserwacji objawów płodności. One mówią wystarczająco dużo, aby nie przeoczyć czasu płodnego.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez zielona » 26 marca 2009, o 12:45

Na moje oko w tym cyklu była możliwość poczęcia. Wyrzuć te testy, szkoda pieniędzy, widzisz, co z nich wychodzi.

Owulacja prawdopodobnie była ok. 12-13 dc, współżycie z 11 dc może spokojnie wystarczyć.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez stokrotka14 » 26 marca 2009, o 14:06

Wszystkim dziękuje za pomoc,naprawde można wiele się dowiedzieć na tym forum :o
stokrotka14
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 marca 2009, o 00:16


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron