Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:20 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czwarta temperatura :/

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

czwarta temperatura :/

Postprzez inka » 15 stycznia 2009, o 17:05

Witajcie, czy ktos wie co zrobic z takim fantem: przeczytałam że jeżeli trzecia wyższa temperatura nie leży 0,2 kreski powyżej linii to czekamy na czwatra i ona nie musi już być o te 0,2 wyższa. A co zrobić jeśli leży 0,1 POD linią? Dodam, żewszystkie możliwe objawy oprócz nieszczęsnej czwetrej tempki świadczyły o przebytej owulacji, tzn sluz bj, a po nim 3 wyższe temperatury. Dodam że jednocześnie z feralna czwarta tempką pojawił się bj, ale czasami u mnie sie pojawia juz po ustaleniu wyższej temperatury. To co, teraz jest znowu owulacja czy co? pomocy! :?
inka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 16:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mmadzik » 15 stycznia 2009, o 20:59

A czwarta tempka nie była zakłócona? Np. nieprzespaną nocą, alkoholem poprzedniego dnia? W różnych sytuacjach pojedyncza tempka może spaść.

O przebytej owulacji świadczy podwyższona temka - właśnie albo 3cia nad linią pokrywającą, wyższa o 0,2st., albo czwarta, która już musi być tylko nad linią niższych temperatur. Nie ma możliwości wystąpienia owulacji dwukrotnie w jednym cyklu.

Dobrze byłoby, gdybyś wklepała swoje kompletne obserwacje, ktoś by im sie na pewno przyjrzał :)
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez inka » 16 stycznia 2009, o 12:48

dzięki za odpowiedź mmadziki. wklepuje tempki, chociaz nie wiem czy to cos pomoze. 1-7 dc - @
8-6,4
9-6,5
10-6,5
11-6,4
12-6,5bj
13-6,5bj
14-6,4bj
15-6,5bj + slady krwi - to u mnie norma
16-6,5bj + slady krwi
17-6,5bj
18-6,6
19-6,7bj
20-6,7
21-6,8
22-6,5bj
23-6,8
z góry dzieki za porady. Fajnie że sa ludziska których można sie poradzić. Wpadka nie byłaby dla nas tragedią ale trzeci dzidziuś w pokoju z kuchnia to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej :P
inka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 16:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez strzyga » 21 stycznia 2009, o 19:54

jak dla mnie tempki ok, tylko ten śluz jakiś dziwny. jesteś pewna, że to bj, a nie na przykład kapka śluzu z podniecenia albo jednak już nie bj, a tylko rozciągliwy albo tylko przeźroczysty?
bo jakby za dzień szczytu śluzu uznac 17 dc, to wtedy 3 wyższe: 18,19, 20 i od tego dnia wieczorem III faza. spadek 22 dc może się zdażyc - nie przeszkadza, zwłaszcza, że widac, że zaraz tempka idzie do góry.
jednak jeśli w 19 i 22 dc to jest normalne bj, to tak nie można(!) i trzeba wyznaczyc nową znaczyc trójkę, gdzie 23 dc to pierwsza wyższa.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez inka » 22 stycznia 2009, o 13:16

jestem pewna, że 19 i 22 dc to było bj. zawsze mam z tym problem, praktyczne w każdym cyklu po ustaleniu wyższej temp pojawia się bj. może poprostu ten typ tak ma? ;) jedyne co mnie zdziwiło to ta czwatra tempka pod kreską. zreszta teraz to już nie ma znaczenia, niech sie dzieje co chce :wink:
inka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 16:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez milgosia » 23 stycznia 2009, o 04:36

Inka, jak sie dalej rozwinęła sytuacja z temperaturami i śluzem?
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez inka » 26 stycznia 2009, o 16:51

sama nie wiem co o tym mysleć :/ @ nastąpiła w 32 dniu, czyli jak policzyć 12 dni wstecz to teoretycznie owulacja mogła trwac do 21dc włącznie. Jestem pewna że pomiary tempki były nieazburzone,żadnych stresow, nocnych pobudek, imprez itd. Troche wtopa, bo gdybym uznała że do 18dc jest szóstka przedwzrostowa, i nastepne trzy wyzsze tempki to bysmy się załapali na okres płodny. Może ktoś doświadczony mi to wyjaśnić? Wiem że zaburzającym objawem jest ten śluz bj, ale u mnie zawsze występuje po wzroście tempki, nieraz nawet 2 dni przed @. Jakbym czekała az bj zaniknie to byśmy żyli w celibacie ;P
inka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 16:50
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron