Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 13:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Bol owulacyjny

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Bol owulacyjny

Postprzez Olenkita » 25 listopada 2008, o 12:34

Prawie w kazdym cyklu odczuwam bol owulacyjny. Zanim poznalam npr nie wiedzialam co to takiego i podejrzewalam nawet jakas chorobe. Teraz jestem prawie pewna, ze moge ten bol zaliczyc do owulacyjnego ( pojawia sie zawsze w okolicy dnia szczytu sluzu , w podbrzuszu i po dniu mija bez sladu ). Problem w tym, ze odczuwam go zawsze po prawej stronie. Nie wiem, czy jest to normalne, zawsze myslalam, ze powinno bolec naprzemiennie w kazdym cyklu, raz z prawej , raz z lewej str. Czy mozecie mi powiedziec, dlaczego tak sie dzieje i czy jest to prawidlowe?
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez Amazonka » 25 listopada 2008, o 13:58

Mam takie same przeżycia.
Mnie zawsze boli po lewej stronie, ale przez wiele dni. Może w 2 cyklach ból był po prawej lub po lewej i prawej.
Pytałam o to gin lekceważąco traktującą samoobserwację. Stwierdziła, że strona bólu owulacyjnego nie ma związku z jajnikiem, z którego jest owulacja.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Olenkita » 25 listopada 2008, o 14:39

To moze i lepiej, bo balam sie, ze lewy jajnik moze zle funkcjonowac i nie uwalniac jajeczek. Podejrzewam, ze mam prawa strone wrazliwsza, np. jak mam bol piersi, to tylko prawa mnie rwie. Zaniepokojona zrobilam usg piersi w kwietniu i wszystko bylo ok.
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez Małgoś » 25 listopada 2008, o 16:54

Mnie boli co prawda na przemian, ale kiedyś w okresie okołoowulacyjnym byłam u ginekologa i pani powiedziała, że wkrótce będę mieć owulację z prawego jajnika, a następnego dnia bolał mnie lewy. Tak więc chyba faktycznie boli nie koniecznie ten, który akurat uwalnia jajeczko.
Małgoś
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 października 2007, o 12:40

Postprzez blondi » 11 grudnia 2008, o 22:35

a mój ginekolog mi powiedział że większość jajeczek jest uwalniana z prawego jajnika bo podobo jest aktywniejszy i chyba tak jest bo mnie częsciej boli po prawej stronie
blondi
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lipca 2008, o 14:28

Postprzez Kornelia1237 » 25 grudnia 2008, o 21:10

A czy macie czasem bóle owulacyjne przez kilka dni??
Bo mnie bardzo często boli coś w okolicach owulacji, ale nie jeden dzien ale np 3 czasem nawet 5 dni...
To normalne?
Kornelia1237
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 grudnia 2008, o 22:58

Postprzez milgosia » 29 grudnia 2008, o 11:41

Tak, zupełnie normalne. Ból owulacyjny jest pojęciem dość ogólnym i nieprecyzyjnym.

Może być jednorazowy i rzeczywiście towarzyszyć owulacji, ale może też wystąpić na kilka dni wcześniej (jednorazowo lub wielokrotnie) i pochodzić po prostu z nabrzmiałego jajnika, z którego będzie za parę dni owulacja.

Mogą też przez kilka dni pobolewać oba powiększone jajniki albo przekrwione więzadła. Może też nie być absolutnie żadnego bólu owulacyjnego w całkowicie prawidłowym cyklu.

Wszystkie te sytuacje są zupełnie normalne, towarzyszą owulacji, ale nie są jej pewnym wskaźnikiem.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez katka831 » 30 grudnia 2008, o 16:07

mnie zawsze boli po lewej stronie i tez sie niepokoiłam,bp myslłam ze ma być naprzemiennie.czyli,że wszystko ok?
katka831
Przygodny gość
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 grudnia 2008, o 16:55
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Majorowa » 30 grudnia 2008, o 17:32

Ja mam zwykle po prawej i jest to ból jednorazowy, krótki, jakby ukłucie, skurcz, dodatkowo towarzyszy mu czasem ogólne uczucie nagłego "sflaczenia" podobne do tego mometu kiedy dostaje się okres.
Majorowa
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 10:24

Postprzez milgosia » 31 grudnia 2008, o 11:05

Katka, wcale nie musi być naprzeniennie, może po prostu masz bardziej wrażliwą tamtą stronę ciała.

Ja raz miałam ból po jednej stronie, a jak poszłam na USG, to okazało się, że owulacja była z drugiego jajnika.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron