Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 10:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Niregularne cykle a czas niepłodny

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Niregularne cykle a czas niepłodny

Postprzez eppl » 12 listopada 2008, o 18:15

Ja mam w ogóle jeśli chodzi o cykl bardzo skompliwaną sytuację...Mam niereglarne cykle...Od 30 do 60 dni :( A nie wyobrażam sobie stosować innych metod jak naturalne....
Jesli chodzi o śluz to nauczyłam się chyba już dobrze analizować kiedey jest płodny a kiedy nie...Jesli chodzi o temperaturę to kupiłam sobie termometr owulacyjny i mierzę codziennie o tej samej porze,ale powiem szczerze,że w czasie gdy mam śluz płodny (i gdy powinna być wyższa temperatura,prawda?) nie mam podwyższonej temperatury :? Jesli chodzi o szyjkę macicy,to nie wiemczy dobrze sprawdzam jej "położenie"i wstyd się przyznać,ale nie wiem czy ja jej w dobrym miejscu szukam,bo niby wiem gdzie szukać,a jak sprawdzam nie widzę żadnej róznicy przez cały cykl...Zaczełam się już w tym gubić...
Byłam u lekarzy (trzech róznych) z moimi nieregularnymi okresami i wszyscy stwierdzili,że wszystko jest w porzadku anatomicznie,a ze widać taki mój "urok",bo okredy mam tylko nieregularne,a ponoć niektóre kobiety tak mają,nawet jak się leczą z tego powodu to nie idzie tego uregulować...
Moze macie jakieś rady dla mnie...
eppl
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:47

Postprzez fiamma75 » 12 listopada 2008, o 19:04

robiłaś badania hormonalne, bo anatomicznie badanie akurat duzo nie wniesie.
Czy masz podręcznik do nauki npr?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez eppl » 13 listopada 2008, o 19:19

Nie mam podręcznika :? A jaki jest najlepszy i najprostrzy?czytam wszystko co w internecie mogę na ten temat wyczytac i czym więcej tego czytam tym mniej wiem :cry: Robiłam parę lat temu badania hormnalne i miałam podwyższoną prolaktyne,lekarz powiedział,że taki poziom prolaktyny mam jak kobieta w trzecim trymestrze ciąży...Leczyłam się,żeby zbić ten hormon do poziomu właściwego i powinno być już dobrze,a nie jest...
eppl
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:47

Postprzez fiamma75 » 14 listopada 2008, o 10:14

1. Polecam podręcznik Rotzera. Zobacz, może mają na www.iner.pl

2. Koniecznie zbadaj ponownie poziom prolaktyny, dobrze tez zrobić też tsh (hiperprolaktynemia często współistnieje z niedoczynnością tarczycy) i zacznij się leczyć - najlepiej u gin.endokrynologa. Na lekach cykle powinny Ci się znaczaco skrócić, wróci owulacja, no i stosowanie npr będzie łatwiejsze :D Poza warto pomyślec o przyszłości gdy bedziesz chciała powiększyć rodzinę - nieleczona hiperprlaktynemia to jedna z naczęstszych przyczyn problemów z zajściem w ciążę.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Re: Niregularne cykle a czas niepłodny

Postprzez artura » 14 listopada 2008, o 11:44

[quote="eppl.Jesli chodzi o temperaturę to kupiłam sobie termometr owulacyjny i mierzę codziennie o tej samej porze,ale powiem szczerze,że w czasie gdy mam śluz płodny (i gdy powinna być wyższa temperatura,prawda?) nie mam podwyższonej temperatury :? "

Nie wiem skąd masz takie informacje. Temperatura rośnie z reguły po szczycie objawu śluzu a nie w trakcie tego gdy ten śluz płodny jest widoczny. Jak chcesz, to wklep swoje obserwacje z jakiegoś cyklu i może Ci pomożemy. Nie wiem skąd jesteś ale są w róznych miastach poradnie rozpoznawania płodności (nauczyciele NPR) i tam można się zwrócić o pomoc w nauczeniu metody. Z reguły mieszczą się one przy parafiach, ale nie zawsze.
artura
 

Postprzez eppl » 14 listopada 2008, o 21:24

Powiecie że jestem zielona i to prawda,ale co oznacza "po szczycie objawu sluzu" :wink: Dziekuje za porady...
eppl
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:47

Postprzez Misiczka » 15 listopada 2008, o 15:47

Szczyt śluzu to ostatni dzień śluzu płodnego.

Eppl, dziewczyny mądrze Ci radzą - poczytaj podręcznik, a jeszcze lepiej zorientuj się, czy nie masz w pobliżu poradni (to lepsze niż podręcznik, bo ktoś z doświadczeniem pomoże Ci ocenić Twój konkretny cykl)

Ale dopóki masz podwyższony poziom prolaktyny, to niestety będziesz miała takie "głupie" cykle
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez blondi » 11 grudnia 2008, o 22:46

to ja chyba tez musze sobie zbadac poziom hormonów, bo zaczynam sie już martwić i powiem szcezrze ze zniechęciałam sie troche npr, poniewaz jak co rano widze temperature na niezmienionym poziomie i różnice w długości trwania cyklu to nie przynosi mi to zadnej zachęty w rozpoznawaniu swojej płodności a ginekolog twierdzi ze budowe mam dobra..... troche pociesza mnie w tym moja mama bo mówiła że tez miała takie cykle dopiero po urodzeniu pierwszego dziecka sie jej uregulował i mogła stosowac npr, pozdrawiam wszystkie kobietki z problemami .... ale na badania na pewno pójdę.
blondi
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lipca 2008, o 14:28

Postprzez eppl » 18 grudnia 2008, o 22:21

Blondi pocieszyłas mnie,że może to kiedyś sie uregulować :wink:
eppl
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:47


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron