Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Dzien 3 czy 4 ?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Dzien 3 czy 4 ?

Postprzez Olenkita » 8 listopada 2008, o 11:09

Mam do Was pytanie dotyczace wspolzycia w 3 fazie. Czy jezeli jestescie pewne, ze dobrze wyznaczylyscie 3 faze i jezeli wszystkie warunki sa spelnione ( 3 wyzsza i niezaklocona tempka po szczycie co najmniej na wyzszym poziomie) to podejmujecie wspolzycie juz tego trzeciego wieczora czy czekacie dla wiekszej pewnosci do 4? Czytalam, ze czasami zaleca sie dla wiekszej pewnosci, np.przy kuracji lekami niebezpiecznymi dla plodu odczekac do 4 wieczora.To by oznaczalo, ze ten 3 wieczor jest rozwazany jako mniej pewny? Jak to jest u Was? Z ufnoscia pdejmujecie wspolzycie 3 dnia?
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez Amazonka » 8 listopada 2008, o 11:42

Tak, 3. dnia wieczorem bez obaw.
4. dzień zaleca się, gdy poczęcie jest wykluczone ze względów zdrowotnych z uwagi ma możliwość popełnienia błędu w obserwacji, a nie istniejącej płodności.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Olenkita » 8 listopada 2008, o 11:50

Ja do tej pory zawsze czekalam na 4 dzien, mimo ze moglabym juz trzeciego. Ale chcialabym to zmienic bo u mnie faza lutealna raczej krotka i szkoda kazdego dnia...
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez mmadzik » 9 listopada 2008, o 17:01

3. dnia - jak najbardziej ok :)
Do 4. warto poczekać, jeśli decyzja o odłożeniu jest bardzo pewna i w danym momencie konieczna, a nie ma się pewności, że dobrze wyznaczyło się III fazę. Inaczej trzeci dzień jest już pewny.
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez chocolate_puma » 16 listopada 2008, o 19:39

W zeszłym cyklu zdecydowaliśmy się "zaryzykować" 3-go dnia (wykres był wyjątkowo czytelny i niezakłócony) i okazało się, że słusznie :) Chociaż kosztowało mnie to trochę nerwów ze względu na 2 dni dłuższą III fazę niż to było w kilku ostatnich cyklach... Brak wiary w skuteczność trochę mi zepsuł radość długiej i wcześnie wykrytej III fazy.
chocolate_puma
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 12 sierpnia 2008, o 12:02

Postprzez NB » 23 listopada 2008, o 19:40

Trzeciego dnia wieczorem. Są jednak osoby mniej pewne, które dla własnego spokoju czekają jeszcze jeden dzień.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kozica2 » 23 listopada 2008, o 22:45

Ja jakoś właśnie się trochę boję trzeciego dnia teraz po porodach i na ogół czekamy do czwartego, ale to dlatego, że mam taki stopniowy skok temperatury, kiedyś miałam pierwszą wyższą od razu wysoką, a teraz nie, niby spełnia warunki, ale minimalnie. A następne są już wyraźnie wysokie. Nie wiem czemu tak jest. Śluz też tego dnia jest gęsty i mniej go, ale jednak jest i dlatego mam wątpliwości.
kozica2
Bywalec
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24 maja 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron