Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:19 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR a technika - prośba o opinie użytkowniczek urządzeń

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

NPR a technika - prośba o opinie użytkowniczek urządzeń

Postprzez Misiczka » 7 października 2008, o 11:53

Napisałam to w innym wątku, ale ponawiam, jako oddzielny (łatwiejszy do zauważenia) temat, bo mi barzdo zależy na odpowiedziach.

Powiedzcie co sądzicie o tych wszystkich technologiach mających wspomagać obserwację, nie mówię o tych urządzeniach, które sprowadzają się do ułatwiania pomiarów tych samych parametrów , które można zmierzyć "na piechotę" (termometry które same mierzą, same zapisują itp.), tylko o tych badających inne objawy - wiem mniej więcej jakie są i jakie są opisy producentów, ale jestem ciekawa czy któraś z Was ma może coś takiego, stosuje w praktyce i czy to faktycznie ułatwia, zwłaszcza skuteczne wyznaczanie tej nieszczęsnej I fazy..

Mi z opisów najbardziej podobał się taki amerykański przyrząd OvaCue firmy ZETEK (drogi niestety), wygląda to na zdjęciu jak taki mały zgrabny różowy kalkulator, wg. producenta oparte jest na pomiarze elektrolitycznym śliny i śluzu (do celów NPR trzeba dokupić też czujnik dopochwowy), ponoć przewiduje owulację do 7 dni przed - to by było idealne, skoro plemniki rekordziści potrafią mniej więcej do 7 dni przeżyć to by się naprawdę świetnie nadawało do wyznaczania końca I fazy, no i stwierdza że na pewno była owulacja, czyli tez nie trzeba by było odczekiwać aż 3 dni, krótko mówiąc efektem byłoby mniej - jak to ładnie określił autor artykułu nt. OvaCue w porównaniu do tradycyjnych metod NPR - "unnecessary avoidance", czyli dokładnie to o co chodzi!

Bardzo mi zależy na opiniach ewentualnych użytkowniczek tego ustrojstwa (we. innych skutecznych), o ile jakoweś na tym forum są!!!
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez agnieszkaa » 1 listopada 2008, o 15:39

Korzystam z komputeru cyklu ladycomp i programu komputerowego ctlife. Jestem bardzo zadowolona.
Kiedyś stosowałam personę i indykator cyklu Donna-nie polecam.
agnieszkaa
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 listopada 2008, o 15:13

Postprzez agnieszkaa » 1 listopada 2008, o 15:42

Słyszałam, że istnieje takie urządzenie, które równocześnie bierze pod uwage temperature i hormony (tak jakby persona i termometr w jednym). Podobno jest ono do kupienia we Francji ( u nas niestety nie), czy ktoś wie może jak ono się nazywa i gdzie je mogę kupić?
agnieszkaa
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 listopada 2008, o 15:13

Postprzez Misiczka » 3 listopada 2008, o 22:02

O tym czymś z Francji nie słyszałam..

A ten ladycomp co mierzy? Tylko temp, czy coś jeszcze?

My zdecydowaliśmy się na to OvaCue, mam w domu, tak że od następnego cyklu (każą zacząć pomiary od 2 dc) będę prowadzić laboratorium równolegle - wygląda bardo wygodnie, jest stosunkowo niewielkie, mieści się w dyskretnej czarnej torebce - dam znać, co o tym sądzę i czy wyniki się pokrywają z metodą tradycyjną.
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez agnieszkaa » 5 listopada 2008, o 16:41

Lady comp mierzy tylko temperaturę, jest bardzo pomocny przy wyznaczaniu 3 fazy cyklu.

Lady comp i ct life pokrywają się wyniki.

Bardzo jestem ciekawa czy wyniki ova cue pokrywają się z metodą tradycyjną.

Z niecierpliwością czekam na Twoją opinie.
agnieszkaa
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 listopada 2008, o 15:13


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron