Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:58 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak badać te szyjke??????

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Jak badać te szyjke??????

Postprzez Misiczka » 3 października 2008, o 15:00

Kompletnie nie umiem, czy ktoś mógłby mi proszę napisać tak bardziej obrazowo??? Wszędzie piszą, że to bardzo cenny dodatkowy czynnik, ale kompletnie nic nie czuję, tzn. nie czuję różnicy w ciągu cyklu, czy to możliwe, ze np. u mnie nie jest to wyraźne, czy to na pewno brak umiejętności? Aha, u mnie nie ma czegoś takiego żeby nie było śluzu, jest zawsze, tylko trochę się różni w ciągu cyklu.
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez NB » 3 października 2008, o 15:35

Najłatwiej jest nauczyć się szyjki w fazie poowulacyjnej kiedy szyjka jest rzeczywiście twarda. Najlepiej próbować w pozycji kucznej.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bright » 4 października 2008, o 14:58

Szyjkę bada się raz w ciągu dnia, o tej samej godzinie, najlepiej przed opróznieniem pęcherza i nie po współżyciu (zawsze będzie rozmiękczona). Tylko mając tą stałą porę jesteś w stanie wychwycić zmiany z dnia na dzień, bo szyjka w ciągu dnia też trochę zmienia się i to wprowadza niepotrzebne zamieszanie.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez Misiczka » 5 października 2008, o 20:23

Dzięki bardzo za podpowiedzi, akurat jestem w III fazie, to popróbuje!
A z tym, że nie po współżyciu, jak długo po może być zmieniona? Bo np. śluz jest u mnie inny (wygląda jak śluz płodny) przez cały następny dzień i wydaje mi się że nie są to po prostu resztki, tylko że się po prostu zmienia????
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez Misiczka » 7 października 2008, o 11:05

Faktycznie w kucki-rano-przed zrobieniem siusiu itd. wg. waszych rad mam wrażenie że czuję, że jest twarda i niska, teraz pytanie czy po okresie zauważę różnicę. Proszę tylko dla upewnienia się: powiedzcie mi, czy to chodzi o to takie przewężenie za które wpycha się tampon - w dotyku jakby gulka, przepraszam że pytam jak blondynka (którą zresztą jestem), ale potrzebuję takiej obrazowej odpowiedzi, której w fachowych opisach nie udało mi się znaleźć..
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez ewaes » 11 października 2008, o 14:08

Misiczka jeśli dobrze zrozumiałam, to jest właśnie ta "gulka". Może ona przesunąć się na bok, podnieść się do góry lub "zejść do parteru"(u mnie tak zchodzi przed miesiączką).
Jak dobrze pamiętam, książkę pożyczyłam, T. Kramarek pisze, aby badać dwa razy dziennie o stałej porze; robię więc tak i może dlatego "nie możemy się dogadać" :?
ewaes
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 lipca 2008, o 16:30

Postprzez zielona » 13 października 2008, o 10:16

Dziewczyny, ale raczej nie rano.
Rano jest zawsze nieco niżej i z moich odczuć wynika, że nieco rozmiękczona(nie bardzo miarodajna w każdym razie), dopiero w ciągu dnia mięśnie się "sprężają" i szyjka wraca do siebie.
Dla mnie najlepszy czas na badanie to tak koło południa.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron