Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Cykle z krwawieniem śródcyklicznym

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Cykle z krwawieniem śródcyklicznym

Postprzez akado » 15 września 2008, o 14:40

Witam!

Przy ostatnim cyklu radziłam się tu na Forum i dziękuję za odpowiedzi - okazało się, że pierwszy raz w zyciu miałam cykl z krwawieniem śródcyklicznym, trwało ono aż 7 dni, a parę dni później dostałam okres który trwał 6 dni. Cały cykl trwał w sumie 48 dni.

Niestety w obecnym cyklu też zanosi się na to samo, bo już 26 dzień cyklu a skoku temp. NIE MA. Mam pytanie w związku z tym - ile takich cykli z krwawieniem śródcyklicznym moze być pod rząd? Czy to możliwe że teraz już każdy cykl taki będzie? Ogólnie to cykle "rozregulowały mi się" po silnym stresie jaki przeżyłam (śmierć mamy), przedtem miałam cykle normalne trwające 26-32 dni.
Ogólnie te długie cykle są beznadziejne, bo kochać się nie można przez długi czas i mam tego dosyć, mąż też. :evil:
akado
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 sierpnia 2008, o 18:30

Postprzez Bright » 15 września 2008, o 15:02

1. Jak 3 cykle będa takie długie, to idź zbadać prolaktynę. Jak zobaczysz, że wracasz do swojej normy, to będzie znaczyć, że to była tylko chwilowa reakcja na stres.

2. Staraj się unikać eneperowych wrogów - stresu, niedosypiania, nieracjonalnego odżywania (za dużo tłuszczu, cukru, mało surowych warzyw).

3. To, że na razie jest 26 dc i skoku nie ma, nie dowodzi, że znów będzie krwawienie śródcykliczne... ale jak widać cykl będzie przedłużony.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez Amazonka » 15 września 2008, o 21:22

Mój najpóźniejszy skok był ok. 40dc, w cyklu ze śródcyklicznym.
W najdłuższym prawidłowym cyklu: 38dc, zatem jeszcze za wcześnie na wieszczenie śródcyklicznego.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez akado » 16 września 2008, o 11:21

No dobrze, zobaczę jak się sytuacja rozwinie - ale NPR przy tak długich cyklach to istne bohaterstwo :evil: :evil: :evil:
akado
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 sierpnia 2008, o 18:30

Postprzez Amazonka » 16 września 2008, o 18:39

?
Taki organizm. Każdemu może się zdarzyć. Lepiej wiedzieć co się dzieje niż nie wiedzieć.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron