Teraz jest 8 maja 2024, o 16:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

na czym polega regula temperaturowa??

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

na czym polega regula temperaturowa??

Postprzez pili » 25 czerwca 2008, o 12:02

narazie opieram swoj wykres i obserwacje na temperaturze. Prowadze obserwacje od niedawna i nie potrafie rozroznic sluzu. Proszę wiec wyjaśnijcie mi na czym polega regula temperaturowa??
Ostatnio edytowano 26 czerwca 2008, o 11:49 przez pili, łącznie edytowano 1 raz
pili
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 24 czerwca 2008, o 09:37

Postprzez milgosia » 25 czerwca 2008, o 12:46

Pili:

1. Pisz proszę małymi literami. Drukowane litery w internecie oznaczają KRZYK!

2. Reguła temperaturowa: niepłodność zaczyna się czwartego dnia wieczorem wyższej temperatury, o ile wszystkie cztery temperatury są wyższe od najwyższej z sześciu poprzedzających je (tzw. poziom podstawowy), przy czym trzy ostatnie spośród tych czterech muszą być wyższe o co najmniej 0.2C od poziomu podstawowego.

3. Ponieważ ta reguła jest dość restrykcyjna, ale jest nieco mniej skuteczna niż w przypadku metod dwuwskaźnikowych, dlatego polecam jednak nauczyć się rozróżniać śluz płodny (przejrzysty, rozciągliwy, przypomina surowe białko jajka) i niepłodny (lepki, żóły, biały, zrywający się). Po prostu zapisuj swoje obserwacje dotyczące śluzu dzień po dniu, dosłownie wszystko, co Ci się wydaje, a wkrótce zauważysz różnicę.

4. Typ mokry może spokojnie nauczyć się rozróżniać śluz płodny i niepłodny. Ja jestem tego przykładem :D.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron