Teraz jest 14 maja 2024, o 01:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kiedy III faza?!

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Postprzez NB » 23 lipca 2008, o 08:21

W tym przypadku początek fazy III to wieczór 23 d.c. Czasem tak się dzieje, że występuje rozproszenie objawów. W takim przypadku czekamy na ostatni objaw, który nam daje możliwość interpretacji, czyli w tym przypadku śluz. Mimo, że temperatura wzrosła wcześniej, to obserwujemy śluz i czekamy na dzień szczytu aby wyznaczyć fazę III. Gdyby śluz zaczął wcześniej zanikać a temperatura utrzymywałaby się na poziomie niskim, wtedy czekamy na wzrost temperatury. Szóstkę przedwzrostową ustaliłam na 8-13 dzień, temperaturę z dnia 16 skreślam jako zakłóconą. Temperatury od dnia zaliczamy do wyższych.
Zachęcam do zmiany miejsca pomiaru temperatury na pochwę lub odbyt. Mierzenie w ustach może być niemiarodajne.

Wątek o mierzeniu temperatury w ustach został przeniesiony: http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=3678
Ostatnio edytowano 23 lipca 2008, o 12:59 przez NB, łącznie edytowano 2 razy
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Olenkita » 23 lipca 2008, o 12:52

Dziekuje za pomoc w interpretacji.Staram sie, zeby pomiary w ustach byly wykonywane dokladnie, zawsze w tym samym miejscu z boku pod jezykiem, usta mam zamkniete i przytrzymuje termometr palcem, nie spie podczas mierzenia. Na dzien dzisiejszy nie wyobrazam sobie mierzenia w innym miejscu.Wlasnie dlatego, ze zaczynam nauke i jeszcze nie wspolzylam to wykluczam pomiary w pochwie ( na razie nie wyobrazam sobie, zeby tam cokolwiek wkladac :oops: , moze po rozpoczeciu wspolzycia rozwaze ta opcje). A odbyt...Ratunku :!: Tego juz zupelnie sobie nie wyobrazam. Od przyszlego cyklu zaczynam mierzyc owulacyjnym i mam nadzieje, ze pomiary beda jeszcze dokladniejsze.
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez małe słoneczko » 23 lipca 2008, o 20:47

Olenkita, ja tez jeszcze nie wpółżyłam, w pochwie nie mierzę wcale dlatego, po prostu mało wygodne mi się wydaje:)

Mierzę za to w odbycie i to nie jest takie straszne, naprawdę! Przewracasz się na bok i już:) nawet zasnąć na tę chwilkę pomiaru możesz, a temperatury zawsze ok. Obserwację prowadzę od 7 cykli. Pozdrawiam!
małe słoneczko
Bywalec
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2 stycznia 2008, o 00:27
Lokalizacja: Niebo:)

Postprzez Olenkita » 23 lipca 2008, o 20:50

Hmm.. A gleboko to trzeba wkladac? Brrrr.
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez Natala » 24 lipca 2008, o 08:29

Dziewczyny pomóżcie....Obserwuje swój 3 cykl i jestem lekko podłamana przy zwykle 27 dniowych cyklach moja III faza zaczyna się 20 dnia wieczorem:(Czy to normalne,że jest taka krótka??Jak jest u Was? Od dłuższego czasu biorę magnez z wit.B6 dwa razy dziennie i nic:(Co robić?Z góry Dziękuje za wszelką pomoc:*
Natala
Przygodny gość
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29 marca 2008, o 12:59
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Bright » 24 lipca 2008, o 09:21

W 27-dniowym cyklu III faza do 20 dc wieczorem, czyli masz fazę wyższych temperatur 3+7=10, chyba że wyższe zaczynają ci się przed dniem szczytu śluzu - wtedy przekraczasz te magiczne 10 - od 11 to może być norma. Faza wyższych temperatury poniżej 10 dni może być reakcją na chwilowe zakłócenia, objawem niedomogi lutealnej, problemów z metabolizmem glukozy albo za wysokiej prolaktyny (bardzo zębiaste wykresy).

"Pocieszę Cię", że ja mam 11-12 dni, czyli III faza 7-9 dni i wszystkie badania w porządku. Takie uroki NPR :evil:
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez małe słoneczko » 24 lipca 2008, o 18:21

Olenkita, nie trzeba głęboko:) wystarczy tak, żeby ta "część mierząca" "termometru znajdowała się w środku:) to naprawdę niewiele.
Pisząc "część mierząca" mam na myśli ten kawałeczek błyszczący:) ale opis techniczny mi sie udał:P
małe słoneczko
Bywalec
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2 stycznia 2008, o 00:27
Lokalizacja: Niebo:)

Postprzez Olenkita » 24 lipca 2008, o 22:11

A smaujesz jakims kremem natluszcajacym ta czesc? Bo w jakims podreczniku sie spotkalam z opisem, ze jak sie mierzy rektalnie to trzeba posmarowac kremem. :)
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez Amazonka » 25 lipca 2008, o 20:22

Nie smaruję żadnym kremem. Po co?
Końcówka termometru ma być otoczona błoną śluzową i już.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez strzyga » 26 lipca 2008, o 08:10

brrrr, aż mi skróa cierpnie jak czytam takie rozważania....
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron