Teraz jest 8 maja 2024, o 05:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kiedy faza niepłodna?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Kiedy faza niepłodna?

Postprzez justin » 23 maja 2008, o 08:53

Mam pytanie, w środe miałam owulacje u mnie to ból jajnika specyficzny i i plamienie w czwartek był jeszcze sluz natomiast w piatek i sobote było sucho. W sobote wieczorem było wspólżycie. Czy nie prowadzac obserwacji temeperatutury mozna stwierdzic ze zaczeła sie juz faza niepładna w sobote wieczór? Terza nie jestem pewna czy moge byc w ciazy czy nie i troche nie wiem czy szcególnie uwazac np. na mał likier króry proponuje mi bratowa czy byc przekonana ze w ciazy nie jestem? prosze o pomoc? Test ciaziwy zrobie ale za pare dni:)
justin
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 20:48

Postprzez fiamma75 » 23 maja 2008, o 09:45

Jeżeli opierasz się na samym śluzie (jak w metodzie Billingsa), to czas niepłodny rozpoczyna się od 4 wieczoru po szczycie śluzu. Współżyłaś więc w czasie płodnym i wszystko się może zdarzyć.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

cd

Postprzez justin » 23 maja 2008, o 10:30

tak sie domyslam, zel skoro komórka była uwalniana w środe czy jest mozleiwe ze jest zdolna do zapłodnienia jeszcze w sobote? Z tego co wiem, to tylk 24 godz.
ps. jak bedzie dzidzus to bedzie tez fajnie:)
justin
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 20:48

Postprzez mmadzik » 23 maja 2008, o 10:42

Z tego, co wiem, nie da się na podstawie samoobserwacji określić na pewno, kiedy dokładnie była owulacja... Także równie dobrze mógł to być np. czwartek.
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez milgosia » 23 maja 2008, o 13:05

Ból jajnika nie jest 100% wskaźnikiem odbytej owulacji (choć może z nią współistnieć). Ból jest najczęściej spowodowany napięciem mięśniowym, które występuje na skutek działania hormonów. Ja np. miewam czasami jednorazowy ból występujący na 2-5 dni przed skokiem temperatury, a czasami jest to napięcie w okolicy jajnika przez kilka dni.

Podobnie plamienie - nie jest objawem już odbytej owulacji, raczej wskaźnikiem, że jest już blisko. Jeśli już, to raczej plamienie występuje na krótko przed owulacją, w momencie, gdy spada poziom estrogenów i jest oznaką, że progesteron jeszcze się nie pojawił, czyli owulacji jeszcze nie było.

Dlatego wszystkie plamienia w I fazie są traktowane jak śluz płodny.

A owulacja nie musi wystąpić dokładnie w dniu szczytu śluzu, tylko naczęściej w odstępie 24-72 godzin (zazwyczaj jest to 24-48 godzin).

Także różnie może być, bo przyjmując za szczyt czwartek, to owulacja mogła wystąpić równie dobrze we środę, jak i w sobotę.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez justin » 27 maja 2008, o 17:13

Witajcie mogło dość do zapłodnienia w tamta sobote wiec w tą zrobiłam test ciążowy taki paskowy co sie macza mocz z Quick i wyszły mi 2 kreski tzn. jedena gruba w polu kontrolnym i druga cienka czerwona na srodku , sama nie wiedziłam jak to interpretowac bo tej na srodku był tylko pól. czy ktos robił ten test? Czy mozne oznaczało to cieze i jak wygladał? W poniedziłaek zrobiłam nowy płytkowy wyszło, ze jednak nie jestem bo zdecydowanie jedna krska. sama nie wiem juz i do tego nie mam objawów miesiączki. A powinnam dostac jutro, bo do tej pory miała zawsze 14 dni od dnia "owulacji" tzn.od takiego bólu w jajniku. I ciagle mam temperature 37,1 a u mnie to juz wysoka.
justin
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 20:48

Postprzez milgosia » 28 maja 2008, o 19:19

Justin i jak u Ciebie? Jeśli jeszcze nie dostałaś miesiączki, to zrób test BetaHCG z krwi (badanie krwi w przychodni). Na 100% rozwieje Twoje wątpiliwości.

Co to znaczy, że kreski było tylko pół? Była cieńsza, jaśniejsza? Jeśli pierwszy test wyszedł pozytywny (choćby tylko cień kreski), to znaczy, że jesteś/byłaś w ciąży, na co też wskazuje wysoka temperatura.

Jeśli jednak kolejne testy (najlepiej różnych firm) wyjdą negatywne, to znaczy, że niestety może dojść do poronienia, bo spada poziom hormonu BetaHCG.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

dzieki

Postprzez justin » 28 maja 2008, o 21:17

dzieki za troske , niestety miesiaczki ciagle nie mam co jeszcze bardziej mnie upwenia,ze to były dni płodne( bo dotej pory to 14 dni od mojego bólu jajnkia była). no tak trocche moja wina ze tylko opierałam sie na bolu jajnika i sluzie +3 dni. dzidzi bedzie to fajnie choc akurat jestem w trakcie wypowiedzenia o prace bo miłam zmieniac od 9 czerwca a tak mi sie wszystko skomplikuje:). Ale nic moze ktos cos wie dziwne, ze ten test mi nie wyszedł w poniedzia.łek, choc wyszedł w sobote. temperatura do dzis rano 37,1 tj.31dc do tego mam obrzmiałe piersi ale to tez moze byc przed@, i wyjatkowo czyła jestem na zapachy. Pozdrawiam
Ps. a wsumie to dlaczego sa te 3 dni po owulacji ciagle nie wiemm? czy ktos zaszedł w ciąze 2 dnia?
justin
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 20:48

Postprzez Amazonka » 28 maja 2008, o 21:22

Nie 3 dni po owulacji, lecz 3 dni po skoku PTC. Owulacja może wystąpić do 2. dnia po skoku, zatem to nie przypadek, że pewna niepłodność zaczyna się 3. wieczorem. Wcześniej jesteś płodna i masz szansę na udane starania.

Nie ma się co dziwić poczęciom, do których doszło po współżyciu w okresie płodności. Taka jest biologia rozrodu.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez milgosia » 29 maja 2008, o 08:27

Ja mam koleżankę, która zaszła w ciążę, gdy współżycie było trzeciego dnia wyższej temperatury RANO.

Możliwe jest, aby owulacja wystąpiła tak późno (do 72 godzin po skoku), dlatego nie bez powodu przyjmuje się niepłodność od WIECZORA trzeciego dnia wyższej temperatury.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NB » 31 lipca 2008, o 18:47

Justin co słychać u Ciebie?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron