Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

1. dzień miesiączki - kretyńskie pytanie :)

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

1. dzień miesiączki - kretyńskie pytanie :)

Postprzez Anulka » 17 stycznia 2008, o 11:48

Hej, pytanie zabrzmi kretyńsko, ale ja naprawdę mam wątpliwości :)

Dawniej wszystko było jasne - pierwszego dnia budził mnie ból brzucha, a potem już tylko wodospad. Pierwszy dzień był bolesny jak cholera i krwawienie było zdecydowanie najbardziej obfite.

Od jakiegoś pół roku zdarza mi się "przygrywka" - drobne plamienie zaczyna się nawet na dwa dni (lub jeden dzień) przed tornado. Plamienie jest faktycznie znikome - czasem to tylko "kłaczek" naczyń krwionośnych w wannie...

Gdyby uznać początek plamienia za początek miesiączki, to bolesny byłby dopiero drugi lub trzeci dzień, co dawniej mi się nie zdarzało.

Do tej pory odnotowywałam dopiero bolesny i obfity dzień jako pierwszy, ale nabieram wątpliwości. W poprzednim cyklu na przykład, przy założeniu że pierwszy dzień tego to bolesny, lutealna wyniosła 13 dni zamiast standardowych 11/12. Co wskazywałoby, że te dwa dni należałoby jednak przesunąć...

Pomóżcie - który dzień oznaczać jako pierwszy? Dla mnie dość ważne, bo korzystamy z I fazy :)
Anulka
Przygodny gość
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 lipca 2004, o 17:10

Postprzez kuleczka » 17 stycznia 2008, o 12:15

Ja wyznaczam 1 dc dzień z obfitym krwawieniem - ale jeśli temperatura w czasie plamienia spadnie do poziomu niższego to ten dzień jest 1dc - u mnie taka sytuacja się nie zdarza.
kuleczka
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 31 sierpnia 2005, o 14:12

Postprzez strzyga » 17 stycznia 2008, o 12:54

Takie plamenia to raczej ejszcze nie @. Podobno wpływa na to brak magnezu. może kup opakowanie jakiegoś np. MGB6, pobierz i zobacz, czy coś to zmieni.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Anulka » 17 stycznia 2008, o 13:14

Dzięki, dziewczyny. Faktycznie, mierzenie tempki przez cały cykl pomoże mi rozjaśnić sytuację.

strzyga: Od razu poleciałam namoczyć fasolę (ma magnez) i postanowiłam wpierniczać więcej orzechów i czekolady :) Sztucznych źródeł raczej unikam. Dzięki!
Anulka
Przygodny gość
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 lipca 2004, o 17:10

Postprzez Betsabe » 18 stycznia 2008, o 20:44

Słyszalam tez, ze plamienie przed faktyczną @ oznacza słaby progesteron.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Anulka » 18 stycznia 2008, o 20:59

To ja się zamykam, bo tu jest już podobny temat:

http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=3394

Psieplasiam :)
Anulka
Przygodny gość
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 lipca 2004, o 17:10

Postprzez justylinka » 19 stycznia 2008, o 17:40

Anulka
Ja mimo tych moich 3-4 dniowych plamień przed @, tez jako pierwszy dzien @ wyznaczam dzien wodospadu - czytaj dzien w ktorym zaczyna za mnie leciec, ze tak brzydko powiem.
Z tym sztucznym magnezem tez sobie chyba daruje. Powiadasz fasola ma go duzo? Chyba jutro bedzie u mnie fasolka po bretonsku ;)

Pozdrawiam :)
justylinka
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 listopada 2007, o 20:54

Postprzez Anulka » 19 stycznia 2008, o 18:10

justylinka: fasola (wszystkie strączkowe), czekolada, orzechy, słonecznik, warzywa o ciemnozielonych liściach (szpinak, botwinka). Samo dobre :) A i tak najlepiej ponoć wchłania się ten z wody mineralnej (>50mg/litr).

Od wczoraj zdążyłam wpierniczyć dwie czekolady, pół litra kakao, paczkę słonecznika, dwa obiady z fasolą w roli głównej, i jeszcze hoduje się słoik kiełków. Mimo wszystko zaeksperymentowałam też z magnezem w musujących pastylkach. Jeśli taka bomba magnezowa nie pomoże, to już pójdę do tego gina - ale to w ostateczności :?
Anulka
Przygodny gość
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 lipca 2004, o 17:10

Postprzez strzyga » 20 stycznia 2008, o 18:09

Anulka, to i tak nie działa z dnia na dzień :wink: trzeba dostarczać magnez cały czas. Ja wiem, że z jedzonkiem ciężko mi by było, więc łykam 2-3 tabletki dziennie i powiem, że po ok 1-2 miesiącach mi się poprawiło. Gdzieś na forum (nie wiem dokłądnie jakim) widziałam rozpiskę różnych preparatów z magnezem i zdolność ich wchłaniania przez organizm. jednym z lepszych było to MGB6.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pili » 26 czerwca 2008, o 11:40

hej dziewczyna ja tez plamie przed wielkim wodospadem:( myslicie ze faktycznie chodzi o magnez???slyszalam ze gorzka czekolada ma go najwiecej a myslicie ze mleczna tez (trzeba lączyć przyjemne z pozytecznym :D )
pili
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 24 czerwca 2008, o 09:37

Postprzez Gosiao » 26 czerwca 2008, o 21:14

Niestety mleczna czekolada nie ma chyba tak zbawiennego wpływu na organizm, ale za to ma na psychikę i ja tej wersji się trzymam... Jeśli chodzi p takie plamienia przed @ to podobno często są związane z odchudzaniem, szczególnie wspomaganym tabletkami. :lol:
Gosiao
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 19 listopada 2006, o 15:06

Postprzez pili » 26 czerwca 2008, o 21:23

ale ja sie nie odchudzam :cry: cierpie na nerwice wegetatywna mam problemy z sercem i waze tylko 44 kg moze to dlatego:(od dzis jem fasolke i gorzka czekolade. moze powinnam isc do ginekologa?? ale nie chce zadnych tabletek na nerwice tez nic nie biore poprostu staram sie zyc choc serce czesto daje mi swe znaki
pili
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 24 czerwca 2008, o 09:37

Postprzez NB » 15 lipca 2008, o 08:04

Może lepiej kupić sobie zestaw magnez+witamina B6 (np. MagneB6) ? Stres zabiera nam magnez z organizmu, a serce bardzo go potrzebuje do prawidłowej pracy.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez azorek » 16 października 2008, o 15:43

witam wszystkich, mam problem ostatnio z miesiaczka. zazwyczaj trwala ona 5 dni teraz jednak jest to 7-8 dni. pierwszy dzien jest spokojny, 2-3 wulkan potem sie juz uspokaja a 7-8 dzien to dropne plamienie krwia z jakas wydzielina dlaczego tak sie dzieje?wczesniej nie maialam takiego plamienia, a pierwszy dzien miesiaczki byl zazwyczaj wulkanem. zarejesrtowalam sie juz do ginekologa ale plis pomozcie bo z nerwami nie wytrzymam do tej wizyty
azorek
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 października 2008, o 11:23

Postprzez milgosia » 16 października 2008, o 20:22

Azorku, przedłużające się plamienia mogą być objawem niedoboru magnezu. Możesz kupić sobie np. Magne B7 albo jakiś inny preparat magnezowy z vit B6 i zacząć brać regularnie, unikać kawy, mocnej herbaty, coca-coli. Powinno trochę pomóc.

P.S. U mnie są dwa "typy" miesiączki. Jeden to "wulkan" przez 1-2 dzień, a potem już spokojnie, drugi typ, to 1 dzień "spokojnie" a 2-3dc "wulkan" i potem już spokojnie.

I to jest normalne, organizm to nie komputer, nie zawsze musi działać identycznie.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez azorek » 16 października 2008, o 21:46

bardzo ci dzikeuje napewno zalece sie do twoich rad dziekuje:)
azorek
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 października 2008, o 11:23

Postprzez azorek » 22 października 2008, o 16:38

bylam dzis u ginekologa w sprawie mojej tasiemcowej miesiaczki. stwierdzil ze przyczyna moze byc brak magnezu. Polecil tabletki hormonalne na ustabilizowanie miesiaczki, nie zgodzilam sie :lol: ale jest jeszcze cos gorszego.od kilku dni czuje pieczenie w pochwi. lekarz stwierdzil grzybiczne zakazenie blon sluzowych. dziewczyny czy wiecie moze jaka moze byc tego przyczyna? :(
azorek
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 października 2008, o 11:23

Postprzez Amazonka » 25 października 2008, o 16:16

Nie pytałaś o to lekarza?
Skoro przyczyną zaburzeń jest brak Mg, to w czym miałyby pomóc hormony?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez azorek » 25 października 2008, o 17:38

no wlasnie nie wiem wogole ten moj lekarz to wciska mi tabletki hormonalne przy kazdej wizycie i zawsze te same "microginion"czy jakos tak. cokolwiek by mi nie bylo on zawsze ma jeden lek. jak mu powiedzialam ze ucze sie naturalnych metod to wytrzeszczyl na mnie oczy jakbym kogos zamordowala :roll:
azorek
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 października 2008, o 11:23

Postprzez Amazonka » 28 października 2008, o 15:24

He he, zupełnie jak gdyby pacjentki, którym wciska Microgynon nikogo nie zamordowały...

One miałyby Cię wyleczyć?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pili » 29 października 2008, o 18:18

nie wiem czy smiac sie czy irytowac, w moich okolicach ciezko jest znalezc dobrego ginekologa. poki co kupilam MGB6 i zaczynam wcinac po tabletce do sniadanka kazdego ranka :wink:
pili
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 24 czerwca 2008, o 09:37

Postprzez Amazonka » 27 marca 2009, o 09:05

Może to zwykłe działania uboczne?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NB » 27 marca 2009, o 12:52

Plamienie przy braniu pigułek hormonalnych jest działaniem ubocznym.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron