Teraz jest 9 maja 2024, o 10:48 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Zepsuty termometr - i co teraz? ;(

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Zepsuty termometr - i co teraz? ;(

Postprzez brega » 19 grudnia 2007, o 09:05

W tym cyklu zaczęłam używać nowego termometru, też rtęciowego, identycznego jak stary. Nie wiem, czemu to zrobiłam, bo stary zupełnie dobrze się sprawdzał :? Zachciało mi się nowego. Temperaturę zaczęłam mierzyć bodajże w 11 dc i od tej pory codziennie termometr wskazywał 36.4. Już taka regularność temperatury powinna mnie zdziwić, ale jakoś nie zastanawiałam się zbyt długo nad tym. W końcu dziś (19 dc), gdy spodziewałam się wzrostu temperatury, a znowu wyskoczyło 36.4, wyciągnęłam swój stary termometr i wyszło mi 36.9... W końcu pomyślałam, że może nowy termometr nie tyle jest zepsuty, co bardzo wrażliwy i po wyciągnięciu z pochwy temperatura spada. Bingo! Włożyłam go po raz kolejny i tym razem maksymalnie szybko po wyciągnięciu odczytałam wynik. Dosłownie na moich oczach słupek rtęci w tempie błyskawicznym spadał z 36.8 do 36.4 i tam się zatrzymał... Przy starym termometrze nie było tego problemu, słupek rtęci trzymał się na poziomie danej temperatury dopóki nie wstrząsnęłam termometru. Więc przed odczytaniem, zawsze najpierw ubierałam piżamę, co te kilka sekund zajmuje...
Do rzeczy - nie mam pojęcia, co zrobić z tym fantem. ;( Nie odzyskam już temperatur z tego cyklu, a samej obserwacji śluzu nie ufam. Szyjki nigdy nie badałam i nawet, jakby udało mi się do niej dotrzeć, też bym teraz nie ufała temu badaniu. Temperatura była dla mnie zawsze głównym wyznacznikiem. Czy jest w tej sytuacji jakaś szansa na wyznaczenie 3 fazy? Cykle mam regularne - 32,33 dni, ale nie chcę opierać się na kalendarzyku.
Pomóżcie!
Czy może coś dać np. test owulacyjny?
brega
Bywalec
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sierpnia 2005, o 23:00

Postprzez Betsabe » 19 grudnia 2007, o 21:38

Pewnie teraz juz na nic nie zdałby sie i test owulacyjny, bo pewnie juz jestes po niej. :? Sama piszesz, ze 19dc spodziewalas sie wzrostu tempki i taka Ci zreszta pokazal stary termomter. (36.9).
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez brega » 19 grudnia 2007, o 21:56

No i co teraz zrobić z tym fantem? Kupiłam dziś testy owulacyjne i wyszedł pozytywny (czyli że w ciągu 24 godzin powinno dojść do owulacji). Zobaczę, jaki wyjdzie jutro i pojutrze - jeśli negatywne, spokojnie skorzystam z 3 fazy. Ale jeśli testy okażą się do niczego, to sama nie wiem co.. :?
brega
Bywalec
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sierpnia 2005, o 23:00

Postprzez brega » 19 grudnia 2007, o 21:58

Betsabe napisał(a):Pewnie teraz juz na nic nie zdałby sie i test owulacyjny, bo pewnie juz jestes po niej. :? Sama piszesz, ze 19dc spodziewalas sie wzrostu tempki i taka Ci zreszta pokazal stary termomter. (36.9).


No ale przecież owulacja może wystąpić już po wzroście temperatury.
brega
Bywalec
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sierpnia 2005, o 23:00

Postprzez Betsabe » 20 grudnia 2007, o 09:26

brega napisał(a):Kupiłam dziś testy owulacyjne i wyszedł pozytywny (czyli że w ciągu 24 godzin powinno dojść do owulacji). Zobaczę, jaki wyjdzie jutro i pojutrze - jeśli negatywne, spokojnie skorzystam z 3 fazy.


Mimo wszystko nie mozesz teraz powiedziec, ze stosujesz sie zgodnie z zasadami NPRu. :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez brega » 20 grudnia 2007, o 10:30

Betsabe napisał(a):Mimo wszystko nie mozesz teraz powiedziec, ze stosujesz sie zgodnie z zasadami NPRu. :?


No tak, to będzie npr alternatywny :lol:

Nikt nie miał podobnej sytuacji?
brega
Bywalec
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sierpnia 2005, o 23:00


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron