Teraz jest 13 maja 2024, o 11:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pierwszy cykl po poronieniu. pomóżcie, proszę

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

pierwszy cykl po poronieniu. pomóżcie, proszę

Postprzez Fruzia » 6 grudnia 2007, o 12:52

Nie mogę teraz zachodzić w ciążę, a już dawno przytulanka nie było :oops:
Gdyby liczyć od krwawienia, to byłabym w 26 dc. Dziś jest 7. dzień wyższej temp. Śluzu płodnego to u mnie w ogóle na lekarstwo, ostatnio w 15 dc. był widziany, tzn. odczuwany, a lepki i gęsty w 20 dc. Czy mogę być pewna niepłodności?
Byłam dziś u lekarki, powiedziała, że jest ok i można współżyć. Chciała mi przepisać antyki na 3 miesiące, ale odmówiłam.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez milgosia » 6 grudnia 2007, o 23:12

Fruziu, jeśli rzeczywiście jest 7 dzień wysokiej tempki, to myslę, że nie ma powodu do obaw. Naprawdę. To juz głęboka III faza ;-), nawet sama reguła temperaturowa, która opiera się tylko na temperaturze na to wskazuje.

Ja akurat w tym cyklu nie mogę kompletnie polegać na śluzie, bo biorę antybiotyk doustnie, miałam zaaplikowanych mnóstwo leków, w tym także usypiających, ale skok tez jest baaardzo wyraźny, więc od 4go (dla ostrożniejszych 5go) dnia wieczorem będzie można wg reguły temepraturowej .

A co do śluzu, to myślę, że miał szansę być, ale być może bardzo, bardzo krótko (bywaja sytuację, ze zaledwie 2-3 godziny), może akurat byłaś w pracy i go nie mogłaś zaobserwować.

Także nie traćcie czasu i dobrej nocki 8) !
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fruzia » 7 grudnia 2007, o 10:04

Dzięki, Milgosiu. Choć z czasem kiepsko. Może dziś się uda...
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez Fruzia » 31 grudnia 2007, o 15:51

Teraz to juz drugi cykl. Mam kolejne pytania. W "Sztuce" napisali, że jesli chce sie odkładać poczęcie po poronieniu, to można korzystać tylko z 3. fazy. Czemu? Czy stosuje sie tu reguły jak do cykli poporodowych? Czy trzeci dzień wyższej temp. wieczorem już jest 3. faza, czy czekać na 4.?
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez kamienna » 31 grudnia 2007, o 16:01

Chodzi o to, żeby być pewnym (stąd tylko 3 faza). reguły nie sa poporodowe, bo poronienie to jednak nie poród i płodność wraca normlanie - sama wiesz...
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Amazonka » 3 stycznia 2008, o 10:41

Spotkałam się z nieplanowanym poczęciem po poronieniu, na szczęście u starającej, mającej bardzo długie cykle. Okazało się, że po poronieniu warto było rozpocząć liczenie statystyk do Doringa od nowa, ponieważ skok PTC był o parę dni wcześniej niż w ciągu ostatniego roku. Nadchodząca przedwcześnie płodność dała b. delikatne objawy.

BTW: do poczęcia doszło mimo braku śluzu najlepszej jakości.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Fruzia » 7 stycznia 2008, o 12:59

Dzięki za odpowiedzi.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron