Teraz jest 9 maja 2024, o 04:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

niepłodność poowulacyjna

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

niepłodność poowulacyjna

Postprzez mona.sko » 24 sierpnia 2007, o 16:06

mam krótkie pytanko.Temperatura skoczyła mi w 29 dniu cyklu, śluz lepki w 31dc, a w szyjce w 28 (jakoś dziwnie, nie?Jeśli chodzi o szyjkę, to mam problem z rozpoznaniem jej zamykania. Czy za pierwszy dzień mogę uznać ten, gdy jeszcze nie była całkiem zamknięta, ale w porównaniu z poprzednim już sie troche zamknęła ( u mnie ten problemowy dzień to 31. 32dc już całkiem zamknięta. To mój 14 cykl po porodzie, drugi, kiedy nie karmię. A wogóle to jest dłuższy, bo po porodzie miałam 28 - 30 dniowe i juz się cieszyłam. Przed porodem miałam nawet 50-60 dni. Ale może ten jest jakiś wyjątkowy.
mona.sko
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 stycznia 2007, o 21:41

Postprzez Betsabe » 24 sierpnia 2007, o 16:56

a na ktory dzien okreslilas szczyt sluzu, czyli ostatni dzien wystepowania plodnego sluzu??
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez mona.sko » 24 sierpnia 2007, o 21:06

na zewnątrz 30dc był po raz ostatni śluz, a w szyjce 29dc. Przyznam szczerze, że myślałam, że to na odwrót, zawsze zanikały tego samego dnia albo na zewnątrz wcześniej chwilkę (zwykle dzień)
Jestem z góry wdzięczna za sugestię, bo "wielki dzień "tuż tuż":)
mona.sko
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 stycznia 2007, o 21:41

Re: niepłodność poowulacyjna

Postprzez Ania x » 27 sierpnia 2007, o 22:04

mona.sko napisał(a):Czy za pierwszy dzień mogę uznać ten, gdy jeszcze nie była całkiem zamknięta, ale w porównaniu z poprzednim już sie troche zamknęła


Ja zwykle mam tak, że w dniu kiedy zgodnie z regułami jeśli chodzi o tempkę i śluz jest już niepłodność - szyjka jest już właśnie prawie zamknięta i prawie obniżona. Dzień, 2 dni później jest już idealna.
Właściwie objaw szyjki jest wspierającym objawem nie tym krytycznym, więc myślę, że nie trzeba się go rystrykcyjnie trzymać. Choć przyznam, że czasem dla pewności odczekuję aż i ten objaw będzie wystarczająco wyraźny.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron