Teraz jest 11 maja 2024, o 14:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Bromek

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Bromek

Postprzez Bunia » 26 czerwca 2007, o 09:28

jakoże od czasu do czasu przeglądam to forum napotkałam sie w postach na stosowany przez wiele z was Bromek. Czy mozecie mi powiedizec co to jest i na co go stosujecie. NIe wiem czy dobrze sie domyślam, czy ma on jakieś powiązanie ze śluzem? Mam nadżerkę i w zaadzie przez cały cykl obserwuje u siebie śluz.
Bunia
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 07:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez milgosia » 26 czerwca 2007, o 12:48

Bromergon/ bromcorn zawierają substancję o nazwie bromkorptyna, która jest stosowana m.in. przy leczeniu hiperprolaktynemii czynnościowej (nadmiar prolaktyny). Nie wiem, czy nadmiar prolaktyny jest odpowiedzialny za nadżerkę i śluz, z tego tylko, co pamiętam, to może pośrednio wypływać na przedłużające się występowanie śluzu płodnego.
Poniżej zamieszczam przekopiowaną z netu ulotkę Bromergonu wraz z pełnym opisem:

Nazwa handlowa leku:

Bromergon

Nazwa międzynarodowa:

BROMOCRIPTINI MESILAS

Postacie występowania leku:

tabletki

Działanie:

Działa na ośrodkowy układ nerwowy, hamuje wydzielanie hormonu produkowanego w przednim płacie przysadki mózgowej. Wykazuje również działanie rozkurczające na naczynia krwionośne.

Kiedy lek ma zastosowanie?

* Lek znalazł zastosowanie w leczeniu choroby Parkinsona, w hamowaniu nadmiernej produkcji mleka przez gruczoły piersiowe, w leczeniu zapalenia gruczołu piersiowego, zespołu przedmiesiączkowego, bezpłodności.
* W leczeniu gigantyzmu, guzach przysadki produkujących prolaktynę.

Jakie są zasady przyjmowania leku?

* Lek należy przyjmować w trakcie posiłkuDawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.
* Lek stosuje się w dawkach indywidualnych dla danego pacjenta, zaczynając od małej dawki i stopniowo zwiększając aż do dawki skutecznej. Dawki oraz częstotliwość ich podawania zależą od stanu chorobowego, w którym je podajemy. Postacie doustne należy przyjmować w czasie posiłku.
* W niektórych przypadkach dawkowanie zależne jest od poziomu prolaktyny w surowicy krwi.
* Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Jakie mogą być niepożądane skutki?

* Przy stosowaniu małych dawek zwykle nie występują. Mogą pojawić się nudności, wymioty, uczucie senności, przekrwienie nosa, uczucie zawrotów głowy i omdlenia przy nagłej zmianie pozycji ciała.
* Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Stosowanie leku może również wywołać:

Uczucie zmęczenia, znużenia, dezorientację, halucynacje, stany psychotyczne, pobudzenie psychoruchowe oraz zaburzenia funkcji pęcherza moczowego w przypadku stosowania większych dawek.

O czym należy poinformować lekarza?

* Poinformuj lekarza o nadwrażliwości na lek.
* O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.
* O tym, że chorujesz na chorobę wieńcową.
* O tym, że stwierdzono u Ciebie zatrucie ciążowe (gestozę).Przeciwskazania dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących
* Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.
* Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza, jak stosować lek, gdy przyjmujesz jednocześnie:

* Leki obniżające ciśnienie krwi, Metoklopramid, Lewodopa.
* Erytromycynę, Thioridazin, Fenotiazynę.

Zapamiętaj!

* Nie stosuj leku gdy przyjmujesz doustne leki antykoncepcyjne.Nie pij alkoholu
* Nie przyjmuj alkoholu w czasie stosowania leku.
* Chroń tabletki przed światłem.

Postać farmaceutyczna preparatu:
Bromergon (Lek Pharmaceutical & Chemical Company d.d.) tabletki 2,5mg, 30 tabl.
Bromergon (Lek Pharmaceutical & Chemical Company d.d.) tabletki 2,5mg, 30 tabl.
Bromergon (Lek Polska Sp. z o.o.) tabletki 2,5mg, 30 tabl.
Bromergon (Lek Polska Sp. z o.o.) tabletki 2,5mg, 30 tabl.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron