Teraz jest 9 maja 2024, o 06:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Interpretacja Pilne!! Prosze

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Interpretacja Pilne!! Prosze

Postprzez Bunia » 11 czerwca 2007, o 08:25

Od dwóch lat sie obserwuje i mimo ze moje cykle przyjmowały różne postacie ta jest dla mnie najdziwniejsza :shock: . Nie mam zielonego pojęcia, czy podczas tego cyklu miała już miejsce owulacja. Od 13 do 17 dnia cyklu obserwowałam śluz rociągliwy przejrzysty , szyjka była otwarta. Na zewnątrz również odczuwałam wilgoć. Potem pojawiła sie zmiana której towarzyszył spdek temperatur 18 dzień. I od niego możnaby zacząc liczyc 6-tkę przedwzrostową byle nie fakt że 6 dzień niższego poziomu byłby na 36,85. No a potem znów spadek :cry: Na zewnatrz sucho, przy szyjce lepko, choc jeden dzien jescze śluz rozciągliwy. No i 25 dzień cyklu zaczyna sie zamykać!! i opadać szyjka. I co czekam 1 dzień wzrostu, drugi i dzis spadek RATUNKU!!Gdzie ja teraz jestem. P.S dodam ze mam nadżerke i w zasadzie prawie zawsze opserwuje jakiś śluz. A NAjniższa z najwyzszych temperatur z 24 miesięcy to 36,85 a tu umiescilam wykres . http://www.fertilityfriend.com/home/1ad366
Bunia
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 07:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kukułka » 11 czerwca 2007, o 11:09

Nie jestem moderatorem,ale delikatnie zasugeruję - nie dublujcie postów, to utrudnia czytanie forum.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Bunia » 11 czerwca 2007, o 11:17

ok pisze tu pierwszy raz tak więc sorki. A zdublowany post własnie usunęłam. Jednocześnie czekam na jakość odpowiedz:(
Bunia
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 07:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Betsabe » 11 czerwca 2007, o 13:26

Poki co nie mozna nic jasnego powiedziec.
Musisz wciaz prowadzic obserwacje. Moze cos sie z czasem wyklaruje.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Bunia » 12 czerwca 2007, o 07:12

i znow mam maleńki wzrost,ciagle sucho i szyjka zamknięta jak nigdy. Powiedzcie mi prosze jak wyglądają cykle bezowulacyjne, czy to może być jeden z nich :?:
http://www.fertilityfriend.com/home/1ad366
Bunia
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 07:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kamienna » 12 czerwca 2007, o 08:06

Szczerze mówiąc, ja nie umiem się rozeznać za tych zapiskach pod wykresem. Może mogłabyś swoje zapiski tu wkleić?
w ten sposób:
16dc - 36,8, śluz rozciągliwy, przejrzysty, szyjka wyskoko, otwarta, miękka

Napisz jeszcze jak długie masz cykle, jakie leki bierzesz na tę nadżerkę (i od któego dnia cyklu).
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Bunia » 12 czerwca 2007, o 08:30

dlugośc cykli zazwyczaj 31-33, na nadżerke nie biore żadnych leków,
16 dc -śl. rozciągliwy, przejrzysty, szyjka wysoka otwarta miekka
17 dc - śl. rozciągliwy, przejrzysty, szyjka wysoka otwarta miekka
18 dc - śl. lepki, szyjka wysoka otwarta miekka
19 dc - śl. lepki, szyjka wysoka otwarta miekka
20 dc - śl. lepki, szyjka wysoka otwarta miekka
21 dc - sucho, szyjka wysoka otwarta miekka
22 dc - sucho, szyjka średnio twarda, zaczyna opadac i sie zamykać
23 dc - śl. lepki, szyjka średnio twarda, zaczyna opadac i sie zamykać
24 dc - śl. rozciągliwy, przejrzysty, szyjka średnio twarda, zaczyna opadac i sie zamykać
25dc - śl. lepki, szyjka średnio twarda, zaczyna opadac i sie zamykać
26 dc - śl. lepki, szyjka nisko, zamknięta, średnio twarda
27 dc- śl. lepki, szyjka nisko, zamnknieta,twarda
28 dc - sucho, twrada, nisko, zamknieta
29 dc jak do tej pory sucho, twarda , zamknieta

uff skończyłam :D
Bunia
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 07:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kamienna » 12 czerwca 2007, o 10:35

No coś na pewno jest dziwnego z tym cyklem. Nie mam aż takiego doświadczenia, ale wydaje mi się, że:
-szóstka przedwzrostowa - 17-22dc (to się pokrywa z szyjką)

Ponieważ jest to cykl z nadżerką - nie biorę pod uwagę śluzu.

Ponieważ jest to cykl nietypowy interpretuję wg zasady (metoda angielska)
- Jeśli kobieta obserwuje wyjątkowo tylko temperaturę (np. nie może zinterpretować objawu śluzu z powodu infekcji pochwy), wówczas stosujemy metodę termiczną ścisłą, tj. wszystkie 3 temperatury powinny być odległe od najwyższej z sześciu o 0,2°C (nie muszą być kolejne).
- Jeśli jedna z trzech temperatur po skoku spada poniżej linii pokrywającej, wówczas pomijamy ją przy wyznaczaniu trzech temperatur kończących fazę płodności.


A zatem - 1sza wysoka - 26
2ga wysoka - 27
3ciej - jeszcze nie ma

Zatem - wg mnie - nie jest to cykl bezowulacyjny.

Niech ktoś jeszcze się wypowie:)
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Bunia » 12 czerwca 2007, o 11:03

no to tak jak sobie myslałam ze ta 6- przedwzrostowa moglaby przypadac na te dni.
Pytanie zatem czy poziom nizszy ustalam na 36,7 a wyzszy na 36,9 :?:
czy temperatura z 29 dnia (tj.36.8 ) też jest do pominięcia. i czy nastepna czyli jutro jeśli wypadnie ponizej 36,9 jako ze bedzie czwarta według tej ścislej reguły tez nie daje szansy na przytulanie :cry: :?: I czy prawdopodobna owulacja mogla by przypasc na 25 dzien. Już mam dosyc tego cyklu. Aczkolwiek dzieki za odpowiedz.
A i jeszcze mała prośba jest gdzieś bardziej szczegołowo opisana ta metoda angielsk :?:
Bunia
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 07:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez mk, » 12 czerwca 2007, o 12:42

ja mogę ci tylko wkleić mój cykl bezowulacyjny
http://www.fertilityfriend.com/home/160d7e
mk,
Przygodny gość
 
Posty: 92
Dołączył(a): 24 listopada 2006, o 18:25
Lokalizacja: podkarpackie

Postprzez mk, » 12 czerwca 2007, o 12:44

sorry chyba coś pokręciłam to nie ten cykl. :?
mk,
Przygodny gość
 
Posty: 92
Dołączył(a): 24 listopada 2006, o 18:25
Lokalizacja: podkarpackie

Postprzez Betsabe » 12 czerwca 2007, o 13:17

Wydaje mi sie, ze interpretacja Kamiennej jest prawidlowa.

Choc bylaby inna gdyby nie ten sluz plodny 24dc... Na pewno dobrze go zinterpretowalas?

Gdyby go nie bylo to ja bym I wyzsza tempke dala juz 23 dc, ale pozniej mamy dwudniowy spadek na poziom nizszy, wiec liczymy wyzsze tempki od nowa, a wiec 26 dc, 27 dc i dzisiaj 29 dc mamy 3 wyzsza tempke, ale nie jest ona wyzsza o 02, st od poziomu nizszego- 36.7, wiec czekamy na jutrzejsza wyzsza tempke i jesli taka bedzie, to jutro wieczorem III faza.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Bunia » 12 czerwca 2007, o 13:33

Tak wiem, ze jak sa dwa dni spadku to musze liczyc od nowa :( A z tym sluzem który sie pojawił płodny - tzn. był rozciagliwy, przezroczysty, to moze nie byc takie jasne, bo lekarz mi powiedzial ze nadżerki zaburzają obraz śluzu, że jest go zazwyczaj wiecej i jest bardziej no typu płodnego. I jeszcze jedno, nie wiem czy to ma jakis wpływ ale taki mocno rozciagliwy sluz pojawia sie po wypróżnieniu
Bunia
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 07:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Betsabe » 12 czerwca 2007, o 19:50

Bunia, to chyba nie ma znaczenia, ze rozciagliwy sluz pojawia sie po wyproznieniu. U mnie jest podobnie.

Jesli zas chodzi o Twoj cykl, to jesli pominiemy sluz, poniewaz obraz jego moze byc zaburzony, to chyba i tak nie zmieni to mojej interpratacji:

6 nizszych tempek to 17,18,19,20,21,22 dc - poziom nizszy 36.7

wyzsze tempki (w sumie jest juz 23 dc, ale ją pomijamy, bo potem mamy dwudniowy spadek) to z dnia 26, 27 i 29. No ale zeby trzymac sie reguly temperaturowej, to musimy jeszcze zaczekac na ta trzecia tempke wyzsza o 0,2 stopnie od poziomu nizszego ( w dniu 26 i 27 ten warunek zostal spelniony), tak wiec i tak musisz poczekac na jutrzejsza tempke.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kamienna » 12 czerwca 2007, o 20:45

Bunia napisał(a):Tak wiem, ze jak sa dwa dni spadku to musze liczyc od nowa :(


Ale to wg jakiej metody tak jest? Nie znam tego.. nie wiedziałam.

Napisz mi na priva twój adres to Ci prześlę materiały. W tej chwili nie mogę znaleźć tej storny w necie.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Bunia » 13 czerwca 2007, o 06:34

Ja to przeczytałam w materialach LMM a dokładniew podreczniku "Sztuka naturalnego planowania" niestety nie podam ci teraz stronki ani cytatu bo ją pożyczyłam koleżance. To jest chyba wg termicznej. A dziś z ranka 5:20 i 37:00 :lol: No to już możemy sie przytulać. Poza tym sprawdziłam jeszcze kontrolnie testerem płodności ślinę i nic nie wskazuje na okres płodny. Dziekuje za wszelkie uwagi i odpowiedzi.
Bunia
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 07:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Bunia » 14 czerwca 2007, o 07:15

Kamienna, znalazłam ten tekst w podrozdziale :Niezakłocone, nieregularne wykresy temperatur. str 217
I tu jest napisane tak. w sytuacji gdy mamy spadek temperatury po jej uprzednim wzroście
" Jezeli w fazie wzrostu temperatury po dniu szczytu jedna z temperatur spadnie na poziom nizszy lub bardziej to takiej temperatury nie bierzemy pod uwage przy wyznaczaniu fazy III." i dalej "jezeli dwie temperatury obniżą sie do poziomu nizszego lub bardziej przed rozpoczeciem fazy III wtedy wzrost temperatury nalezy liczyc od nowa"

Wczoraj kochałam sie z mężem,a dzis wpisujac na ff temperaturke z rana i program zrobił mi jakąś czerwoną linie. POwiedzcie mi czy wczopra wieczorem była juz faza III :?: bo ja zupelnie nie mam pojecia jak sie interpretuje to oznaczenia na ff http://www.fertilityfriend.com/home/1ad366
Bunia
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 07:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kamienna » 14 czerwca 2007, o 07:29

Ok, dzięki. Dobrze wiedzieć:)
Te materiały, które Ci wysłałam to metoda podwójnego sprawdzenia (tzw. metoda angielska - pisze bo nie ma tam dopiska, że to angielska).
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kamienna » 14 czerwca 2007, o 07:33

Ja nie znam za bardzo tych oznaczeń, ale ta czerwona krecha na 25tym dniu do Ci program owulację wyznaczył.

Spokojnie. We trzy interpretowałyśmy, więc co dwie glowy to nie jedna... a co dopiero trzy...:)
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Bunia » 14 czerwca 2007, o 07:52

Dziekuje za materiały. Wczoraj niesety nie zciagnełam ich na pena do domu a nie mam neta.
No moze mnie to uspokoi, i tak zamierzamy sie postarac o drugą dzidzie, tylko jak Bóg da dopiero w kwietniu, maju nastepnego roku:) choc jak kolejne cykle maja byc jak ten to nie wiem nie wiem :lol:
Bunia
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 07:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kamienna » 14 czerwca 2007, o 09:02

Powodzenia:)

Te materiały moje są pewnie uboższe od tej książki którą posiadasz. Ale są czytelnie napisane.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości

cron