Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Dłogość snu a temperatura

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Dłogość snu a temperatura

Postprzez Anita_T » 6 czerwca 2004, o 13:24

Mam pytanie czy długośc snu ma wpływ na wysokość temperatury?. Codziennie chodzę spać mniej więcej o tej samej godzinie. Raz poszłam spać później, wykres z poprzedniego dnia pokazywał skok temperatury o 0,2. Następnego dnia(po póżniejszej godzienie położenia się spać) spadł o 0,2, a kolejnego znów był wyższy o 0,2. W dniu poprzedzającym ten spadek poszłam spać około 3 godzin poźniej. I teraz nie jestem już pewna, czy już zaczęła się faza niepłodności i mogę sobie pominąć ten spadek, czy czekać do kolejnego wyższeo poziomu 3 temperatur. Dziękuję za odpowiedź :)
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez agulla » 7 czerwca 2004, o 10:05

Zdarza się czasem, że nawet bez wyraźnego powodu druga z wyższych temperatur wcale nie jest wyższa a spada na poziom niższy lub nawet poniżej niego, jeśli jednak jest już po szczycie śluzu i kolejna temperatura jest wyższa, to czekamy jeszcze dzień a wtedy tą temperaturę która trochę wypadła z rytmu ;) pomijamy i faza trzecia zaczyna się w dniu trzeciej wyższej temperatury o ile jest ona na poziomie wyższym lub powyżej niego. Mam nadzieję, że to co napisałam da sie zrozumieć :roll:
Pozdrawiam agulla
w przypadku dodatkowych pytań zawsze można na porady@lmm.pl napisać :) tam są dopiero specjaliści :D

P.S. co do późniejszego kładzenia sie do snu, to jest to jedna z przyczyn zakłóconych temperatur niestety :(, czasem po prostu warto postawić na sen i zadbać o siebie w okresie okołoowulacyjnym, właśnie po to aby uniknąc takich jak twoja Anitko sytuacja. Wiem jednak, że to nie jest łatwe jeśli sytuacja jest sprzyjająca typu sobota czy wspaniała rodzinna imprezka :P
agulla :)
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Anita_T » 7 czerwca 2004, o 10:28

Dziękuję za odpowiedź, oprócz tej spadkowej temperatury pozostałe utrzymują się na podwyższonym poziomie. Nie ma objawów śluzu, także ta spadkowa temperatura to chyba była przez późniejsze położenie się spać. :lol:
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron