Teraz jest 12 maja 2024, o 19:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Po odstawieniu pigułki

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Po odstawieniu pigułki

Postprzez Nźmia » 8 marca 2007, o 13:19

Po 5 cyklach terapii hormonalnej, wróciłam do NPR :D Nareszcie! Mam jednak problemy- śluz jest kompletnie nieregularny, a zwyżki temp. jak nie było przed kuracja tak nie ma i teraz. Wg. lekarza jedyny sposób-brać dalej hormony. Sama nie wiem. Póki co będę się obserwować przez kilka m-cy i zobaczymy. Może to jest zwią zane z przedślubnymi emocjami; :wink: Mam zato pytanie- jak odróżnic śluz "szk" od wydzieliny pojawiajacej się przy pobudzeniu. Wyglądaja tak samo, więc łatwo o pomyłkę :wink:
Nźmia
 

Postprzez milgosia » 8 marca 2007, o 15:09

Gdzieś tu już ktoś pisał o tym, więc przepraszam, jeśli się powtórzę.

Ja to robię tak: u mnie śluz bj występuje przez parę dni, więc znam jego zasadniczą postać.
Jest to wyraźne białko jajka, zaczyna się z lekkimi grudkami i wtedy jest rozciągliwy na ok 2 cm, potem bardzo przypomina BJ (łącznie z białawymi "kłębkami", ale nie grudkami jak to jest w prawdziwym jajku, trochę "żelowaty", śliski, przejrzysty) z rozciągliwością do ok 10-15 cm tuż przed szczytem.

Śluz z podniecenia jest nieco mniej rozciągliwy (taki do 3-4 cm), bardziej taki "wodnisto-rozciągliwy" i bardziej przejrzysty, a przede wszystkim po 2-3 godzinach od pojawienia się zwyczajnie zanika.

Jak mam wątpliwości, czy to BJ, czy śluz z podniecenia, to po prostu odczekuję 2-3 godziny, żeby organizm sie uspokoił. I potem jak nadal występuje, to jest to śluz płodny, a jak zanikł, to był to śluz z podniecenia.

Aha, warto sprawdzać śluz z szyjki. Parę razy zaobserwowalam, że na zewnatrz był jeszcze niepłodny, a na szyjce juz o cechach płodnych, ktory "spłynął w dół" po 2 dniach dopiero.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Naomia » 11 marca 2007, o 18:13

Dziekuję za pomoc:)
Naomia
 


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron