Teraz jest 18 kwietnia 2024, o 08:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pytania o metodę wg Rotzera

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Pytania o metodę wg Rotzera

Postprzez justi85 » 18 lutego 2007, o 23:32

Mam już książkę :). Przeczytałam. I mam kilka pytanek.

Z tego, co zrozumiałam to według Roetzera najważniejsze są dwa wskaźniki: śluz i temperatura. Do badania szyjki jest tylko zachęta, a nie wymóg w metodzie.

O ile zrozumiałam to jest tak:

(1) Śluz jest najważniejszy, więc dopóki nie ma go przy pobraniu na szyjce - jest czas niepłodności względnej.

(2) Potem (przy czasie niepłodności bezwzględnej) najważniejsza jest w sumie temperatura. Ma być jej skok po szczycie śluzu. Skok i 3(4) wyższe temperatury. Po spełnieniu wszystkich warunków dotyczących temperatury nie jest ważny śluz. Można ignorować jakiekolwiek jego rodzaje. Tzn. ignorować wszelki śluz gorszej jakości, bo wiadomo, że już śluz lepszej jakości nie wystąpi po skoku... I nawet jeśli szyjka będzie wskazywać na czas niepłodności poowulacyjnej (3 dni zamkniętej i twardej) to nie możemy zignorować wymogów temperatury. Koniecznie muszą być 3(4) wyższe.

Czy ja to dobrze zrozumiałam?


Czy zawsze, gdy jest "w" można już napewno pobrać śluz z szyjki? Czy może go tam jeszcze nie być?

Co w przypadku, gdy szyjka na początku cyklu wskazuje na płodność (otwarta, miękka), a śluzu nie ma w próbie pobrania go z szyjki? Kierujemy się wtedy śluzem i ignorujemy szyjkę?

Czy jest jakiś sens w ocenie śluzu na zewnątrz, kiedy codziennie ocenia się śluz z szyjki? Ja sensu nie widze, bo przecież śluz z szyjki daje dokładniejszy obraz niż z zewnątrz.


Będę wdzięczna...
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron