Teraz jest 11 maja 2024, o 07:40 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

proszę o pomoc w interpretacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

proszę o pomoc w interpretacji

Postprzez espree » 4 lutego 2007, o 12:39

Witam,

Aktualny cykl mam trochę niejasny. Na początku chorowałam na zapalenie gardła (antybiotyk), potem brałam dopochwowo Macmiror i (teraz) Lactovaginal, przez co obserwacje śluzu i szyjki nie wydają mi się wiarygodne.
Niestety, temperatura też skoczyła, potem spadła na jeden dzień, a teraz już utrzymuje się na wyższym poziomie.

Proszę, zerknijcie http://www.fertilityfriend.com/home/npr_e
Czy ff ma rację? Ja raczej pominęłabym zupełnie śluz i za pierwszy dzień skoku uznała 18dc., potem spadek do linii podstawowej (19dc.) i znów wyższe temperatury. Zgodnie z regułą temperaturową 3 faza zaczęłaby się dziś wieczorem (22dc.).
A jak mam liczyć fazę lutealną? Od 18dc.??
espree
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lipca 2006, o 20:34

Postprzez micelka » 4 lutego 2007, o 16:45

Gdyby to był mój cykl, to przyjęłabym niepłodność od 22dc, ale nie jestem pewna, jak się liczy długość fazy lutealnej w takim przypadku.
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42

Postprzez abeba » 6 lutego 2007, o 17:21

niepłodność od 22dc.
Faza lutealna od 20dc oim zdaniem, bo to i po sluzie i wyższe temki. FF chya sie uczepia tego ze owu jest dzień przed skokiem temp. a za skok uznaje pierwsze co spełnia warunek wyższa od 6. Nie bierze sluzu pod uwagę....
A po co Ci ta informacja? Jesli dla lekarki to może zanieś wykres gince i niech ona sobie liczy ile dni tak jak sama uzna.
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Lucja » 9 lutego 2007, o 15:45

przy braniu leków dopochwowych ja bym nie badała szyjki, i dopytała gin, od kiedy może być prowadzone współżycie.
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gosiao » 9 lutego 2007, o 23:38

Hej, jak dla mnie faza niepłodna od 22 dnia wieczorem, a jeśli chodzi o leki dopochwowe to mój ginekolog radził mi zaprzestać współzycia na czas ich stosowania, bo leczenie może okazać się nieskuteczne
Gosiao
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 19 listopada 2006, o 15:06


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron