Teraz jest 9 maja 2024, o 09:24 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy mogłyby Panie pomóc? :)

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Czy mogłyby Panie pomóc? :)

Postprzez Maciek » 30 stycznia 2007, o 10:42

Halo halo! Witam serdecznie.

Moja Ukochana rozpoczęła w tym cyklu obserwacje. Na razie tylko tempki, powoli wdrożymy się także i w śluz. Póki co, wykres oscyluje w dolnych granicach 36 (na karcie z PSNNPR się nie mieści), wahając się. Po parunastu dniach, nastąpił 4-dniowy wyskok na poziomy powyżej 36,5 . Piątego dnia, tj. dziś, mamy spadek na 36,2... Czy wyższe tempki mogą trwać tak krótko? Co to oznacza? Zaznaczam, że Ukochana ma lat 21, nie była w ciąży, nie pije, nie pali, lecz kocha :lol:

Proszę o pomoc!
Maciek
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 stycznia 2007, o 10:28
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez Hanka » 30 stycznia 2007, o 11:28

Na chwilę obecnoa trudno powiedzieć. Byc może ta niższa temperatura była jakoś zaburzona, to się czasem zdarza, a nawet nie zwracamy na to ugawi. Niech mierzy temperaturę do końca cyklu, wtedy będzie można cos więcej powiedzieć. No i zobaczyny co bedzie z tempką jutro i pojutrze. A śluz niech się stara obserwować, to bardzo wazne, im szybciej zacznie tym lepiej.
Hanka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 września 2006, o 12:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Maciek » 30 stycznia 2007, o 15:25

Hanka napisał(a):Na chwilę obecnoa trudno powiedzieć. Byc może ta niższa temperatura była jakoś zaburzona, to się czasem zdarza, a nawet nie zwracamy na to ugawi. Niech mierzy temperaturę do końca cyklu, wtedy będzie można cos więcej powiedzieć. No i zobaczyny co bedzie z tempką jutro i pojutrze. A śluz niech się stara obserwować, to bardzo wazne, im szybciej zacznie tym lepiej.


:) Dzięki. Tak sobie tu na forum poczytałem i dowiedziałem się, że skok tempki może być nawet tylko 3-dniowy... Czy tak?
Maciek
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 stycznia 2007, o 10:28
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez sagitta » 30 stycznia 2007, o 18:55

Maciek napisał(a):Tak sobie tu na forum poczytałem i dowiedziałem się, że skok tempki może być nawet tylko 3-dniowy... Czy tak?


No, niby może. Ale to nie jest normalna sytuacja. Może się zdarzyć, że faza wysokich temperatur się skróci z jakichś względów (np. choroby) ale nie powinno się to powtarzać (no, może poza premenopauzą :wink: ).

A wracając do Twojego pytania z pierwszego posta, to też cięzko odpowiedzieć bez dokładnych temperatur wypisanych dzień po dniu. Ogólnie to faza temperatur wyższych powinna mieć 10-16 dni i temperatury powinny być wyższe od 6-ciu temperatur bezpośrednio poprzedzających tę fazę. Z tego, co napisałeś nie wynika czy ta temperatura 36,2 była wyższa od tych sześciu niższych czy nie (dlatego najlepiej rozmawiać o konkretach). Poza tym może się zdarzyc jednodniowy spadek nawet do poziomu temperatur nizszych.
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Maciek » 30 stycznia 2007, o 19:22

sagitta napisał(a):
Maciek napisał(a):Tak sobie tu na forum poczytałem i dowiedziałem się, że skok tempki może być nawet tylko 3-dniowy... Czy tak?


No, niby może. Ale to nie jest normalna sytuacja. Może się zdarzyć, że faza wysokich temperatur się skróci z jakichś względów (np. choroby) ale nie powinno się to powtarzać (no, może poza premenopauzą :wink: ).

A wracając do Twojego pytania z pierwszego posta, to też cięzko odpowiedzieć bez dokładnych temperatur wypisanych dzień po dniu. Ogólnie to faza temperatur wyższych powinna mieć 10-16 dni i temperatury powinny być wyższe od 6-ciu temperatur bezpośrednio poprzedzających tę fazę. Z tego, co napisałeś nie wynika czy ta temperatura 36,2 była wyższa od tych sześciu niższych czy nie (dlatego najlepiej rozmawiać o konkretach). Poza tym może się zdarzyc jednodniowy spadek nawet do poziomu temperatur nizszych.


I see :) Wielki dzięks! Teraz do Ukochanej jadę, więc luknę w wykresik i wklepię go na fertilityfrienda, żeby było łatwiej! Czy te 36,2 było wyższe... hmmm... mogło być. W najgorszym razie nie niższa! :) Jak wrócę, to dam cynk co i jak.

Aha, i premenopauzę oczywiście wykluczamy :twisted:
Maciek
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 stycznia 2007, o 10:28
Lokalizacja: Okolice Warszawy


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości