Teraz jest 9 maja 2024, o 21:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

tempka a siku...?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

tempka a siku...?

Postprzez milgosia » 27 stycznia 2007, o 11:58

Mam problem z dzisiejszą temperaturką. Obudziłam się o 5.50, zmierzyłam, było 36.7 C (czyli wyższa jak na mnie), wstałam na siku, potem położyłam się znów do łóżka, zasnęłam, budzik zadzwonił o 7.15, zmierzyłam tempke po raz drugi i tym razem było to 37.06 C

No i teraz nie wiem, którą wpisać na karcie. Zazwyczaj mierzę o 6.50-7 rano, więc ta o 5.50 była zmierzona godzinę wcześniej niż zwykle, a ta druga po godzinie spędzonej w łóżku, ale i po siku. Zastanawia mnie tak duża rozpiętość tempek przy zaledwie godzinnym odstępie, zazwyczaj u mnie było to 1-2 kreski, ale nie aż prawie cztery!

Fakt, czuję się trochę niewyraźnie, ale nie czuję, abym miała temperaturę (w poprzednim cyklu tak mi się zdarzyło i wtedy faktycznie to odczuwałam wyraźnie, a mialam tylko 37 C)

Na razie wpisała obie tempki z zakłóceniami na karcie i planuję zobaczyć, co będzie jutro...

A co wy byście zrobiły? W skrócie mój cykl wygląda tak:

1-5 dc miesiączka, współżycie 1, 4 dc
6-7dc plamienie, współżycie 6 dc
8dc 36.5C współżycie rano, pozostałość nasienia
9dc nie mierzyłam, lepki ( obserwowałam tylko zewnętrznie)
10dc 36.45C sucho na zewnątrz, na szyjce odrobina BJ, ból z prawej
strony
11dc 36.2C sucho na zewnątrz, na szyjce odrobina BJ, ból z prawej
strony
12dc 36,3C BJ, na usg pęcherzyk 12,3mmx10,6mm , ból z prawej
strony
13dc 36.4C BJ na szyjce, sucho na zewnątrz, ból z prawej strony
bardzo mocny
14dc 36.7C BJ, wstałam w nocy ok 3 godz,i na ok 1 h, siadłam do
komputera, o 4.30 rano leżałam w łóżeczku),ból z
prawej strony, lżejszy, ale boli mnie mięsień w okolicy talii
z tyłu kolo żebra, trochę kataru podbarwionego krwią
15dc 36.55C BJ, wciąż rozciągliwy, chociaż już go niewiele, ból jajnika
tylko od czasu do czasu, słaby
16dc 36.7C o 5.50 rano, 37.06C o 7.15, nie wiem jeszcze, jaki śluz

Zazwyczaj poziom tempek niższych wyznaczała linia 36.5-36.6, zaś powyżej to już były wysokie, nawet do 37.9-37.0. Z szyjką w tym cyklu nie umiem sobie poradzić. bo odpuściliśmy ją na początku i potem się już posypało, śluz był widoczny na zewnątrz. Myslę, że i tak musze czekać na trzy dni po szczycie śluzu, a tempka z 14dc jest podwyższona przedwcześnie...tak mi się zdaje... Ale chciałam zrobić w tym cyklu badanie progesteronu w 7 dniu podwyższonych tempek no i teraz nie wiem, od kiedy liczyć wysokie. Uff...
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez milgosia » 27 stycznia 2007, o 15:57

Śluz dziś nadal bardzo ładne BJ...

Ale chyba to jednak infekcja... :( bo jak mierzę temperaturę pod pachą, to mam 37.4 :( :( :( ...

Nie cierpię chorować... nic mnie nie boli oprócz tego prawego boku, zero kataru, tylko mi ciągle zimno i pieką oczy... :( :( :( I to mnie męczy...:( :(

Ponieważ nie jestem pewna, czy jestem w ciąży czy nie, co mogę sobie bezpiecznie zaaplikować? Czy rutinoscorbin i paracetamol mogę wziąć bez obaw..?
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Edwarda » 27 stycznia 2007, o 16:11

Paracetamol tak. (Choć ja w czasie przeziębienia trwającego tydzień wzięłam tylko jeden raz, jak mnie już baaardzo męczyło). Ogólnie nawet lekarz :!: zalecił: nawilżanie noska, herbatkę z sokiem malinowym lub cytrynką i leżenie. Paracetamol w razie bólu lub gorączki. Byłam wtedy już w II trymestrze.

Rutinoscorbin chyba też można.

No sto światów w Tobą, tym cyklem, przeziębieniem siku i w ogóle :wink:
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez novva » 27 stycznia 2007, o 16:28

Milgosiu, spokojnie, kochana! Tyle emotikonów w Twoim poście, że aż mi się :( zrobiło ;) Lecz się, jak Ci Edwarda radzi, ale z ciążą nie wariuj chyba, poczekaj spokojnie. Też tak schizowałam, więc Cię rozumiem, trzymaj się. Czy to czasem nie zatoki Ci dają w kość?
novva
 

Postprzez milgosia » 27 stycznia 2007, o 17:33

Macie rację, poczekam spokojnie. Zjadłam obiadek przygotowany przez mężusia :D to i lepiej się zrobiło.... przeszły mi mdłości i nabrałam aptetytu. Podejrzewam, że mogłam gdzieś trochę zmarznąć, już wczoraj wieczorem nie najlepiej się czułam, nie miałam apetytu, ale nie zwróciłam na to większej uwagi. Wydaje mi się, że to po prostu od tego, że mało dziś zjadłam na śniadanie i tyle. Na pewno nie od ciąży, zdecydowanie za wcześnie :lol:, kto to widział w mdłości w okresie około szczytowym :shock: .

Najgorsze jest to, że tylko mam podwyższoną temperaturę, łamie mnie trochę w kościach (tylko dłonie :shock: ) i właściwie nic więcej. Katar właściwie niezauważalny, głowa też prawie nic...

A co do lekarstw, to wolę po prostu uważać, mimo wszystko. Jak patrzę na swój wykres, to myślę, że prawdopodobieństwo ciąży jest jednak małe, ale wolę dmuchać na zimne. W końcu od temperatury 37.4 się nie umiera :lol: . Jakoś wytrzymam... tylko że jutro przychodzi na obiad do nas moja mama i chciałam troche posprzątać, a czuje się, jakby mnie przekręcono przez maszynkę... a nie chce wszystkim obciążać męża...

A tak z ciekawości... czy w ciąży temperatura około 37 stopni występuje ciągle, czy tylko rano, po przebudzeniu, a potem wraca do normalnych 36.6C ?
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fiamma75 » 27 stycznia 2007, o 20:53

Ciągle, bo progesteron wydziela się przez cały czas a nie tylko rano :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron