Teraz jest 9 maja 2024, o 14:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ach ta szyjka...

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

ach ta szyjka...

Postprzez funkia » 5 grudnia 2006, o 13:15

witam :)
badam szyjke od niedawna , wiec mam pewne watpliwosci...mam nadzieje , ze ktos pomoze mi je rozwiac :)
z moich obserwacji wynika , ze szyjka z jednej strony jest prawie zawsze miekka (ta od strony tylnego sklepienia pochwy ) a z drugiej, zmiany sa bardziej widoczne...czy jest to zjawisko normalne? (dodam, ze kilka miesiecy temu mialam cesarke) nie mam problemow z okresleniem polozenia ale jesli o chodzi stopien jej miekkosci/twardosci, to sprawia mi to trudnosc...
funkia
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 września 2006, o 22:11
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Postprzez ciapaczek » 15 grudnia 2006, o 17:30

Miękkość i twardość szyjki trudno jest opisać, to raczej kwestia wypróbowania i indywidualnego odczucia, ja bardziej polegam na głębokości położenia szyjki, bo też mam wrażenie, że moja zawsze jest trochę miękka.
ciapaczek
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 października 2006, o 13:00

Postprzez Coya » 18 grudnia 2006, o 13:36

a ja mam inaczej - twardosc/miekkosc szyjki jest mi w miare latwo ocenic, natomiast pojecia wysoko i nisko to dla mnie abstrakcja - przez jakis czas probowalam to okreslac, ale wychodzil tak "nieksiazkowy" i nic nie mowiacy zygzak, zwlaszcza, ze zazwyczaj nie bylam pewna, co zaznaczyc, ze dalam sobie z tym spokoj. No coz - jak widac kazy ma inaczej :)
klara - pomysl z nosem bardzo mi sie podoba, jak mam watpliwosci, to tez tak robie :) no... oprocz sprawdzania przez meza :wink: :wink: :wink:
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

cron