Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 14:01 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak to jest ze sluzem?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Jak to jest ze sluzem?

Postprzez kukułka » 22 kwietnia 2004, o 14:45

Mam problem z wewnętzrną obserwacją śluzu, a chcę prowadzić nie tylko zewnetrzną, bo wewnętrzna jest jednak pewniejsza. Jak wiadomo, środowisko pochwy i szyjki macicy jest wilgotne i chyba stuprocentowo suche nidy byc nie moze, stąd przy wewnętrznych obserwacjach nie umiem "znaleźć" dni suchych, choć przy obserwacjach zewnetrznych dochodzę do wniosku, że w pierwszej fazie takie dni suche występują. Nie umiem przy wewnętrznej obserwacji zorientować sie, czy coś co obserwuję na szyjce, to jest sluz mniej płodny, czy natulana wilgotność narządów, przy której mogę zapisać dzień jako suchy. :roll: Trudno mi tez wyznaczyc dzień szczytu, choć dokładnie znam całą teorię, czytam podręczniki npr itd., Często też nie wiem, czy śluz ocenić jako nieprzejrzysty, grudkowaty, czy lepki (potrafię tylko zaobserwować, ze jest mniej płodny) i nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie przy wyznaczaniu szczytu.
Jak na razie, w moim przypadku odpada więc reguła ostatniego suchego dnia :( , Doeringa (jestem początkująca :oops: ), a według klinicznej i 21 dni faza I kończy sie u mnie 5 dnia, żeby było śmieszniej, miesiączka kończy się u mnie, licząc włącznie z plamieniem,ok 9-10 dnia. jak jezsce dochodzi do tego 9 -dniowa faza lutealna, a czasem plamienie owulacyjne, które mnie zawsze niepokoi, to pozostaje bardzo mało dni niepłodnych i nieplamiących :?
Na przedłużenie fazy lutealnej zażywam magnez i wit. B6. czy ktoś moze wie, jaka jest najodpowiedniejsza dawka w takiej sytuacji? I może da się coś zrobić, zeby nie było plamień owulacyjnych?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez klej77 » 29 kwietnia 2004, o 11:50

mam podobne problemy :( z obserwacją śluzu a samym pomiarom temp. boję się zaufać ze względu na częste przeziębienia.. widziałam kiedys ( parę lat temu kiedy mnie to nie interesowało :lol: ) reklamę testera śluzu- wyglądało to jak mała lunetka- można było na podstawie obserwacji określić czy śluz jest płodny czy nie. niestety mam linki tylko do angielsko języcznych stron producentów.. czy ktoś stosuje takie urządzenie?? czy można je zakupiś w Polsce i w jakiej cenie?? jak myślicie ( jeśli urzywacie/ urzywaliście ) warto w nie zainwestować?? pozdrawiam!!
klej77
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 kwietnia 2004, o 11:28

Postprzez kukułka » 30 kwietnia 2004, o 09:42

To podaj, kleju77, może te linki anglojęzyczne. jeśli masz niemieckojęzyczne, to tez mile widziane. A okazało się jeszce, ze do moich problemów dochodzą też jeszce częste infekcje drożdzycowe. I jak tu obserwować szyjkę, żeby infekcji nie pogorszyć? Wtedy śluzu też nei widać, jak sie bierze różne lekarstwa.
:( mam jesze jedno pytanie - czy temperatura wyższa musi być koniecznie wyższa o 0,2 od 6 poprzedzających, a jeśli jes wyższa o 0, 1 przez 5 dni, a potem jeszce wyższa o 0,2 po tych pięciu dniach, co wtedy? :shock: Kiedy zaczyna się faza wyższych temperatur?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez klej77 » 30 kwietnia 2004, o 11:29

klej77
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 kwietnia 2004, o 11:28

Postprzez Agnieszka Nowacka » 14 września 2004, o 13:00

I jak tu obserwować szyjkę, żeby infekcji nie pogorszyć? Wtedy śluzu też nei widać, jak sie bierze różne lekarstwa.
Odpowiedź: Jeśli chodzi o szyjke macicy, to z moich doświadczeń(ok 4 lat) wiem, że szyjka jest tylko w okresie płodnym specyficznie otwarta, wręcz odczuwalna nawet podczas siedzenia. Tylko nalezy konsekwentnie i cierpliwie obserwować i po pewnym czasie ze zdumieniem odkryjesz, że tylko w okreslonym czasie cyklu (konfrontacja Śluz i temperatura) jest ona rzeczywiście "otwarta". Zyczę sukcesów. Aga
Agnieszka Nowacka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 września 2004, o 10:45

Postprzez Lukrecja » 17 września 2004, o 19:38

kukułka napisał(a): :( mam jesze jedno pytanie - czy temperatura wyższa musi być koniecznie wyższa o 0,2 od 6 poprzedzających, a jeśli jes wyższa o 0, 1 przez 5 dni, a potem jeszce wyższa o 0,2 po tych pięciu dniach, co wtedy? :shock: Kiedy zaczyna się faza wyższych temperatur?


Wzrost jest rozpoznawany wtedy, gdy różnica wynosi 0,2oC lub więcej pomiędzy najwyższą z sześciu ostatnich niższych, a trzecią z następujących po sobie, niezakłóconych, wyższych temperatur. Jeżeli trzecia temperatura nie spełnia tego wymogu należy odczekać do czwartego wyższego pomiaru, który musi być jedynie wyższy (niekoniecznie o 0,2) od przedwzrostowej szóstki. Czwartego dnia wieczorem zaczyna się w tej sytuacji niepłodność.
Metoda objawowo-termiczna ma jeszcze jeden warunek wszystkie temperatury wyższe muszą przypadać po dniu szczytu objawu śluzu.

Pozdrawiam
Lukrecja
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2 lipca 2004, o 20:30
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron