Teraz jest 12 maja 2024, o 16:13 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji!

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji!

Postprzez Myszka_Z. » 28 września 2006, o 08:31

Prowadzę obserwacje już od 8 miesięcy i zawsze miałam wzorcowe cykle. W tym miesiącu nie mogę poradzic sobie z interpretacją śluzu. Przesyłam wiec moje obserwacje temperatury i śluzu.

1dc krwawienie miesiączkowe
2-3dc plamienie (stres związany ze ślubem)
4dc 36,65 plamienie
5dc 36,65 plamienie, szyjka opuszczona, twarda, zamknieta
6dc 36,60 lepki, szyjka opuszczona, twarda, zamknieta
7dc 36,50 rozciągliwy, szyjka lekko uniesiona, delikatnie rozpulchnieta.
8dc 36,50 rozciągliwy, szyjka uniesiona, miękka, otwarta
9dc 36,55 mokro, rozciągliwy, szyjka uniesiona, miękka, otwarta
10dc 36,45 mokro, rozciągliwy, szyjka uniesiona, miękka, otwarta
11dc 36,40 mokro, ślisko, rozciągliwy, konsystencja białka jaja, szyjka uniesiona, miękka, otwarta
12dc 36,60 rozciągliwy, konsyst. białka jaja (duża ilość), szyjka uniesiona, miękka, otwarta
13dc 36,50 rozciągliwy, konsyst. białka jaja (duża ilość, ale mniej niż dnia poprzedniego), szyjka uniesiona, miękka, otwarta
14dc 36,50 rozciągliwy, konsyst. białka jaja, szyjka uniesiona ale twardnieje i zamyka się
15dc 36,70 rozciągliwy, szyjka uniesiona ale twardnieje i zamyka się
16dc 37,05 (zakłócona) rozciągliwy, konsyst. białka jaja, szyjka uniesiona ale twardnieje i zamyka się
17dc 36,75 rozciągliwy, biały, szyjka zamknięta, twarda ale delikatnie uniesiona
18dc 36,90 rozciągliwy, biały, szyjka zamknięta, twarda, opuszczona
19dc 36,90 rozciągliwy, biały, szyjka zamknięta, twarda, opuszczona
20dc 37,0 lepki, biały, szyjka zamknięta, twarda, opuszczona
21dc 37,0

Chciałabym zaznaczyć, że nigdy do tej pory nie utrzymywał mi się rozciągliwy śluz przez tak długi czas. Zawsze było to ok. 6-7 dni po czym szyjka sie zamykała i następował skok temperatury.
Proszę o interpretację i w miarę szybką odpowiedź. Bardzo mi zależy na odpowiedzi bo to nasz pierwszy cykl po ślubie i kompletnie nie wiem co robić :cry: .
Myszka_Z.
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 lipca 2006, o 09:00
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Amazonka » 28 września 2006, o 11:28

Mój ślubny cykl był tak samo zaburzony! Musieliśmy czekać dłużej na pierwszy raz. II faza 2x dłuższa, temperatura nijaka, skacząca.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Edwarda » 28 września 2006, o 13:43

Myszko rzeczywiście nieciekawy cykl, zwłaszcza że I po ślubie.... ale damy radę!

Ja bym zinterpretowała tak (wg Rotzera):

szczyt śluzu 16 d.c - jako ostatni typu białko jajka i wg metody Rotzera która mówi, że za szczyt uznaje się ostatni dzień śluzu najlepszej jakości u danej kobiety - czyli u Ciebie Bj (a nie że płodny bo ma jedną cechę płodnego)

a później ładny skok już następnego dnia czyli 17 d.c

I niepłodność poowulacyjna moim zdaniem od wieczora 19 d.c

Może ktoś jescze się wypowie.....
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez Josaris » 28 września 2006, o 15:14

Zgadzam sie z interpretacja Edwarda. w zasadzie kazdy sluz mozna roziagnac, wiec moze to nie byl sluz plodny. Poza tym 21 dc juz 7. dzien wyzszych tempek.

Wg mnie mozna zastosowac dwie wersje:
1) lagodna, czyl nieplodnosc bezwzgledna od 19 dc
2) ostra: szczyt sluzu 19 dc (tempki tak jak napisala /edward), nieplodnosc od 22 dc wieczorem, jesli nie bedzie jakis kolejnych niespodzianek

Szczerze mowiac, wybralabym opcje nr 2, tak zeby sie nie stresowac.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez Myszka_Z. » 28 września 2006, o 16:19

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za wszystkie rady. Mam teraz znacznie jaśniejszy obraz sytuacji :) . Cieszę się, że można liczyć na pomoc w takich chwilach niepewności.
Myszka_Z.
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 lipca 2006, o 09:00
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Amazonka » 28 września 2006, o 19:31

BTW: Myszka jest conajmniej trzecią osobą na forum, u której wystąpiły tak silne zakłócenia cyklu ślubem.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez abeba » 29 września 2006, o 11:30

to ja tylko dodam, ze sama też po ustąpieniu klasycznego Bj mam śluz rozciagliwy, ale żółtawy i mniej sliski. I uznaję go już za niepłodny, tymbarzdiej że inne objawy są przejrzyste. Tak jak u Ceibie szyjka.
Miłej zabawy
Amazonka, ja brałam slub w 27dc, cykl był tak zakręcony, że nie dało isę do tego dnai ustalić owu, śluz pojawiał sie i znikał, 25-27dc był przezroczysty ciągnący. Temperatura w zygzak. Oczywiscie na noc poslubną isę nei odważyłam ,a poślubnego poranka dostałam @. to był najgorszy cykl w moim zyciu :cry:
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Amazonka » 29 września 2006, o 12:22

Abeba, to jesteśmy już 4. Mój ślub był w prawdopodobnym dniu szczytu śluzu, 21 dnia, ale okazało się, że nie.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Josaris » 29 września 2006, o 15:22

Moj slubny cykl tez byl oczywiscie pokrecony - stres, zmiana klimatu, nocne podroze pociagiem... Pewnie prawie wszystkie tak mialysmy :(.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez Myszka_Z. » 29 września 2006, o 15:24

Emocje związane ze ślubem są bardzo silne. Ja dostałam @ dzień przed ślubem, a w dniu uroczystości praktycznie wszystko sie zatrzymało. Przynajmniej nie musiałam zamartwiać się o ewentualne niespodzianki. Niestety stres wpłynął na przebieg całego cyklu. Na szczęście sytuacja się klaruje i można działać :D.
Myszka_Z.
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 lipca 2006, o 09:00
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron