Teraz jest 9 maja 2024, o 19:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kolejna prośba o interpretację :)

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Kolejna prośba o interpretację :)

Postprzez Coya » 24 września 2006, o 22:12

Bardzo was proszę o pomoc w interpretacji mojego cyklu.... Trochę jest zakręcony... :roll:
godz. mierzenia: 6.30
1-4: @
5-6: plamienie
7: 36,6, rano resztki plamienia
8: 36,0, śluz gorszej jakości
9: 36,7, śluz biały, ciągnący się
10: 36,75, śluz biały, ciągnący się
11: 36,4, śluz biały, ciągnący się, wieczorem kleisty
12: 36,7, śluz kleisty
13: 36,6, S bj (białko jaja)
14: 36,5, S bj, płynny (godz. mierzenia 4.15)
15: 37,0, S bj, (pół godziny mierzenia - zasnęlam - 6.55-7.25)
16: 36,9, S bj (mało, godz. mierzenia 7.10)
17: 37,0, S bj (mało), wieczorem kleisty (godz. mierzenia 7.00 )
18: 37,2, S biały, ciągnący się (b. mała ilość)
19: 36,95, S biały, ciągnący się (j/w)
20: 37,1, S biały, nie ciągnie się (j/w)
21: 37,2, S biały, ciągnący się (j/w)
22: brak pomiaru, S biały, ciągnący się (j/w)
23: 37,2, S biały, ciągnący się (j/w)
24: 37,2, S płynny lub bardzo duża wilgotność (żebym ja wiedziała, co to było.... :evil: )
25: brak pomiaru, S biały, ciągnący się (b. mała ilość)
26: 37,2, S biały, nie ciągnie się,
27: brak pomiaru, "nic nie widzę, nic nie czuję"
28: @



1. no i gdzie tu szczyt objawu śluzu?? Po 17 dniu moim zdaniem pogorszyła się jakość śluzu (i ilość i jakość), ale dalej zachował on cechę płodności - ciągnie się i to wyraźnie. I to praktycznie do końca cyklu.....

2. Jeśliby nawet przyjąć 17dc za szczyt, to gdzie jest linia podstawowa? patrząc na sam wykres temp jest duży skok między 14 a 15dc, ale wtedy byłyby co najmniej trzy temp. przedwcześnie podwyższone,a o ile pamiętam, nie powinno ich być więcej niż dwie......

3. jak w tych warunkach wyznaczyć fazę niepłodności poowulacyjnej?? na razie mi to średnio potrzebne, ale przy takich cyklach po ślubie.... :roll: :evil:

4. Zaznaczyłam wszystkie inne temp mierzenia, chociaż wszystkie one mieszczą się w takim przedziale, że Roetzer pozwala traktować je jako niezakłócone.

widzę u siebie pewne prawidłowości, ale nie chciałabym tworzyć swojej metody, bo to zazwyczaj kończy się nieplanowaną ciążą :wink: a wg Roetzera to się zgubiłam....

acha, jest możliwość jednego zakłócenia - przygotowywałam się w tym czasie do egzaminu i siedziałam nad książkami +stres. Ale takie lub podobne zakłócenia to ja będę mieć przecież cały czas.....

będę wdzięczna za interpretację tego cyklu, zwłaszcza wg Roetzera :)

Dzięki :)
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Hanka » 24 września 2006, o 22:29

Powiem Ci tylko tyle, że ja kierowałabym się bardziej temperaturą, wg mnie śluz bywa mało wiarygodny, ja czasem po jajeczkowaniu mam śluz biały ale rozciągliwy jak płodny, a nie jest on już płodny.
Hanka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 września 2006, o 12:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Betsabe » 25 września 2006, o 16:41

ja podobnie jak Hanka po owulacji mam mleczny sluz, ktory sie ciagnie

moja analiza Twojego wykresu: szczyt sluzu 17 dc,
poziom nizszy 36.75 wyzszy 36.95,
tempki przedwczesnie podwyzszone 15,16,17 dc

III faza od 20dc wieczorem
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Amazonka » 25 września 2006, o 19:18

Ja też mam biały śluz, który się jeszcze trochę ciągnie po skoku temperatury. Pojawiło się go więcej, odkąd popijam siemię lniane. Potrzebuję upewnienia się. Ten śluz w tej sytuacji (np. 3 dni po skoku temp., brak danych z szyjki) jest niepłodny?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kasik » 25 września 2006, o 20:18

tak jak betsabe. i wykres nie taki ciezki do opisania przeciez!!
kasik
 

Postprzez Betsabe » 25 września 2006, o 20:53

Amazonka napisał(a): Potrzebuję upewnienia się. Ten śluz w tej sytuacji (np. 3 dni po skoku temp., brak danych z szyjki) jest niepłodny?


Wydaje mi sie, ze jesli masz duzo cykli zaobserowanych i za kazdym razem po skoku tempki masz bialy sluz, ktory sie ciagnie, to ja bym go traktowala jako nieplodny, no ale to troche niezgodne z zasadami NPR, ktore mowia, ze jak sluz sie ciagnie to jest to cecha plodnosci... :?

Tak to juz bywa, ze teorii z ksiazki czasem nie da sie dopasowac do organizmu kobiety...
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Coya » 26 września 2006, o 14:08

kasik, ja też bym tak zinterpretowała, ale tyle już się naczytałam na tym forum o wszelkiego rodzaju pomyłkach, że chciałabym się upewnić.

ja bym go traktowala jako nieplodny, no ale to troche niezgodne z zasadami NPR, ktore mowia, ze jak sluz sie ciagnie to jest to cecha plodnosci...


no własnie o to mi chodzi. Ja też bym tak go traktowała, ale nie czuję się za bardzo upoważniona do zmieniania reguł..... :?

Betsabe, czy u Ciebie taka interpretacja sprawdzała sie? domyślam się, że chyba tak... ale to nie znaczy, że u mnie na 100% będzie tak samo...
ale dobrze wiedziec, że nie jestem aż tak dziwna :wink:
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron