Teraz jest 17 maja 2024, o 04:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kontakt z nauczycielem metody NPR

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

kontakt z nauczycielem metody NPR

Postprzez kasiaj » 20 kwietnia 2006, o 20:57

Hej! Dzisiaj jestem już całkiem zdezorientowana. 21 dzień c. a ja nieustająco mam śluz rozciągliwy, nawet coraz bardziej. Wczoraj nawet zabarwiony od krwi. Moje cykle trwają ok. 25 dni, więc już czas na śluz niepłodny. Opisałam we wcześniejszym poście moje obserwacje.

Czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda śluz koło 20 dnia cyklu gdy zapłodnienie nastąpiło w 6 dniu cyklu. Nie znalazłam dokładnie takich informacji a mogę być w ciąży.

I jeszcze pytanie główne- czy znacie może nauczyciela metody NPR z którym mogłabym się na bieżąco konsultować drogą elektroniczną. Bardzo potrzebuję takiej pomocy, dopiero postanowiłam stosować NMPR, teraz jestem całkiem tymi obserwacjami podłamana.
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Josaris » 21 kwietnia 2006, o 13:12

Witaj!

Jak tam dalsze obserwacje? Przeczytała Twój post z obserwacją.

Znalazłam na stronie www.npr.prolife.pl taki adres kleczek@prolife.pl (lek. med.). Spróbuj, myślę, że nie odmówi pomocy.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez Betsabe » 21 kwietnia 2006, o 13:19

Kasiu, jestem ciekawa, jak dalej bedzie wygladal Twoj cykl...

Z rego co wczesniej podalas, wyglada, ze mialas skok 14 dc (temeratura Ci skoczyla z 36.6 na 36.9), tak wiec czekaj na razie do 28 dc i zobaczymy co bedzie dalej...
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasiaj » 21 kwietnia 2006, o 15:55

Josaris i Betsabe wielkie dzięki za kontakt, już z niego skorzystałam ;-) i za zainteresowanie. Naprawdę wczoraj byłam w dołku.
Co do cyklu: temp. wzrosły! Wcześniej od 14 do 20 d.c. było 36,9 albo 37,00 a 20 d.c. miałam 37,2 i 21 d.c 37,1. Śluz jak się patrzy płodny że hej, chociaż w tym cyklu był już taki ale dużo bardziej obfity. Co do szyjki nie jestem już taka pewna czy jest tak twarda, czubek jakby zmiękł – ale tu w ogóle nie mam doświadczenia w obserwacji.

Mam takie koncepcje:
1. jestem tuż przed miesiączką:
- bo tak by wynikało z wyliczeń
- skok temp. świadczy, że będzie to miesiączka a nie np. tylko krwawienie śródcykliczne
- śluz płodny bo przed miesiączką spada progesteron i zdominował estrogen.
- bolesność piersi i frustracja to objaw ZNP ;-)

2. zaczyna się owulacja:
- śluz płodny
- wzrost temp
- szyjka jakby chyba trochę zmiękła

3. koncepcja dalej aktualna – a może jestem w ciąży :roll:

i co mi powiecie??
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Betsabe » 21 kwietnia 2006, o 19:01

Moja koncepcja na dzien dzisiejszy jest CZEKAC, jak bedziesz miala 14 wyzszych tempek, a okres nie przyjdzie, wtedy bym zrobila test.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasiaj » 21 kwietnia 2006, o 19:40

czekam, czekam i to właśnie mnie frustruje :?
A co myślisz o 2 pierwszych opcjach?
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Betsabe » 21 kwietnia 2006, o 20:04

Druga opcja moim zdaniem odpada, bo skok temperatury oznacza, ze juz jest po owulacji, a nie przed.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasiaj » 21 kwietnia 2006, o 20:27

dzięki - racja. A swoją drogą to ciąża byłaby troche przekorą losu -przecież dopiero co postanowiłam stosować NMPR a tu "klop" (jak mówi mój 3 letni Michałek) :lol: . Myślę, że jednak będzie miesiączka, no chyba że nie... 8) W każdym razie mój mąż stwierdził że strasznie marudzę jak przed miesiączką, a po nieudanej próbie logicznej rozmowy ze mną , o 1 w nocy stwierdził że chyba opuści sypialnię i oglądnie jakis film :)
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez NB » 22 kwietnia 2006, o 00:33

Josaris, myślę, że senator Kłeczek ma dość zajęć ;-)
W razie czego jestem pomocna- broda@lmm.pl
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasiaj » 27 kwietnia 2006, o 13:31

W razie czego Nikoleto??
Wysłałam do Ciebie maila 22.04 i ...nic
Rozumiem, że jest to dla Ciebie dodatkowe zajęcie, w wolnym czasie, bez zapłaty itd. Jednak deklaracja wyszła od Ciebie.
Nie będę komentować
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Betsabe » 27 kwietnia 2006, o 13:36

Kasiaj, co u Ciebie? Dostalas okres? czy jeszcze czekasz?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasiaj » 27 kwietnia 2006, o 14:45

coż jeszcze nie .........jutro 28 dzień cyklu. Jeszcze nie kupuję testu cišżowego ale już o tym myœlę :)
Już wydawało mi sie że na 90% zaczyna się mies. a le jednak nie.
Albo jestem mutantem albo w cišży ;-)
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Betsabe » 27 kwietnia 2006, o 14:47

A mierzysz tempke? Jaka jest teraz?

Z tego co pamietam, to obstawialam, ze 14 dc mialas skok, czyli cykl ma wyniesc 28 dni, tak wiec na razie okres sie nie spoznia.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasiaj » 27 kwietnia 2006, o 15:10

temp z ostatnich czhyba 4 dni to 37,1 lub 37,0, a śluz płodny
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Betsabe » 27 kwietnia 2006, o 15:14

hmm.... no w sumie jesli wspolzylas 6 dc.... :? to nie wiadomo, czy okres w ogole nadejdzie

zgodnie z regula - 21, to przy Twoich 25 dniowych cyklach, I faza konczy sie z 4 dniem cyklu
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasiaj » 27 kwietnia 2006, o 15:18

tak też na to wpadłam :lol:
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Betsabe » 27 kwietnia 2006, o 15:20

:lol: no to pozostaje Ci tylko jutro zatestowac :D bedzie wszystko wiadomo :lol:
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasiaj » 27 kwietnia 2006, o 15:23

dokładnie a potem... ok 9 miesięcy szalonego seksu!! :P
na razie muszę odejśc od kompa, wpadne tu jeszcze wieczorem pa
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez fresita » 27 kwietnia 2006, o 22:40

czesc kasiaj, nio jak tam, robilas ten tescik ??
daj znac co i jak :)
pozdrawiam
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasiaj » 28 kwietnia 2006, o 07:15

Widzę że zainteresowanie wynikiem testu rośnie :lol: ... ale potrzymam Was jeszcze w niepewności :P
Jeszcze nie robiłam, pewnie jutro zrobię jeśli sie nic nie zmieni. A jak obstawiacie? Jestem czy nie w ciąży :?: :)
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez kasiaj » 28 kwietnia 2006, o 08:06

Jeszcze nt. kontaktu drogą elektroniczną z nauczycielami NPR. Wysłałam maile z prośbą o pomoc w interpretacji do p. Dariusza Kłeczka, na e-mail porady@lmm.pl i do Nikolety.

Odzew był taki: p. Kłeczek (zresztą senator z Tarnobrzega jak podpowiedziała Nikoleta) oraz p. Katarzyna z porady@lmm.pl odpisali i poprosili o więcej danych. Do p. Kłeczka wysłałam odpowiedź 19.04 a p. Katarzynie z porad....21.04. I na tym skończyły się nasze kontakty. Nikoleta nie odpowiedziała wogóle chociaż na forum sama deklarowała pomoc.

Od ponad tygodnia pierwszą czynnością po obudzeniu i ostatnią przed snem oraz jeszcze kilkanaście w ciągu dnia było sprawdzenie poczty z nadzieją, że może jednak ktoś mi odpisze. Cokolwiek, nawet stwierdzenie, że za mało danych aby coś jednoznacznie stwierdzić. Byłam przekonana, że skoro podjęli się tematu osobiście, dobrowolnie, to ze zwykłej przyzwoitości nie oleją mojej prośby. Byłam zdezorientowana, sfrustrowana, szukałam wręcz rozpaczliwie pomocy. Nie muszę dodawac że dalej moja skrzynka jest pusta. Oceńce sami
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Betsabe » 28 kwietnia 2006, o 08:15

Kasiaj, ja probowalam Ci pomoc w interpretacji Twego cyklu, ale fakt, ze mierzylas tempke bodajze od 13 dc, to bardzo utrudnia jego analize.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasiaj » 28 kwietnia 2006, o 08:44

Witaj Betsabe. Zgadza się, zdaje sobie sprawę ze danych nie było dość dużo i w dodatku jakby sprzeczne (np. zamknięta szyjka a śluz płodny). Dlatego szukałam, że tak powiem specjalisty aby mi mógł coś podpowiedzieć, choćby tylko sugestie. Przez kilka dni oczekiwałam na jakąkolwiek odpowiedź czy stwierdzenie że nie mają danych aby opowiedzieć czy cos w tym stylu. Myślę że to jest kwestia odpowiedzialności za podejmowane deklaracje, rzetelności. I tyle
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Betsabe » 28 kwietnia 2006, o 08:55

Kasiaj, no troszke Ciebie rozumiem, bo pewnie sie stresujesz. Ale nie przejmuj sie, mysle, ze jutro dostaniesz okres....

chyba ze nie chcesz dostac :wink:
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasiaj » 28 kwietnia 2006, o 09:04

Jeszcze dodam - nie było moim celem ocenianie czy oczernianie kogokolwiek. Stwierdziłam fakty bo jestem rozczarowana i tyle.

I druga sprawa LMM promuje "Komplet Domowego Kursu NPR" w ramach którego oferują m.in "32 lekcje i korespondencyjną konsultację własnych kart umożliwiająca naukę nowoczesnej metody objawowo - termicznej w zaciszu własnego domu". Po moim doświadczeniu podchodzę do obietnicy "korespondencyjnej konsultacji" z pewną obawą.
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez kasiaj » 28 kwietnia 2006, o 09:10

Prawdę mówiąc dorastam do trzeciego dziecka. Mój mąż bardzo chciałby. Chciałam się przygotować, łykac kwas foliowy, uregulowac tryb życia, odwiedzić ginekologa itd.. I za kilka miesięcy zdecydować sie świadomie. Oczywiście jeśli jestem teraz w ciąży przyjmiemy to z ogromną radością, obydwoje.
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Betsabe » 28 kwietnia 2006, o 09:11

Kasiaj, to podobnie jak ja, :wink:
tylko ja dorastam do drugiego dziecka :P
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Dona » 28 kwietnia 2006, o 09:15

kasiaj napisał(a):

Od ponad tygodnia pierwszą czynnością po obudzeniu i ostatnią przed snem oraz jeszcze kilkanaście w ciągu dnia było sprawdzenie poczty z nadzieją, że może jednak ktoś mi odpisze. Cokolwiek, nawet stwierdzenie, że za mało danych aby coś jednoznacznie stwierdzić. Byłam przekonana, że skoro podjęli się tematu osobiście, dobrowolnie, to ze zwykłej przyzwoitości nie oleją mojej prośby. Byłam zdezorientowana, sfrustrowana, szukałam wręcz rozpaczliwie pomocy. Nie muszę dodawac że dalej moja skrzynka jest pusta. Oceńce sami



No cóz.. nie jesteś sama w oczekiwaniu na odpowiedz.....

Ja rozumiem Twoja sytuację.. "lekko" sie stresujesz...i POTRZEBUJESZ porady....

Ja tez chcialabym uzyskac jakas opinie o moim cyklu, podeslalam wszystkie dane na porady@lmm.pl, i .......nic, choc przyznam, ze znacznie pozniej niz ty

moze sie doczekam jednak tej odpowiedzi... ale w sumie dzis juz wyjezdzam na tydzien i nie bede miala dostepu do neta...

A wszędzie ogłaszaja sie, ze są tacy chętni do pomocy i w razie jakichkolwiek niejasnosci zwiazanych z interpretacja cyklu sluza pomocą.....
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dona » 28 kwietnia 2006, o 09:18

kasiaj napisał(a):Jeszcze dodam - nie było moim celem ocenianie czy oczernianie kogokolwiek. Stwierdziłam fakty bo jestem rozczarowana i tyle.

I druga sprawa LMM promuje "Komplet Domowego Kursu NPR" w ramach którego oferują m.in "32 lekcje i korespondencyjną konsultację własnych kart umożliwiająca naukę nowoczesnej metody objawowo - termicznej w zaciszu własnego domu". Po moim doświadczeniu podchodzę do obietnicy "korespondencyjnej konsultacji" z pewną obawą.


Wlasnie o to mi chodzi, bo mam ten kurs, zamierzalam wyslac swoja pierwsza zaobserwowaną karte, ale zanim ja sie zbiore na poczte, zanim to dojdzie itd.. to wymyslilam sobie ze przez e-maila bedzie szybciej , prosciej i wygodniej......
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasiaj » 28 kwietnia 2006, o 09:28

Dzięki dona za posta. Skoro jesteśmy już 2 to może inne dziewczyny także czekają. A to już sygnał dla Admina, moderatora, czy redakcji LMM aby zweryfikowac wiarygodność swoich obietnic i rzetelność w ich realizowaniu :idea: . :!:

Istotą konsultacji jest w dużej mierze szybka odpowiedź!!! To bardzo ważne, informacja po np. miesiącu w tym przypadku traci trochę na sensie
kasiaj
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2006, o 10:41
Lokalizacja: Małopolska

Następna strona

Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość