Teraz jest 21 maja 2024, o 17:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

obserwacje śluzu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

obserwacje śluzu

Postprzez Frejda » 13 kwietnia 2006, o 13:52

Mam pytanie dotyczące określania jakości śluzu. Jeżeli w ciągu dnia śluz wydaje się raz rozciągliwy a raz nie, to jak nalezy zaznaczać w karcie. Jak go klasyfokować?

Frejda
Frejda
 

Postprzez Betsabe » 13 kwietnia 2006, o 14:09

jako rozciagliwy czyli plodny
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasiama » 13 kwietnia 2006, o 22:42

Zawsze notuje się najlepszy śluz zaobserowany w ciągu dnia.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Betsabe » 25 kwietnia 2006, o 11:35

Faktycznie bez temperatury trudno cos wnioskowac, ale moim zdaniem jesli masz rozciagliwy sluz to wciaz jestes w fazie plodnej.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Betsabe » 25 kwietnia 2006, o 14:13

Mysle, ze gdyby lekarz zrobił Ci monitoring mógłby ustalic, czy jestes przed czy tez po owulacji.

Twoj synek ma 6 msc? I juz dostalas normalna miesiaczke po porodzie?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Betsabe » 25 kwietnia 2006, o 14:22

Wiesz, jesli owulacje mialas tydzien temu, to skad sie pojawil teraz rozciagliwy sluz? ktory przeciez jest typowym plodnym sluzem. :?
Po owulacji sluz powinien byc gesty, kremowy i lepki. :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Betsabe » 25 kwietnia 2006, o 14:48

Wiesz, najlepiej jeszcze mierzyc tempke.

Sama juz nieraz zauwazylam, ze mam rozciagliwy sluz kilka dni, potem mi zanika, ale tempka mi nie skacze... potem znow sie pojawia sluz i dopiero wtedy nastepuje skok, wiec mam juz pewnosc, ze doszlo do owulacji.
Dlatego do obserwacji sluzu powinnas dorzucic mierzenie tempki.
Dobrze by bylo jeszcze badac szyjke, ale ja tego nie potrafie :cry:
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Betsabe » 25 kwietnia 2006, o 15:03

hmmm, chyba na glownej stronce www.lmm.pl podane sa tytuly podrecznikow

ale szczerze Ci powiem, ze ja ucze sie czytajac to forum :wink:


a jesli chodzi o malucha, to ja mam tez 3letniego szkraba, ktory tez czesto budzi mnie w nocy, a to musze mu podac cos do picia, a to isc z nim do lazienki zrobic siusiu, wiec czasem wstaje w nocy, mimo to i tak mierze tempke i raczej mam czytelne wykresy,
wiec radze Ci, zebys sprobowala :P
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez micelka » 29 kwietnia 2006, o 22:04

Pozwolę sobie zadać w tym temacie kilka pytań.
Chodzi o śluz. Dzisiaj jest mój 12 dc. Zwykle mam cykle 25-27 dniowe (najczęściej 26). Temperatura wykazała dziś wyraźny skok. Wczoraj przez kilka godzin charakterystyczny ból jajnika. Śluz do wczoraj był rozciągliwy, przejrzysty. Oceniam zawsze odczucie na zewnątrz i śluz z pochwy (choć nie z szyjki). Dzisiaj zaobserwowałam w pochwie śluz biały, lepki, wyraźnie niepłodny, a na zewnątrz uczucie jakby wilgotności. Tylko, że ta wilgotność na zewnątrz jest według mnie spowodowana obecnością dużej ilości lepkiego, białego śluzu. Jak byście wyznaczyły dzień szczytu w moim przypadku? Dziś czy wczoraj?
Boję się, że nie umiem wyznaczać dnia szczytu, co miesiąc długo się nad tym zastanawiam. Temperatura pięknie wzrasta, a śluz jakiś taki niepewny...Mam wrażenie,że dni wyraźnej suchości są u mnie raptem 3, może 4, potem 2-3 dni przed miesiączką znów jest duuużo śluzu dającego uczucie wilgotności.Za dwa miesiące będę już żoną i bardzo bym chciała, żeby NPR dobrze służyło naszemu małżeństwu, ale chwilami mam takie wątpliwości, czy aby na pewno sobie poradzimy :( No i mam wrażenie,że tych niepłodnych dni będzie tak mało... :cry:
Pierwsza faza też jakaś taka nijaka. Najkrótszy cykl spośród ostatnich 19 trwał 24 dni (w czasie pieszej pielgrzymki), pozostałe jak w zegarku 26(sporadycznie +-1 dzień), z ładnym wzrostem tempki (najwcześniej 12 dc). Miesiączka+plamienie trwa ok. 5 -6dni, śluzu wtedy nie zauważam :/
Wszystkie reguły obliczają koniec fazy I praktycznie na czas miesiączki.
Nie chcemy od razu po slubie decydować się na dziecko. Czy któraś z Was podejmowała współżycie w I fazie przy takich krótkich cyklach jak moje? Odczuwałyście taką niepewność odnośnie NPR przed ślubem, jak ja? Jeśli dodam,że w moim otoczeniu większkość koleżanek łyka pigułki a wg nich NPR =średniowiecze, trudno się dziwić,że rodzą się we mnie różne wątpliwości...
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42

Postprzez Ewa M » 30 kwietnia 2006, o 11:45

Micelko, śluz biały, lepki to, jak sama piszesz, śluz niepłodny a że w pochwie wilgotno... Cóż uczycie wilgotnosci jest bardzo subiektywne i myśle, ze w twoim przypadku, kiedy ten śluz jest niepłodny, to nic nie znaczy. No jest wilgotno, bo śluzu dużo. Zreszta sama tak piszesz.
Więc dzień szczytu z pewnoscią był tego 28, chyba żeby śluz płodny powrócił ale dlatego też między innymi czeka sie te 3 dni.
A śluz przed miesiączką nie jest niczym dziwnym, no chyba żeby miał cechy płodnego :wink: . Może jesteś typem mokrym, który to praktycznie cały czas czuje wilgotnośc i jakis śluz.
Myśle, że sobie całkiem dobrze radzisz! :D

A co do pierwszej fazy to masz faktycznie kiepsko. Bo według większości reguł faza względnej niepłodności pokrywa ci sie z miesiaczką, bo masz ją tylko do 5 dnia cyklu (tego krótszego cyklu 24 dniowego nie brałabym pod uwagę, z powodu tej pielgrzymki). Zresztą też to sama piszesz. Widzisz jaka jesteś mądra! :wink:
Cóż podjęcie współżycia po 5dc może byc dla ciebie ryzykowne. Przyznam ci się, ze ja pare razy zaryzykowałam :oops: i jak na razie mi się upiekło, że tak powiem. Ale jak chcesz ryzykować to musisz byc też otwarta na konsekwencje... Nie wiadomo też jak jest w twoim przypadku, jedne pary są bardziej płodne inne mniej, o czym też tu można było przeczytać. Nie wiadomo jak jest z wami.
Ale życzę powodzenia i wytrwałości. A przy okazji cudownego dnia slubu i tych kolejnych też :) !!!
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38

Postprzez mateola » 30 kwietnia 2006, o 12:37

Ewa M napisał(a):A śluz przed miesiączką nie jest niczym dziwnym, no chyba żeby miał cechy płodnego

EwoM, śluz o cechach płodnych przed miesiączką (rozciągliwy i przezroczysty) jako wynik działania estrogenów nie jest niczym nadzwyczajnym. To efekt spadku progestronu pod koniec cyklu.
Zresztą, jak pisze p. Wrochna po zaobserwowaniu szczytu i potwierdzeniu go temperaturą obserwacja śluzu nie ma sensu.
mateola
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, o 09:19

Postprzez Ewa M » 30 kwietnia 2006, o 17:06

Oj tak, tak wiem.
Jakoś tak mi się napisało, chodziło mi o coś innego. Przepraszam, za niepotrzebne nieporozumienia i wątpliwości, które u kogoś mogły się narodzić.
Pozdrawiam.
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38

Postprzez AnnaJo » 1 maja 2006, o 06:38

to ja też sie podczepię pod ten śluzowy wątek. Zaobserwowałam w obecnym cyklu, że skok temp nastąpił 25 dc, dzień szczytu szyjki wyszedł mi na 22 dc, śluz- 23 dc- rozciągliwy, białko 24 dc- kleisty, a 25 dc znalzłam trochę białka (badam się wewnętrznie), 26 dc- znowu kleisty. Dziś jest 27 dc. Trzeci dzień temperatury powyżej linii pokrywającej to 27, 3 dni od szyjki to 25 dc, a jak policzyc śluz? Zignorować 24 dc, i liczyć od 23, czy od 25? Czy dobrze rozumiem, że jednodniowy powrót sluzu bardziej płodnego to rozszczepiony szczyt śluzu, a gdyby tych dni wysychania było więcej to mówimy o rozszczepionym zanikaniu śluzu? Czy ten ostatni można ignorować?
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez Amazonka » 16 sierpnia 2006, o 09:15

U mnie 1-2 dni przed okresem występuje śluz płodny. Mam co prawda mało obserwacji, ale może tak będzie dalej.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron