Teraz jest 12 maja 2024, o 08:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

szyjka

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

szyjka

Postprzez aguska10 » 4 kwietnia 2006, o 10:00

:cry:
aguska10
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 09:54

szyjka

Postprzez aguska10 » 4 kwietnia 2006, o 10:01

Witam,
Proszę o pomoc w badaniu szyjki macicy, a więc co znaczy szyjka wysoko lub nisko, czy wysoko to daleko od pochwy, czy też blisko tzn.na dole. Mam z tym problem, gdyż jak się badam to wydaje mi się iż szyjko w dni płodne u mnie jest nisko i lekko rozwarta, a po tych dniach wysoko i zamknięta. (ciężko dotchnąć palcem). Czy ja mylę nazewnictwo? Pozdrawiam.
aguska10
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 09:54

Postprzez ewerner » 4 kwietnia 2006, o 13:18

aguska10, nie nie mylisz nazewnictwa. Z szyjka jest tak:
1. Na początku cyklu szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.
2. Gdy narastają objawy płodności:
- wyżej,
- otwarta,
- miękka.
3. Gdy zbliża się owulacja:
- wysoko,
- otwarta,
- miękka.
4. Po owulacji szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.
Mozna to oznaczyc nastepujaco:
Obrazek
Spojrz tez na stronke:
ZMIANY SZYJKI MACICY
Niektore osoby w fazie III (po owulacji) mowia, ze szyjka jest o wiele bardziej zamknieta i twarda niz na poczatku cyklu. U mnie tez tak jest. I wtedy rzaczywiscie trudno ja dotknac, bo jest o wiele ciasniej i suszej (nie wiem jak to lepiej opisac :oops: )
Jesli chodzi o podnoszenie, to spojrzyj sobie na plansze na stronce:
FIZJOLOGICZNE ZMIANY W CYKLU MIESIĄCZKOWYM
W fazie plodnej szyjka jest jakby dalej od ujscia pochwy, a potem opada -czyli jest blizej ujscia pochwy.
Zacytuje tu jeszcze fragment z Internetowego kursu NPR:
W internetowym kursie NPR napisał(a):Chcemy zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie zmiany są jednakowo łatwe do zauważenia. Komuś trudniej będzie zauważyć, czy szyjka jest jeszcze zamknięta, czy już otwarta, ale nie sprawi kłopotu określenie, czy jest nisko czy też uniesiona.

Któraś z Pań powie: dla mnie najłatwiejsze jest zauważenie zmiany: twarda, miękka, twarda. Wystarczy, jeśli odczytamy wyraźnie jedną zmianę.


Powodzenia :)
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mala_pl » 22 kwietnia 2006, o 01:46

Czy szyjka może być wysoko, zamknięta i twarda?
mala_pl
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 21:57

Postprzez ewerner » 22 kwietnia 2006, o 22:07

Mysle, ze moze byc.
Po pierwsze polozenie szyjki zalezy to od np. pozycji w jakiej ja sprawdzamy. A poza tym jest to oczywiscie wzgledne.
Czasem bywa tak, ze kobiety nie moga dosiegnac szyjki nawet wtedy gdy jest ona opuszczona, bo i tak jest bardzo wysoko (albo maja krotkie palce :wink: ).
Albo przez caly cykl nie wiele sie zmienia jej polozenie i trudno ocenic czy jest tak naprawde wysoko czy nisko :)
Jesli nie jestes w stanie ocenic czy szyjka jest wysoko czy nisko. Albo wrecz nawet w czasie nieplodnosci jest ona wysoko, to wazne jest ze jestes w stanie ocenic dwie pozostale jej cechy.
Jesli szyjka jest zamknieta i twarda, to nawet jesli jest wzglednie wysoko np. ciezko ja dosiegnac, to i tak mamy do czynienia z czasem nieplodnosci.
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mala_pl » 23 kwietnia 2006, o 13:52

Dziękuje za odpowiedź :)
Wydaje mi się, że jest wysoko, bo ledwo jej dosięgam, a jak jest nisko, to nie mam z tym problemu :)
Dopiero się uczę, myślę, że jak się lepiej wprawię, to wszystko stanie się jaśniejsze :)
mala_pl
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 21:57


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron