Teraz jest 8 maja 2024, o 18:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Persona i Bioself

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

Persona i Bioself

Postprzez AnnaLorenka » 9 stycznia 2006, o 21:33

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego na ulotkach Persony i Bioselfu napisane jest że nie można ich stosować w okresie karmienia piersią?
Pozdrawiam
Ania
AnnaLorenka
Przygodny gość
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, o 17:39

Postprzez NB » 10 stycznia 2006, o 09:46

Może dlatego, że opierają się na pewnej cykliczności , czego brakuje w okresie laktacji.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AnnaLorenka » 10 stycznia 2006, o 11:39

Ciekawe czy jeżeli karmię piersią i mam bardzo regularne miesiączki to czy mogłabym mimo wszystko je stosować?
Nie karmię już tak intensywnie (3-4 razy na dobę).
Mam dwójkę małych dzieci i jestem bardzo niecierpliwa (przemęczona, niewyspana i dużo pracuję zawodowo ) i szukam rozwiązań wygodniejszych.
Ania
AnnaLorenka
Przygodny gość
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, o 17:39

Postprzez fiamma75 » 10 stycznia 2006, o 11:57

fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez AnnaLorenka » 10 stycznia 2006, o 12:17

Wygląda zachęcająco, rozumiem, że produkt nie został jeszcze wypuszczony na rynek. Jeżeli zostanie, to pewnie po jakimś czasie rozważe kupno, na razie wolałabym stosowac rozwiązania już stosowane przez inne osoby. Znajome małżeństwo stosuje personę i są super zadowoleni, tym bardziej, że persona mysli za ciebie, a ja mam już czasem dość myslenia :D.
AnnaLorenka
Przygodny gość
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, o 17:39

Postprzez Tomek » 22 stycznia 2006, o 17:52

Witaj Anno!

Persona działa w oparciu o badanie hormonów i podejrzewam, iż w trakcie laktacji stężenie badanego hormonu może trochę inaczej się zachowywać przez co wyniki pomiaru mogą być nierzetelne. Generalnie jednak jest to bardzo ciekawa metoda, tylko te paski-testery są drogie :?

BioSelf dziala na zasadzie pomiaru temperatury + odpowiedni algorytm. Jeśli algorytm bioselfu sobie nie radzi z laktacją to można stosować to urządzenie jedynie jako termomter a wyniki interpretować wg. wskazań zawartych w materiałach do nauki NPR (dla okresu laktacji). Oczywiście jedynie do pomiaru temp. można kupić coś tańszego niż BioSelf.

Pozdrawiam!
Tomek
Tomek
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 22 stycznia 2006, o 02:21
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez Amazonka » 7 kwietnia 2008, o 12:22

Ostatecznie zdecydowałaś się na któreś z urządzeń?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron