Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 13:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nieregularny okres

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

nieregularny okres

Postprzez Agness » 8 stycznia 2004, o 14:08

witamy,
mam taki problem:

- mam rozne dlugosci cyklu: od 23 do 28 dni
- ostatni cykl trwal 23 dni (od 1 grudnia do 23 grudnia)
- wtedy obfite krwawienie trwalo pierwsze 3 dni, nastepnie ok. 2 dni wzglednej przerwy i znowu dwa dni krwawienia (u mnie normalne

jest krwawienie z przerwami max. dwudniowymi)
- poniewaz krwawienie trwa nawet do osmiu dni, nie mozna w tym czasie zaobserwowac sluzu
- mierzenie temperatury jest utrudnione ze wzgledu na czeste przeziebienia


pytanie:
kiedy w tym cyklu wystapil okres plodny? kiedy sie skonczyl?


obecnie jest 15 dzien kolejnego cyklu. szczyt sluzu przypadl trzy dni temu, ale ja dopiero teraz odczuwam bole okoloowulacyjne i w

krzyzu oraz napiecie piersi, charakterystyczne dla owulacji. Chacoalam sie zapytac czy teraz mam jeszcze dni plodne, czy nie. Za

pomoca podrecznika trudno mi to wybadac, glownie dlatego, ze mam nieregularne cykle.


dziekuje za odpowiedz :)

Agnieszka
Agness
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 stycznia 2004, o 14:06

Postprzez NB » 10 stycznia 2004, o 00:25

Twoje cykle wcale nie są nieregularne, można powiedzieć, ze są przez coś zaburzone (choroba, stress, złe odżywianie, późne kładzenie się spać). A co dzieje się z szyjką? Obserwacja szyjki byłaby Ci pomocna w tej sytuacji. Jak się odżywiasz?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Agness » 11 stycznia 2004, o 15:40

Dziekuje za odpowiedz, nie badalam jeszcze szyjki macicy, ale sprobuje :) moze to mi pomoze. Odzywiam sie chyba dobrze, ale rzeczywisce chodze pozno spac i mam nieregularny tryb zycia, co chyba tlumaczy ten zaburony okres.
Chcialam sie jeszcze dowiedzec co to znaczy, ze po 3 ok dniach krwawienia, mam ta przerwe ok 1,2 dni bez krwawienia i potem znow pojawia sie krwawienie?czy to jest normalne? Poza tym, ktore symptomy okreslajace plodnosc sa najwazniesze, czy szyjka macicy np, czy wsytarczy badac jakis jeden symptom? czy wszystkie?
Z Gory dziekuje za odpowiedz! :)
Agness
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 stycznia 2004, o 14:06

Postprzez NB » 14 stycznia 2004, o 01:16

Nie mam pojęcia dlaczego masz takie krwawienia. Może warto zasięgnąć rady lekarza? Co do symptomów płodności to najistotniejsze to : śluz i temperatura. Lepiej obserwować kilka symptomów na raz, bo wtedy podnosi się skuteczność metody. Czasem jest to śluz + temperatura, czasem szyjka + temperatura, zależy jaki objaw jest dla Ciebie bardziej czytelny. Zajrzyj na: http://www.npr.pl/npr/kurs/1.html z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Pozdrawiam.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron