Teraz jest 17 maja 2024, o 22:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

śluz po raz n-ty...

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

śluz po raz n-ty...

Postprzez Małgosia » 13 października 2005, o 21:02

Witam!
Mam takie teoretyczne pytanko. Szczyt śluzu jest to ostatni dzień występowania śluzu płodnego albo sluzu w ogóle ( jesli zdarzyło sie tak, że z róznych przyczyn typowy sluz płodny nie wystapił- piszecie ze tak moze czasem się zdarzyć...) |Wszystko ok jesli jest sie typem suchym, ale jesli taka sytuacja wystąpi u kogos , kto jest typem mokrym?
U mnie np sluz wystepuje cały czas w ciagu cyklu. Co wtedy? W jaki sposób wyznaczyc wtedy okres niepłodny?
Dziekuję z góry za odpowiedzi!
Pozdrawiam :)
Małgosia
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 24 marca 2004, o 22:42
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kasiama » 13 października 2005, o 21:24

1) Nauczyć sie odróżniać stałą wydzielinę od śluzu szyjkowego.
2) Zacząć badać szyjkę i dzień szczytu wyznaczać za jej pomocą: to ostatni dzień otwartej, miękkiej szyjki.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez anusia » 14 października 2005, o 09:54

czym sie rozni wydzielina od sluzu szyjkowego
ja czasem mam tak, ze po owulacji jak przeciagne palcem, to moge zebrac jakas wilgoc (takie cos mokrego) ale nie ma to konkretnej konsystncji bo sie nie ta tego okreslic czy o to chodzi?
anusia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 4 stycznia 2005, o 10:39

Postprzez Sasanka » 14 października 2005, o 16:33

Ja dopiero po pół roku nuczyłam się odróżniać śluz od stałej wydzieliny, ale od początku łtwo rozróżniałam ją od lepszego śluzu. On jest rozciągliwy, przejrzysty, wolno zasycha. Wydzielina nie rozciąga się, a na bieliźnie zostawia żółtawy lub mleczny ślad i czasami ma grudki. No i oczywiście kwestia odczucia i ilości. Ja jako mokry typ w czasie lepszego śluzu czuję "mokro" i śluzu jest rzeczywiście dużo, a w czasie wydzieliny nic specjalnie nie odczuwam tylko widzę lekki ślad na bieliźnie.
Sasanka
 

Postprzez gigo2002 » 19 października 2005, o 10:50

polecam ci badanie szyjki dwoma palcami, mnie dopiero ta metoda pomogla i tera znie mam zadnych problemow w odroznieniu sluzu.
gigo2002
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 25 lipca 2005, o 21:07

Postprzez Kinia » 19 października 2005, o 14:49

Zielona siedzi obok mnie i twierdzi, ze jej wystarcza badanie jednym palcem i też jest czytelne (z dwoma to byłoby gorzej :oops: )
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron