Teraz jest 10 maja 2024, o 02:17 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

śluz płodny a sluz z podniecenia?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

śluz płodny a sluz z podniecenia?

Postprzez Ewka » 29 sierpnia 2005, o 14:25

hej
za miesiac mam slub i gnębią mnie pewne watpliwości;
w prowadzeniu obserwacj b. ważny jest śluz prawda? bo nawet skok tempki moze byc przedwczesny;
ale jak odróżnić czy to jest śluz płodny czy śluz który powstaje w wyniku podniecenia??? jak dla mnie to oba sa przejrzyste i rozciagliwe;
prosze o rade;
Ewka
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 1 lipca 2005, o 09:55

Postprzez kasiama » 29 sierpnia 2005, o 14:34

SLuz, o któym piszesz to wydzielina gruczołu (nazwy nie pamiętam), którego ujście znajduje się na początku pochwy. Wydzielina ma za zadania nawilżyć pochwę i w ogóle umożliwić stosunek. Nie ma jej na szyjce macicy - dlatego w dniach, kiedy będziesz miała wątpliwości, pbieraj śluz z szyjki i ten interpretuj.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NB » 30 sierpnia 2005, o 11:34

Śluz z podniecenia wysycha i rwie się , ten płodny może być rozciągliwy , przejrzysty i różni się wyraźnie od poprzedniego.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sasanka » 30 sierpnia 2005, o 12:44

Nikoleto! Czyli śluz, który wysycha nie jest śluzem płodnym? Ja często mam taki problem, że na drugi dzień po śluzie jak białko jajka (Bj) często obserwuję niewielką ilość szklistego, który szybko wysycha - zanim zdążę mu się dobrze przyjrzec i go zaklasyfikować :( Nieraz dzień szczytu ustalam własnie w takim dniu - dla pewności.
Sasanka
 

Postprzez NB » 31 sierpnia 2005, o 12:56

Źle się wyraziłam - przecież każdy śluz wkońcu wysycha ;-)
Śluz, którego nitka natychmiast się zrywa nie jest płodnym . Nie potrafię wytłumaczyć tego wysychania...
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mamalgosia » 1 września 2005, o 12:51

MOim zdaniem trudno to opisać, ale praktyka sprawia, że łatwo to odróżnić. Natomiast jeśli się rozpoczyna obserwacje, to rzeczywiście może zaciemnić obraz.
Saggita ma rację - ta ciecz powstająca podczas podniecenia wysycha szybciej. I moim zdaniem powoduje tylko nawilżenie, a śluz płodny daje poczucie śliskości
mamalgosia
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 sierpnia 2005, o 15:58

Postprzez Amazonka » 16 sierpnia 2006, o 09:28

Ciekawa sprawa z tym wysychaniem, muszę to sprawdzić. Najgorzej, gdy ten z podniecenia występuje w I fazie, jeszcze przed wnikliwą obserwacją, czyli na etapie suchości. Wprowadza bałagan.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kasik » 16 sierpnia 2006, o 11:47

ale ja nie kumam, jak moze ten sluz z podnioecenia cokolwiek zaklocic? Przeciez nie chodzicie z nim caly dzien? po wpolzyciu sie przeciez myje, wiec sluz tez znika i nie ma co zaklocac :?
kasik
 

Postprzez NB » 16 sierpnia 2006, o 12:06

A moze Tobie o pozostałość nasienia chodzi?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez abeba » 16 sierpnia 2006, o 13:24

kasik, nawet jeżeli znika, to wystarczy go rqaz przed zniknięciem zauważyc, by zgodnie z regułą zapisać przeżroczysty, sliski - co sie kwalifikuje jako płodny.
Moim zdaniem to całe ze sluzem z podniecienia tylko miesza w głowie poczatkującym. Osobiście musze stwierdzić, że po slubie owego zjawiska już neisetety nie zaobserwowałam :?
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez kasik » 16 sierpnia 2006, o 19:10

no, ale przeciez wiem, ze przed chwila bylam podniecona, wiec ten sluz automatycznie sie omija, albo :?
kasik
 


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron