Teraz jest 5 czerwca 2024, o 21:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

no to pierwsza faza z bani (qrcze- przepraszam)

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, milgosia

no to pierwsza faza z bani (qrcze- przepraszam)

Postprzez karolcia » 16 czerwca 2005, o 08:28

mam dylemacik
w tym miesiacu chyba ciałko żółte mi zastrajkowało, bo po szczucie sluzu (który był 15 dc-o dwa dni wczesniej niz w ciagu ostatnich kilku cykli), tempka skoczyła mi zaledwie o 0,1 stopnia i to po 3 dniach
razem z dziewczynami na tym forum, ustalilysmy z nieplodnosc zaczeła sie wieczorem 21 dnia
wczoraj tempka spadła o 0.3 stopnia - było 36.35
dzisiaj (26 dc) mialam 36.22 i....
dostalam @
jestem zdezorientowana
faza lutelana mizerna, zaledwie kilkudniowa,z pseudoskokiem
cykl 25 dniowy wiec jesli odejme 21, to teraz tylko 4 dni nieplodne na poczatku cyklu?
a tak sie cieszylam, ze nauczyłam sie (bo jestem typ mokry) w miare odrowniac stałą wydzielinę od śluzu...
teraz to na nic...
karolcia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 marca 2005, o 20:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez fiamma75 » 16 czerwca 2005, o 09:24

A nie lepiej do ustalenia niepłodności przedowulacyjnej użyć zmodyfikowanej reguły Doringa?
Ile masz cykli zaobserwowanych?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez karolcia » 16 czerwca 2005, o 14:34

obserwuje dziesiąty cykl
do slubu bedzie akurat 12,tez sie nad tym zastanawialam
zwlaszcza, ze mam zawsze opoznioną owulację i krótką faze lutelaną ( 11 dni)
najwczesniejszy szczyt sluzu mialam 15 dnia, najwczesniejszym skok tempki 16 dnia
a na czym polega modyfikacja reguly Doringa?
karolcia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 marca 2005, o 20:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Gość » 16 czerwca 2005, o 15:07

Karolciu, powiem Ci, ze mnie ten Twój cykl wcale nie dziwi. Ale niedawno całkiem też tak to wszystko przeżywałam, ze u mnie co cykl to dziwactwo i problem z interpretacją. Spokojnie. Co to znaczy opóźniona owulacja? Po prostu tak masz. Faza lutealan też nie jest jeszcze taka krótka. Łykasz magnez? Mi bardzo pomógł na wydłuzenie (bo miałam nawet 6-dniową fazę wyższych temp). Jeśli do ślubu będzie 12, to odliczać będziesz 20 dni, a nie 21.
Gość
 

Zmodyfikowana reguła Doringa

Postprzez fiamma75 » 16 czerwca 2005, o 17:38

Jest to reguła dla kobiet doświadczonych, wyprzedza regułę -20.
Podaję za podręcznikiem Roetzera (str 38-39)
Jeśli dysponujemy zapisakmi temp. i objawu śluzu z przynajmniej 12 cykli, należy ustalić w którym dniu cyklu pojawił się najwcześniejszy pierwszy pomiar wyższy. Następnie numerujemy wstecznie począwszy od pierwszego pomiaru wyższego 7 dni. przed tym dniem można narysować kreskę pionową wyznaczającą fazę niepłodności, pod warunkiem, że przed tą kreską nie wystąpiły żadne objawy płodności.
W skrócie pierwszy dzień skoku z zaobserwowanych cykli - 8 dni = ostatni dzień niepłodności przedowulacyjnej (względnej).
Jeżeli najwcześniejszy pomiar występuje 13dc lub wcześniej, numeruje się wstecznie tylko 6 dni.

Karolciu, będziesz miała 12 cykli, to stosuj tą regułę i już.
Oczywiście przed owulacją jest niepłodność względna, ale to pewnie wiesz :-)

Magnez podobno jest rewelacyjny, też sobie łykam, ale trzeba razem z wit. B, żeby się dobrze wchłonął.
Warto też poprawić sobie II fazę (lutealną) ziołowymi tabletkami Castagnus, jeśli za krótka może wydłużyć.
11 dni - to norma graniczna dla fazy lutealnej.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez karolcia » 16 czerwca 2005, o 18:21

oki
dzieki,kupie ten Castagnus - mam nadzieje, ze jest bez recepty
a co do magnezu, to lykalam go przez 1,5 miesiaca (przestalam ok 2 tyg temu) , i tak oko mi latało
:?

ps zastanawiam sie jaki sens ma regula "minus 21" lub "minus 20"
przeciez chodzi o to zeby od najkrotszego cyklu odjac faze lutealna i jeszcze te siedem dni , w ktorych plemniki moga przezyc przed jajeczkowaniem ( na to wpadl Doring chyba tak mniej wiecej). no tylko to , dl a doswiadczonych..
karolcia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 marca 2005, o 20:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez kasiama » 17 czerwca 2005, o 10:56

Dla doświadczonych, bo potrzeba minimum tych 12 cykli obserwowanych, żeby z dużych prawdopodobieństwem przypuszczać, że pierwsza wyższa temperatura w danym cyklu nie będzie np. o kilka dni wcześniej niż zwykle. Na tym opiera się skuteczność tej reguły (wysoka, zresztą).
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość » 17 czerwca 2005, o 11:44

Castagnus jest bez recepty, ale może lepiej spytaj lekarza.
Od magnezu Ci oko latało? Mi lekarka mówiła, że na tiki oka włąśnie magnez! 1,5 miesiąca to mało na poprawę cyklu. Można jeszcze wit. E.
Gość
 

Postprzez karolcia » 18 czerwca 2005, o 15:22

nie,od magnezu chyba nie
tzn ciągle miałam jakies drgawki (zazwyczj oka), poza tym zblizala sie sesja, no i te cykle byly takie nieunormowane, wiec pobralam ten magnez 1,5 mca
i jecze jak bralam to byl taki dzin ze oko mi latalo od rana do wieczora
skoro mowisz, ze to za krotko (zupelnie nie mialam pojecia ile to sie bierze, wybralam po prostu caly pojeczmniczek)to jeszcze pobiorę
dzieki Atko :)
karolcia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 marca 2005, o 20:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Kinia » 21 czerwca 2005, o 14:39

Ja dodam jeszcze, ze od 28 dni biorę castagnus. Zawsze miałam b.krótkie cykle (22-24 dc, faza lutealna 11dni). Teraz jest pierwszy cykl jak biorę ten lek i owu miałam prawie o tydzień później niż zawsze!!!! Dla mnie to oznacza, że I faza zaczyna w ogóle u mnie istnieć, bo jednak w czasie miesiączki to bym nie mogła myśleć o współżyciu....swoją drogą, to i tak nie mam co o nim myśleć, bo nie jestem mężatką :( ale może kiedyś to się zmieni :)
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez karolcia » 21 czerwca 2005, o 21:52

Kiniu, ale mnie zaszokowalas z tym castagnusem
bo ja mam owulacje (zwykle) ok 17 dnia cyklu (tzn szczyt) i krotką faze lutealna 11 dni ( a ostanio 7 !!!)
szczerze mowiąc to nie chcialabym zeby mi sie teraz jesczze owulacja poprzesuwała (bede stosowac chyba na razie regule 5 dni na początek)
chodzilo mi raczej o fazę lutealną
DZIEWCZYNY A JAK NA WAS DZIALA CASTAGNUS?
TEZ WAM OPOZNIA OWULACJĘ? CZY WYDLUZA (STABILIZUJE) FAZĘ LUTEALNĄ?
karolcia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 marca 2005, o 20:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez karolcia » 21 czerwca 2005, o 22:23

chyba zapodam nowego posta
karolcia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 marca 2005, o 20:07
Lokalizacja: Płock


Powrót do Jak rozpoznać czas niepłodności?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron