Teraz jest 22 maja 2024, o 02:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

w czym pomoże Duphaston ?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

w czym pomoże Duphaston ?

Postprzez Aqua » 18 listopada 2003, o 10:07

Dziewczyny.U mnie sam pecherzyk urusł do 24 mm. To było wczoraj na USG. Był to 16 dzień cyklu. Trochę późno ! Od wczoraj też pani doktor kazała mi brać Duphaston po 1 tabl. dziennie przez 12 dni.dla wzmocnienia drugiej fazy.Moje wyniki hormonalne są ok.Dzisiaj jednak temperatura wzrosła tylko o pół stopnia od wczorajszej czyli z 36.3 na 36.35.Czy w takiej sytuacji mam szansę, że mój pęcherzyk pęknie ??Skok temperatury za to miałam kilka dni wcześniej w 13 dniu cyklu.Co to może być ???Temperatura była wyższa, a miałam niepęknięty pęcherzyk, który jeszcze rósł, potem spadła i dziś jest jeszcze wciąż niska choć pęcherzyk jest duży.I wczym ma mi pomóc ten Duphaston??? :( :cry:
Aqua
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 października 2003, o 11:50

Postprzez Moni » 19 listopada 2003, o 10:43

Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez Aqua » 24 listopada 2003, o 09:58

Nie rozumiem tylko na czym polega to wzmocnienie II fazy przez Duphaston. Temperatura we wcześniejszych cyklach w II fazie utrzymywała sie na wyższym poziomie niż w cyklu gdzie mam niby wzmaciać tę fazę Duphastonem. Teraz moja II faza ma temperaturę 36.5-36-6 od kilku dni na takim poziomie. Czy ten Duphaston ma podwyższać temperaturę czy nie ?? Czy taka moja temperatura może dawać nadzieję na cud poczęcia ??? Chciałabym to wiedzieć bo do okresu pozostało mi około tygodnia i bardzo się niecierpliwię bo tak bym chciała już skończyć z tą niepewnością i codziennym mierzeniem temperatury od 4 miesięcy :cry:
Aqua
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 października 2003, o 11:50

rosnacy pecherzyk

Postprzez madzia » 28 czerwca 2004, o 08:57

Czesc!
Mialam badanie pecherzykow. W 18dc pecherzyk mial 18 mm wielkosci. W 20dc juz bylo po owulacji, bo p.dr widziala plyn. Powiedziala, ze mam zbyt cienka blone macicy (6) i ten pecherzyk chyba zbyt maly byl gdy pekal. Mam brac Duphaston przez 14 dni. Dodam, ze moja faza lutealna trwa 9-10 dni, o czym caly czas (8m-cy) mowie p. dr.
Moje pytanie: jaka jest prawidlowa wielkosc pecherzyka podczas pekania? Jak dlugo on rosnie? Ja czulam bol od 17dc, a w 14dc na USG jeszcze nie bylo pecherzyka, dopiero widoczny byl w 18dc.
P.dr kazala nam szybko po wizycie "probowac", ale stres nie pozwolil.
Czy na USG widoczne sa zywe plemniki?
Pozdrowionka
madzia
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 marca 2004, o 14:56

Re: w czym pomoże Duphaston ?

Postprzez Madzia23 » 29 lipca 2004, o 20:28

Aqua napisał(a):Dziewczyny.U mnie sam pecherzyk urusł do 24 mm. To było wczoraj na USG. Był to 16 dzień cyklu. Trochę późno ! Od wczoraj też pani doktor kazała mi brać Duphaston po 1 tabl. dziennie przez 12 dni.dla wzmocnienia drugiej fazy.Moje wyniki hormonalne są ok.Dzisiaj jednak temperatura wzrosła tylko o pół stopnia od wczorajszej czyli z 36.3 na 36.35.Czy w takiej sytuacji mam szansę, że mój pęcherzyk pęknie ??Skok temperatury za to miałam kilka dni wcześniej w 13 dniu cyklu.Co to może być ???Temperatura była wyższa, a miałam niepęknięty pęcherzyk, który jeszcze rósł, potem spadła i dziś jest jeszcze wciąż niska choć pęcherzyk jest duży.I wczym ma mi pomóc ten Duphaston??? :( :cry:


Moja koleżanka brała to na podtrzymanie ciązy.A ja to brałam na torbiele na jajnikach.Także,nie wiadomo chyba do końca na co ten lek jest.
Madzia23
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 20:08
Lokalizacja: Trójmiasto


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron