Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 12:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak to jest z LUF ???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Jak to jest z LUF ???

Postprzez Aqua » 12 listopada 2003, o 16:21

Pewnie mnie już znacie. Otórz ja i mój mąż staramy się o dziecko od kilku miesięcy świadomie, bo wczesniej myśleliśmy, że to się samo zdarzy. Ja zrobiłam badania i mój mąż też. Według pani specjalisty połoznika-ginekologa oboje jestesmy zdrowi.Wyniki męza podobno sa tak dobre, ze Pani doktor nawet nie zalecała współzycia co drugi dzień dla wzmocnienia plemników bo ich żywotność postępowa wynosi 95%, a przeżywalność po 24 godzinach 85 %.W jednym ml ma ich 215 mln.
Według pani doktor ja też jestem zdrowa, choć wcześniej gdy w poprzednim cyklu obserwowała moje jajniki to najpierw pęcherszk miał 19 mm, a po 3 dniach na USGc już był mniejszy i miał inny kształt.NIe umiała mi Pani doktor powiedzieć czy on się uwstecznił czy może pękł.Teraz znowu prowadzi obserwacje mojego pęcherzyka.W 9 dniu cyklu miał 14 mm.Jutro kolejne usg- czyli 12 dzień cyklu.Zapytałam czy gdyby rzeczywiście u mnie był zespół LUF to czy można dostać coś na jego pęknięcie, bo czytałam że są odpowiednie leki, które powodują wzrost pęcherzyków oraz później takie które powodują jego pęknięcie.Pani doktor mi zaprzeczyła. Powiedziała, że to nie takie proste, że nic takiego nie ma, że to są sprawy hormonalne i nic takiego nie da się zrobić, jeśli to jest rzeczywiście zespół LUF.Proszę o pomoc. Czy ta Pani doktor "chce mnie naciągnąc na wizyty u siebie" ??? czytałam, że lek o nazwie MENOGON powoduje wzrost pęcherzyków, a zastrzyk z BIOGONADYLU lub PREGNYLU lub MENOGONU powoduje jego pęknięcie.Nie rozumiem zatem dlaczego Pani doktor zaprzeczyła jakoby coś takiego istniało ???? :cry:
Aqua
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 października 2003, o 11:50

Postprzez admin » 20 listopada 2003, o 10:23

admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Starania i LUF

Postprzez tdmochowski » 21 listopada 2003, o 05:50

Oczywiście można stosować leki, które stymulują wzrost pęcherzyków jajnikowych a następnie ich pękanie. Dodam, że podstawowe leki nie są wcale takie drogie. Aby je jednak zastosować, trzeba mieć pewność, że są rzeczywiście potrzebne. Jednorazowe stwierdzenie braku pękania pęcherzyka Grafa nie upoważnia do zastosowania takiego leczenia. Proszę pamiętać, że wszystkie leki mają swoje działania i skutki uboczne. Aktualnie uważ się , że diagnostykę niepłodności należy rozpocząć gdy dziecko nie pojawia się po mniej więcej roku regularnego współżycia. Dokładnie definiuje się to w taki sposób: Za mającą problemy z płodnością uważa się parę gdzie nie doszło do poczęcia dziecka w wyniku co najmniej 12 prób w okresach płodnych kobiety. Zazwyczaj jest więc to przynajmniej rok lub więcej, pod warunkiem, że kobieta wie kiedy przypadają jej okresy płodne. Rozpoznanie LUF wymaga stwierdzenia wzrostu pęcherzyka jajnikowego, który nie pęka po osiągnięciu średnicy 30mm. W potwierdzonym LUF u kobiety nie będącej w okresie premenopauzy, początkowo raczej stosuje się leki blokujące czynność jajnika przez 2 -3 cykle i po ich odstawieniu najczęściej wszystko powraca do normy. Leki stymulujące dojrzewanie i pękanie pęcherzyków jajnikowych stosuje się w przypadku nie stwierdzania prawidłowego wzrostu i pękania pęcherzyka, lub celem hyperstymulacji w metodach in vitro
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Aqua » 21 listopada 2003, o 09:44

Wczoraj miałam robione kolejne USG (19 dzień cyklu) dla sprawdzenia czy pęcherzyk pekł, ponieważ na USG w 16 dniu cyklu jeszcze nie pekł i miał wielkośc 24 mm.Wczoraj pani doktor powiedziała, że pękł bo go nie było. Stwierdziła, że gdyby to był LUF to byłby jakiś slad, że nie wchłonąłby się tak całkowicie i niezauważalnie.Czy to prawda ?
Powiedziała też, że endometrium jest grube.
Od 16 dnia cyklu przyjmuję też duphaston, dla wzmocnienia II fazy.Czy czen duphaston ma podwyższać temperaturę w II fazie ? bo nic takiego nie zauważyłam.Temperaturę dzisiaj tj. 20 dc wynosiła 36.5.Czy to jest wystarczająca temperatura, żeby np. zagnieździł się zarodek jeśli doszło do zapłodnienia ?Duphaston mam brać przez 12 dni.Czy taka temperatura utrzymująca się na takim poziomie może dawać jakąś nadzieję ?
Jak by Pan zinterpretował moją temperaturę w tym cyklu ?
A jak zinterpretowałabyś moją temperaturę ?
1-4 dzieć cyklu - okres
5 dzieć cyklu - 36.3
6 dc - 36,15
7 dc- 36.05
8 dc-36.1
9 dc-36.1 ( USG-pęcherzyk 14 mm)
10 dc-36.0
11 dc-36.1
12 dc-36.15 (USG-pecherzyk nie urusł, na drugim jajniku pojawił się również pęcherzyk,wielkość 14 mm)
13 dc-36.5 (skok temperqatury)
14 dc-36.3 (USG i już brak jednego pęcherzyka, pozostał pęcherzyk na drugim jajniku)
15 dc-36.2
16 dc-36.3 (w tym dniu było USG,pęcherzyk miał 24 mm i jeszcze nie pękł)
17 dc-36.35
18 dc-36.55
19 dc-36.45 (USG-pani doktor jes zdania, że pęcherzyk pękł)
20 dc-36.50
Bardzo proszę o odpowiedź.
Aqua
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 października 2003, o 11:50


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron