Teraz jest 8 maja 2024, o 18:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ćwiczenia fizyczne w trakcie poczęcia

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

ćwiczenia fizyczne w trakcie poczęcia

Postprzez Falka » 13 marca 2005, o 17:14

Staram się o dziecko od dłuższego czasu. W tych staraniach miałam ostatnio 6 miesięczną przerwę i w tym czasie, żeby nie zwariować rozpoczęłam ćwiczenia fizyczne - głównie mięśnie brzucha metodą pilates (to pomaga mi nie tylko kształtować ciało, ale i wspomaga walkę ze stresem). Mam również steper, z którego także korzystam. Obecnie mogę rozpocząć swoje starania o dziecko, jednocześnie nie chcę rezygnować z ćwiczeń. Boję się jednak, że na etapie poczęcia, ćwiczenia mięśni brzucha mogą być niekorzystne. Jednakże nie chcę z tych ćwiczeń rezygnować, bo czas poczynania w moim przypadku może trwać długo (nie chcę znów zawieszać swojego życia na czas nieokreślony), tym bardziej, że pomaga mi to psychicznie. Oczywiście z chwilą powzięcia wiadomości o ciąży zrezygnuję ze wszystkich nieco bardziej forsownych ćwiczeń, ale nie chcę tego robić na etapie poczynania, bo nie wiem, ile to będzie trwać. Zaznaczę, że ćwiczenia te do tej pory nie wstrzymały owulacji, zatem nie są one jakoś szczególnie wyczynowe. Ćwiczę dziennie ok. 30 min. Proszę o radę, czy niezwłocznie po zapłodnieniu, ćwiczenia mięśni brzucha mogą być szkodliwe?
Falka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 grudnia 2003, o 17:39

Postprzez Maria » 13 marca 2005, o 18:26

Czy w razie wątpliwości nie da rady po prostu przerwac cwiczen przed samą owulacją i poczekać na @ przed wznowieniem treningu? I daj Boże aby @ nie było i szybko pojawił się dzidzius :)
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez jrodzen » 17 marca 2005, o 07:35

Ćwiczenia nie wyczynowe, nie mają znaczenia.
jrodzen
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 października 2003, o 18:39


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron