Teraz jest 22 maja 2024, o 07:22 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kiedy zrobic test?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

kiedy zrobic test?

Postprzez jbasko » 10 marca 2005, o 14:01

7 dni temu wg mnie były dni płodne, w sobotę chcę jechać na narty, ale boję się, że gdybym była w ciąży to czy np. upadek mógłby zaszkodzić. Czy jeżeli w pt zrobię test to czy może on wykazać już wynik? to będzie ok. 10 dni od ewentualnego zapłodnienia. Wiecie coś na ten temat?
czy są testy, które tak szybko pokazują?
jbasko
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 marca 2005, o 13:36

Postprzez Kręciołek » 10 marca 2005, o 16:11

Podobno są testy, które wykrywają ciążę juz 6 dni po zapłodnieniu, ale to może być tylko chwyt reklamowy, zresztą u każdej kobiety to jest inaczej. Myślę, ze 10 dni po zapłodnieniu to zbyt szybko żeby cos wykryć, poza tym negatywny wynik testu w tym czasie wcale nie świadczy o braku ciąży.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ElaR » 10 marca 2005, o 18:15

Ja robiłam test "Bluetest" który 7 dni po zapłodnieniu może pokazać ciąże a koleżanka "Bobotest" i ten niby po 6 dniach może pokazać ciąże. Ale zgadzam sie oczywiście z Kręciołkiem, że wynik negatywny wcale nie bedzie swiadczył o braku ciązy.
ElaR
Przygodny gość
 
Posty: 73
Dołączył(a): 17 stycznia 2005, o 22:44
Lokalizacja: okolice N.Tomyśla

Postprzez Anuś » 11 marca 2005, o 15:10

Oj - jest bardzo roznie. Potwierdzam to, co mowia koleznaki. U mnie np przy pierwszej ciazy test pokazal piekna gruba kreche chyba 14 po owu w terminie planowanej miesiaczki (zaleca sie testowac nie wczesniej niz planowana miesiaczka miala sie pojawic). Przy drugiej ciazy zrobilam tes wczesniej i byla II kreska, ale moj maz mowil, ze jej nie widzi. Pozniej (tak na pamiatke) robilam jeszcze 2 testy i na kazdym z nich byla kreska slaba - choc na 100% bylam i jestem w ciazy.
Kolezanka miala tez tak, ze przed miesiaczka zrobila test i wyszla jej slaba kreseczka, a pozniej przyszla miesiaczka i w ciazy nie byla. Moze to bylo tzn samoistne poronienie - nie wiem.
Moze kup sobie test i zrobisz go juz na urlopie. Zawsze mozesz przeciez sprobowac zrobic go wczesniej, ale tak jak juz dziewczyny pisaly - brak II kreski nie musi swiadczyc o braku ciazy - wiec nadal mozzesz nic nie wiedziec.
A moze masz jakies objawy, ktore raczej ja potwierdzaja? Zycze powodzenia! Pozdrawiam
Anuś
Przygodny gość
 
Posty: 70
Dołączył(a): 18 listopada 2003, o 13:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Martelka » 11 marca 2005, o 16:21

Jbasko, ja mysle, ze narty nie przeszkodza ciazy. Moze sie jakis ekspert wypowie, ale tak mi sie wydaje, ze wszystko takie wczesne i malutkie, ze chyba musialabys jakiegos ogromnego wstrzasu fizycznego doznac zeby poruszyc macica i zeby mialo sie zle skonczyc. Moze zapytaj lekarza ginekologa, co on o tym mysli, a test mozesz sprobowac zrobic w ostatniej chwili i byc np bardziej ostrozna z upadkami.
Powodzenia! :wink:
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron