Teraz jest 18 maja 2024, o 00:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Luteina przed owulacja?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Luteina przed owulacja?

Postprzez Basieczek » 23 lutego 2005, o 12:34

Bardzo prosze o pilna odpowiedz.
Od pol roku staramy sie zmezem o dziecko, na razie bez rezultatu. Podczas ostatniej wizyty, ginekolog zalecil mi branie luteiny od 10 do 19 dnia cyklu (podejrzewa niewydolnosc cialka zoltego). I tu mam problem. Moje cykle trwaja zwykle 23-26 dni, a z moich pomiarow temperatury wynika, ze owulacja jest ok 12 - 14 dc. Czytalam, ze luteine nalezy brac po owulacji. W takim razie czy branie luteiny (2 tabletki dziennie podjezykowo) juz od 10 dc nie zachamuje rozwoju pecherzyka. Nie chcialabym stracic tego cyklu...
Basieczek
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lutego 2005, o 12:31

Postprzez dzolka » 24 lutego 2005, o 12:39

Basieczek, luteina może zaburzyć owulację, ale nie musi. na immym forum czytałam posty dziewczyn które brały luteinę przed owu i było oki. Ja jednak zawsze czekałam na owulację, nawet jak gin kazął mi brać luteinę od 16 dc a ja owu miałam np 21 dc to zawsze czekałam. Dowiedziałam się jeszcze od lekarza ze przyjmowanie progesteronu w drugiej fazie cyklu działa jakby "na wyrost" czyli nie tylko poprawia pracę ciałka żółtego, ale też wzmacnia jajniczki na kolejny cykl. Na pewno się uda!!!
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Basieczek » 25 lutego 2005, o 12:36

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie - jesli owulacje bede miec np w 12 dc to czy powinnam w takim razie zaczac brac luteine od 13 dc? Ale jak dlugo? Rowniez przez 10 dni? Mam krotkie cykle (np 23 dni), a przeczytalam gdzies, ze miesiaczka pojawia sie 3-4 dni po odstawieniu luteiny. Zatem jesli bede brac przez 10 dni, to opozni mi sie miesiaczka. A moze powinnam brac krocej? Czy zawsze trzeba brac luteine przez conajmniej 10 dni?
Basieczek
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lutego 2005, o 12:31

Postprzez dzolka » 25 lutego 2005, o 12:49

Progesteronowe kuracje w poowulacyjnej fazie cyklu trwaja minimum 10 dni, więc powinnaś brać ten lek tyle dni ile kazał ci lekarz. Co do mnie, ja zaczynałam brać luteinę w pierwszym dniu wyzszej temperatury. A to, że krwawienie występuje 3-4 dni po odstawieniu luteiny, to książkowa definicja bo tak zdarza się najczęściej, ale wiadomo ze u każdej kobiety moze być inaczej. Organizm ludzki nie działa pod dyktando definicji tylko natury :-) A moze luteina wyreguluje ci fazę lutealną, która powinna trwać ok 14 dni, wtedy będzie oki, 10 dni luteinki, kilka dni przerwy i okres. Będzie dobrze :!:
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Basieczek » 25 lutego 2005, o 13:27

dziekuje za dopowiedz!!
Basieczek
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lutego 2005, o 12:31


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości