Teraz jest 11 maja 2024, o 10:39 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ZIÓŁKA POMAGAJĄ

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez AnnaJo » 26 grudnia 2005, o 08:31

witaj Agata22, zioła trezba kupić w sklepie zielarskim, z tego, co pamietam pakowane są właśnie po 50 gr. Uważaj tylko na rutę, nagietek i nostrzyk- ich potrezba tylko 20 gr. Potem wszystko mieszamy i z takiej mieszanki bierzemy 1 łyżeczkę i zalewamy wrzącą wodą i naparzamy 30 minut.pzdr
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez milutek » 26 grudnia 2005, o 21:04

Hej, dziewczyny!
dziękuję za odpowiedź i adres - rzeczywiście bocianowy wątek jest ciekawy, bogaty i wyczerpujący. Zacznę pić zioła ojca Srki od Nowego Roku - jako nowy element w staraniach o nasze Dzieciątko.
Pozdrawiam serdecznie!
M.
milutek
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 października 2005, o 11:19

Postprzez Anchela77 » 28 marca 2006, o 19:34

Wczoraj kupiłam sobie zioła - tonący przeciez brzytwy się łapie - może one mi pomogą. Tu na forum troche jestr rozbieżności ze składnikami ziół, ale nie wazne. Kupiłam je i zaczęłam je pić. Tylko mieszając je zauważyłam ,że niektóre z nich nie są do picia tylko do okładów. Ale skoro pomagają :)
Anchela77
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 8 marca 2006, o 23:19
Lokalizacja: zagłębie

Postprzez weronusia » 28 marca 2006, o 20:17

ja niestey nie bardzo wierzę w te zioła- to chyba siła woli ...........choć zioła były kiedyś madrością narodów... :P :P
weronusia
Bywalec
 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 sierpnia 2005, o 11:12
Lokalizacja: dolnośl.

Postprzez Wiki » 20 czerwca 2006, o 00:11

Podciagam watek :)

Pije ziola o. Sroki - dzis 8 dzien, a juz 2 razy nie pilam :( Wg przepisu nalezy je pic przed snem, czy to konieczne, jak myslicie...?

Wczoraj np. pamietalam (zreszta na to mozna zawsze jaka przpominajke ustawic), ale zwyczajnie padlam ;) i tak od 20 spalam do rana, no i przespalam ziolka...

pozdrawiam wszystkim, czytam forum bardzo czesto, ale jakos sie nie odzywam. Od tego miesiaca zaczynamy starania, wiec moze sie zaktywizuje ;)
Wiki
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 listopada 2004, o 10:33
Lokalizacja: Melbourne Australia

Postprzez Anchela77 » 20 czerwca 2006, o 06:20

Wiki
ja ziółka piję już drugi cykl. Ale piję je dzień w dzień i także o. Sroki. Wcześniej też je piłam ale nie systematycznie.Ja piję ziółka aby jajniki zaczęły pracować i dochodziło u mnie do owu.
Ciekawe czy u Ciebie zadziałają. Trzeba naprawdę cierpliwości i czasu.
Fajnie, że odnowiłaś ten wątek.
Anchela77
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 8 marca 2006, o 23:19
Lokalizacja: zagłębie

Postprzez Wiki » 20 czerwca 2006, o 08:25

dzien w dzien, czy wieczor w wieczor? ;)
Wiki
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 listopada 2004, o 10:33
Lokalizacja: Melbourne Australia

Postprzez Anna P » 20 czerwca 2006, o 09:07

Cześć dziewczyny
mam do Was ogromną prośbę.
Powiedzcie jakie zioła najlepiej kupić, w jakich proporcjach wymieszać, jak stosować. Nie wiem czy powinnam pić zioła bez konsulacji z lekarzem czy zielarzem...czy to bezpieczne?
Ja też mam problemy z owulacją....staramy się już 14 cykli o dzidzię i nic... :(

pozdrawiam serdecznie
Anka
Anna P
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 22 marca 2006, o 17:09
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez kasiama » 20 czerwca 2006, o 09:15

Anno, na pierwszej stronie tego wątku są podane proporcje.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Anna P » 20 czerwca 2006, o 10:25

[quote="anercia"]Mam jeszcze jedno pytanko.
Zakupiłam sobie mieszankę o. Klimuszki tą którą Julianna opisała w punkcie 2. Wyczytałam na forum, że łyżkę ziół zalewa się szklanką wody i pije 3 razy dziennie po szklance. Czy to oznacza, że jeżeli chcę zaparzyć ziółek na cały dzień to mam 3 łyżki zalać 3 szklankami wody, czy 1 łyżkę zalać szklanką wody, podzielic na 3 części i uzupełniając wodą pić 3 razy dziennie? Może za bardzo kombinuję, ale wolałabym mieć pewność.
Poza tym czy picie ziół powinno się rozpoczynać w jakimś konkretnym dniu cyklu czy nie ma na to reguły?
Będę wdzięczna za odpowiedz! Czekamy na dzidzię już rok i wasze posty o tych ziółkach wzbudziły znó wmoją nadzieję...
Pozdrawiam wszystkich oczekujących...[/quote]

Cześć dziewczyny
Już przeczyłam wszystko od początku co napisałyście o ziółkach. Postanowiłam, że też będę piła :)
Odpowiedzcie proszę jeszcze na pytanie Anerci, bo nie znalazłam odpowiedzi, a to jest naprawdę ważne.
Z góry dziękuję Wam bardzo
pozdrawiam i ślę pozytywne fluidki :)
ANka
Anna P
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 22 marca 2006, o 17:09
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez Anna P » 21 czerwca 2006, o 14:37

Cześć dziewczyny
Chciałabym jeszcze raz przytoczyć pytanie Anerci, jeśli która wie, to odpowiedzcie proszę :wink:
Ja też zamierzam dzisiaj kupić sobie ziółka i pić, zobaczymy, co się będzie działo :)
cyt."Czy to oznacza, że jeżeli chcę zaparzyć ziółek na cały dzień to mam 3 łyżki zalać 3 szklankami wody, czy 1 łyżkę zalać szklanką wody, podzielic na 3 części i uzupełniając wodą pić 3 razy dziennie?"
I jeszcze jedno czy picie ziółek należy zacząć w jakimś konkretnym dniu cyklu, np. w 1 dc?

Pozdrawiam serdecznie
Anka
Anna P
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 22 marca 2006, o 17:09
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez Anna P » 25 października 2006, o 10:40

Witam serdecznie wszystkie miłe kobietki :P
Chciałabym odnowić troszeczkę wątek zielarki i zapytać o doświadczenie jakie dało Wam picie ziół, wiem, że Wiki, Anchela, Milutek, Agata, AnnaJo i Anercia deklarowały na forum, że zaczynają lub zaczęły pić zioła.
Czy któraś z Was zaszła w ciążę? Jak długo trwały strania? Którą mieszankę piłyście, a może obie? Czy zmieniło się coś w przebiegu cyklu miesiączkowego, np.zwiększona ilość śluzu, bóle w jajnikach, regularne cykle?
Może ja zacznę pierwsza:
zaczęłam pić zioła ponad 4 m-ce temu, obie mieszanki (o.Sroki i o.Klimuszko), kończę właśnie tą drugą
Skutki: wyregulowanie cykli miesiączkowych, 4 cykle @ jak w zegarku :) , niestety teraz @ spóźnia mi się już 10 dni, temp.podwyższona od ponad 2-óch tygodni 37,1 - 37,8; robiłam testy, nie jestem w ciąży...
W ciągu całego okresu picia ziół do teraz obserwuję zwiększoną ilość śluzu :) , wygląda na to, że owulacja występowała, niestety nic się nie wydarzyło... :cry:
Chciałabym wiedzieć czy jest sens pić dalej zioła, co sie stało, że nie mogę dostać @. Nie wiem z kolei jaką długą przerwę powinnam zrobić po pierwszej porcji.

pozdrawiam gorąco
Ania
Anna P
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 22 marca 2006, o 17:09
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez Anchela77 » 25 października 2006, o 11:20

Cześć,
fakt piłam zioła ale potem lekarz zaleciał mi branie Clostybegytu , który jest hormonem na owulację, dostałam także steryd Dexamethason - który tez miał blokować moje nadnercza i pomóc w zajściu w ciążę. Dlatego musiałam zrezygnować z picia ziółek - bo bałam sie, że przestymuluję jajniki. Reasumując - jestem w ciąży w 3 miesiącu.
Uważma, że dziewczyny które nie dostają żadnych tabletek na owulację moga pić te zioła.
Anchela77
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 8 marca 2006, o 23:19
Lokalizacja: zagłębie

Postprzez Edwarda » 25 października 2006, o 11:36

Anchela77 napisał(a): Reasumując - jestem w ciąży w 3 miesiącu.


Anchela gratulacje ogromne!!!
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez Anna P » 25 października 2006, o 12:54

Anchela, cudownie!
Gratuluję z całego serca :P :P
życzę Wam duuuużo zdrówka i spokoju

powiedz mi jeszcze tylko ile czasu piłaś ziółka i jak długo zażywałaś clo?

cieszę sie ogromnie, to daje mi nadzieję :))
Anna P
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 22 marca 2006, o 17:09
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez Anchela77 » 25 października 2006, o 15:18

Ziółka piłam około 2,5 miesiąca, potem dostałam Clo i w drugim cyklu z Clo + Dex zaszłam w ciążę :)
Nadmienie, że mam zespół PCOS i miałam w maju laparoskopię :)
Dziewczyny myślę, że udało mi się dzięki psychice. Tzn. wcześniej szlałam, mierzyłam temperaturkę, biegałam na usg patrzeć jak rosną pęcherzyki i czy pękają. Olałam to nagle, stwierdziłam że to nie ma sensu i nagle jestem w ciąży.
Głowa to podstawa. :)
Dzięki za gratulację Wam też się uda, tylko pozytywnie myśleć proszę :)
Anchela77
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 8 marca 2006, o 23:19
Lokalizacja: zagłębie

Postprzez AnnaJo » 25 października 2006, o 18:32

Ja piłam mieszankę o. Sroki 9 cykli, obecnie 2. cykl bez ziół, ale zamierzam do nich wrócić.

Zdecydowałam się na nie, bo mam nieregularne i raczej długie cykle; na ziołach cykle były krótsze, obserwowałam więcej śluzu i obraz śluzu był wyraźniejszy, czułam też wręcz pracę jajników. W każdym cyklu był wyraźny skok temp.

Na początku brania ziół od razu po ich wypiciu zasypiałam; miałam też problemy z cerą, powiększyły mi się troszkę piersi. Ale z czasem wszystko wróciło do normy.

Co do przerwy, to na bocianie nikt mi nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, czy nalezy tak robić, a jesli tak, to na jak długo. Boję się jednak, że organizm może się przyzwyczaić, dlatego obecnie odstawiłam zioła i patrzę, co się dzieje. Pierwszy cykl bez ziół był ok, teraz na poczatku cyklu chorowałam i nie mogę się doczekać coś skoku.
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez Anna P » 3 listopada 2006, o 16:48

Cześć dziewczyny :)
Przepraszam, ze tak długo nie pisałam.
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.
Anchela Tobie tez grutuluję z całego serducha. :D

pozdrawiam i trzymam kciuki za Was (Nas) wszystkie :P
Anka
Anna P
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 22 marca 2006, o 17:09
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez Dotka » 17 listopada 2006, o 19:25

Witam!
od jakiegoś czasu przeglądam to forum i zainteresował mnie ten temat o ziołach. Wiele z was stosowało je imacie jakieś doświadczenia. Większość jak widzę piła ziółka w celu umożliwienia poczęcia dziecka.
Ja chciałabym się dowiedzieć, czy ziółka te pomagają przy nieregularnych cyklach i ich unormowaniu.Czy można i czy warto je pić?może któraś wie które byłyby tu najlepsze?
będę wdzięczna za odpowiedź! :D
Dotka
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 listopada 2006, o 19:03

Postprzez Anna P » 20 listopada 2006, o 17:30

Dotka, przeczytaj uważnie cały wątek od początku.
Wszystko jest tam napisane.
Mnie ziółka pomagały regulować cykle przez 5 kolejnych, niestety teraz (jeszcze w trakcie picia ziółek, bo już sie skończyły) czekam na @ to już 65 dc.... Zastanawiam się czy nie przedawkowałam :wink:

pozdrawiam
Anka
Anna P
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 22 marca 2006, o 17:09
Lokalizacja: dolnośląskie

Poprzednia strona

Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron