Teraz jest 8 maja 2024, o 12:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Faza lutealna

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Faza lutealna

Postprzez ElaR » 19 stycznia 2005, o 22:56

witam!
Jestem tu nowa, ale codziennie jak wracam z pracy pierwsze co robie to przeglądam bardzo dokładnie to forum i czytam wszystkie posty. Ja z mężem staramy się o dziecko już ponad pół roku i nic. Obserwuje codziennie swój organizm, mierze temperatury, obserwuje śluż itd. Jednak każdy z moich cykli jest inny (Tak mi się wydaje). Problem największy mam zawsze z obserwacją śluzu bo co miesiąc jest inny, raz mniej raz więcej itd. jednak rzeczą która naprawde mnie niepokoi jest krótka faza lutealna 9-10 dni. Czy to coś naprawdę złego? Czy powinnam zrobić jakieś badania? Prosze o pomoc.....
ElaR
Przygodny gość
 
Posty: 73
Dołączył(a): 17 stycznia 2005, o 22:44
Lokalizacja: okolice N.Tomyśla

Postprzez kasiama » 20 stycznia 2005, o 00:22

Moim skromnym zdaniem powinnaś powiedzieć o tym swojemu lekarzowi, oraz zaznaczyć, że staracie się o dziecko. Niech on rozstrzygnie, co dalej z tym robić; faktem jest, że krótkie, poniżej 11 dni fazy lutealne utrudniaja zajście (a raczej utrzymanie) w ciążę.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ElaR » 20 stycznia 2005, o 16:52

Dzięki za informacje. Właśnie za dwa tygodnie wybieram się do mojego lekarza i zobacze co on mi powie. Pozdrawiam!
ElaR
Przygodny gość
 
Posty: 73
Dołączył(a): 17 stycznia 2005, o 22:44
Lokalizacja: okolice N.Tomyśla

Postprzez Niania » 20 stycznia 2005, o 18:50

po niżej 11 :( no to mam przerombane - miewam i 8 dniowe
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez kasiama » 20 stycznia 2005, o 19:32

Pojedyncze krótkie nie powinny niepokoić, lecz stale krótsze nić 11 dni, tak.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez admin » 21 stycznia 2005, o 22:38

Przy krótkiej fazie lutealnej można spróbowac pomóc sobie, zażywając ziołowe preparaty Castagnus lub Perionorm
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Niania » 22 stycznia 2005, o 12:13

Admin napisał(a):Przy krótkiej fazie lutealnej można spróbowac pomóc sobie, zażywając ziołowe preparaty Castagnus lub Perionorm


ale czy można tak samowolnie :?: :roll: Ja jestem strachliwa :) więc zastanawiam się czy to w razie co nie może zaszkodzić (mimo że nie jest się w ciązy i się nie karmi piersią i nie jest się uczulonym - jak podaje ulotka) :oops:
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez admin » 22 stycznia 2005, o 12:46

To sa preparaty ziołowe sprzedawane bez recepty, więc należy przestrzegać zaleceń producenta. Wszelkie wątpliwości można skonsultować z lekarzem.
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21


Powrót do Jak zaplanować poczęcie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron